Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#581 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 11 marzec 2012 - 19:09

Skrzynia biegów C-360 Skrzynia złożona wczoraj skończyliśmy a wymieniłem te 2 tryby co współpracują razem teraz będe miał już zgłowy POZDRWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 18:05
  •  

#582 Share Piotrek14

Piotrek14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanika

Napisany 17 marzec 2012 - 17:35

Skrzynia biegów C-360 Witam
Jak chcę włączyć wsteczny bieg to nie raz muszę wysprzęglić ciągnik z 3 razy. To wina docisku sprzęgła czy jakiegoś trybu ? :mellow:
Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

#583 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 19:35

Skrzynia biegów C-360 Wydaje mi się że to wina trybu ale jak mówię tak mi się tylko wydaje albo wodzik spróbuj wymienić lub docisk to zrób na początek może pomoże POZDRO ;)

#584 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 17 marzec 2012 - 20:39

Skrzynia biegów C-360 Witam.Chcę się zabrać za blokade w 60 (tam wystarczy tylko zaczepićcięgło) ale musze odkręcać zwolnice i jeszcze taśme hamulca muszę założyć.I moje pytanie jak wyciągne zwolnice to czy będzie mi olej leciał czy nie.Bo mi się wydaje że nie bo tam wałek od zwolnicy wchodzi do koła talerzowego a poziom oleju jest niżej niż otwór na wałek.

Pozdro ;)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#585 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 20:49

Skrzynia biegów C-360 olej ci nie poleci
ja u siebi8e przerobiłem mocowanie taśmy w taki sposób że nie musze demnontować zwoilnicy aby założyć cięgno

#586 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 10:38

Skrzynia biegów C-360 Ok dzieki a odpowiedz ;)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#587 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 18:37

Skrzynia biegów C-360 Witam co może głośno chodzić w ciągniku ursusie c-360 ? jak ciągnik stoi (włączony) to jak nacisnę sprzęgło to przestaje tak wyć a jak puszczę sprzęgło to wyje ( na luzie biegi ) to co może być tak że z włączonym sprzęgle nie wyje a wyłączonym wyje ??

#588 Share konradrolnik1234

konradrolnik1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:58

Skrzynia biegów C-360 najprawdopodobniej bedzie wył wałek sprzegłowy, bo przy wylaczonych biegach tylko on zazębia sie z innym kołem zębatym( z tym z dolnego wałka), jak wciskasz sprzegło przestaje wyc bo przestaje sie walek sprzeglowy krecic ;D

#589 Share ursus20

ursus20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:23

Skrzynia biegów C-360 Witam. Mam pytanie jak orze na 2 biegu, dojadę do końca nawrócę cofnę i znowu włączę 2 bieg i opuszczę pługi i zaczynam dalej orać to w skrzyni słychać zgrzyt jakby tryb z tryb zachodził.
Czego może być to wina????

#590 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:30

Skrzynia biegów C-360 Jeżeli przy puszczaniu sprzęgła to będzie luz na wałku atakujcym (na wszystkich biegach B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share konradrolnik1234

konradrolnik1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 08:12

Skrzynia biegów C-360 moze moze byc tez ktorys wodzik wyrobiony i prucz tego biegu ktory wbijasz do orki, zębi jeszcze jakis jeden, np wodzik 1 i wstecznego niewybija dobrze biegu i przy puszczeniu sprzegła bieg wyskoczy ale ze sporym zgrzytem ;D
uwazaj bo sobie go zakleszczysz w taki sposób ;p

#592 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:30

Skrzynia biegów C-360 Witam mam problem przy właczaniu wom czasem jakby nie zatrybia slychac głosne niezatrybianie albo zatrybianie nie do konca i wtedy walek niby pracuje ale pomapa nie chodzi nie dziala podnosnik, dzieje sie mi to rowniesz pod duzym opciazeniem wom rozrzutnik, belarka musze stawac i wsadzic jeszcze raz mocniej wom czasem to kilka razy az zacznie prawidlowo dzialac. |Dodam ze tuleja wom wymenielem mechanik mówił,ze to to ale niestety niepomogło. Prosze o rady.

Edytowany przez arturektdi, 20 kwiecień 2012 - 17:31.

john deere

#593 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 22:41

Skrzynia biegów C-360 Mogą być zużyte elementy załączające, czyli luz na dźwigni, koniec dźwigni w skrzyni wytarty jak i wodzik co daje efekt nie dokładnie włożonego przełożenia.
Odkręć od pokrywy skrzyni korpus z dźwigienkami od WOM i reduktora. Zajrzyj do środka zobacz w jakim stanie jest gniazdo wodzika jak i końce wybieraków dźwigienek, może są sporo wytarte.

#594 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7588 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 12:50

Skrzynia biegów C-360 I przede wszystkim regulacja drugiego stopnia. Włączanie womu i pompy na hama przy kiepsko ustawionym sprzęgle jest przyczyna większości awari układu załączania tego ustrojstwa i przyśpiesza okrutnie zużycie. Odkręć zatrzask i zobacz czy po przełączeniu listwa ustawia równo wgłębieniem w listwie z otworem zatrzasku. Jak nie to albo kołek na ramieniu dźwigni do włączania albo cuś w środku np. palec wchodzący w listwe.
KPK Kumurun Team

#595 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 12:24

Skrzynia biegów C-360 Witam mam mały problem wskakuje mi 5 bieg czego jest to wina

#596 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:43

Skrzynia biegów C-360 Zmień zatrzask wodzika lub dokręć,zobacz pod pokrywą czy wodzik z widełkami zazębia dobrze tryby.

#597 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 maj 2012 - 18:32

Skrzynia biegów C-360 Trafić na dobra i dobrze wykonana skrzynie biegów w 60-tce to jak w totka wygrać . Jakość a mianowicie dokładność odlewów jest wprost niewyobrażalnie koszmarna , GOLYM OKIEM WIDAC Z DALEKA RÓŻNICE . Przykład u kogo tryb od wstecznego zazębia się całom szerokością ? u jednego pewnie na kilkadziesiąt !!!! , i mógłbym ta długo wyliczać. Odnośnie zakleszczania to sprawdzić trzeba wajchę od biegów czy nie lata luźno góra -dół , a nie powinna!!!.

Wiesz o tym że nie wolno poprawiać posta po moderatorze !!!!!!! i dlaczego piszesz czerwonym kolorem? +10%

Edytowany przez MAT912, 08 maj 2012 - 23:18.

#598 Share emhir

emhir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 maj 2012 - 22:55

Skrzynia biegów C-360 Wymiane wałka biegu wstecznego można przeprowadzić poprzez odłączenie skrzyni biegów od tylnego mostu. Demontuję się wał głowny, z prawej strony wykręć śrubę zabezpieczającą wałek, następnie od strony tylnego mostu jest otwór w wałku do jego demontażu, wkręć śrubę i wyjmij go.

#599 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 maj 2012 - 16:05

Skrzynia biegów C-360 Witam a u mnie w 3p wylewa się olej z skrzyni w kierunku sprzęgła. Przy wymianie wlałem 30l i już znać ubytek na miarce a po dłuższej robocie pod traktorem jest plama. Czy jest tam jakieś uszczelnienie na wałku sprzęgłowym. Ponadto na 5 jak jadę z góry "z wzniesienia" na niskich obrotach nie hamując silnikiem to się coś tłucze w skrzyni. Co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:33

Skrzynia biegów C-360 do wymiany masz tzw. osemke, taka uszczelka na walku sprzeglowym, mozliwe ze igielki wylecialy

Polska B