Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Bykbolszewik1

Bykbolszewik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja (szczególnie wsk), sport, gastronomia etc.

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:08

Skrzynia biegów C-360 może gdzie w pochwie hamulec, nie wiem :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 11:20
  •  

#462 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:28

Skrzynia biegów C-360 Nie hamulce zupełnie odpadają :P

#463 Share matysek160

matysek160

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 11:47

Skrzynia biegów C-360 Prawdopodobnie przyczyną tego cyklicznego hałasu jest koło talerzowe mechanizmu różnicowego.Podejrzewam ,że ukruszyły się niektóre zęby w całości bądź częściowo powodując ten właśnie hałas. :)

#464 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:22

Skrzynia biegów C-360 Witam
Mam problem z 4011.
Zakleszczył się 3 bieg. Jeden spec wykręcił wszystkie bezpieczniki wodzików i coś tam podłubał.
Podobno bieg został odkleszczony ale traktor nie jedzie na żadnym biegu. Tak jakby był na luzie.
Czy jest możliwe aby ten spec przesunął wodzik dźwigni szosowe-terenowe na środek i tak się działo?
Jestem na wyjeździe i nie chcę aby mi tam spece grzebali bo zanim wrócę to pół traktora będę miał rozebranego, a żadnej sensownej informacji nie mogę wycisnąć.
I drugie pytanie. Do czego są skrajne bezpieczniki wodzików? Zmiana szosowe-terenowe i sterowanie pompą/WOM?

#465 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 11:00

Skrzynia biegów C-360 na reduktorze pewnie przestawil na luz, prawa dzwignie pociag do gory
bezpieczniki sa wlasnie od tych dzwigni, a dokladnie przesowek/wodzikow
zobacz strone wczesniej, pisalem jak odblokowac skrzynie
nastepnym razem sam sobie poradzisz

Edytowany przez izydor6280, 13 lipiec 2011 - 11:03.

Polska B

#466 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 12:18

Skrzynia biegów C-360 OK dzięki.
Odkleszczyć skrzynię to potrafię, tylko że jestem poza domem a traktor jeździ i tam już cała komisja do spraw naprawy ciągników się zebrała i medytują.

#467 Share Dykon

Dykon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:03

Skrzynia biegów C-360 kilka lat temu robiliśmy generalkę skrzyni w c4011 wszystko wymienione oprócz listw . jeździliśmy przez jakiś czas bez kabiny i nic nie było słychać , gdy ją założyliśmy to na wstecznym i na 2 było słychać takie gruchoty, jak by jeden tryb o drugi się ocierał , daliśmy go do mechanika i trzeba było wymienić tylko łożysko i wszystko wyglądało w porządku jak by nic się nie działo . po złożeniu ciągnika to i tak nie ustąpiło lecz pojawiło się na 3 i 4 biegu :( co to może być ?? i sprzęgło nie było wymieniane .

#468 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 18:12

Skrzynia biegów C-360 Wygląda na to, ze masz gdzies za duzy luz któregos z kół przesównych, albo któregos z wałów. Te chrupanie, występuje podczas postoju? Jest regularne ciągłe, czy tylko przez jakis czas? A i tylko na 3 i 4 biegu zgrzyta?
Wyłącz jazde, wajcha od reduktora w srodkowe połozenie.I napisz czy tez bedzie zgrzytac. Pewnie bez zaglądania w skrzynie się nieobedzię.

pozz

#469 Share Dykon

Dykon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:37

Skrzynia biegów C-360 podczas postoju tez lecz tylko czasem. ale najgorzej na wstecznym i na drugim biegu . na reszcie nie aż tak . i mechanik sie patrzył i mówił że żadnego luzu nie ma . wymieniliśmy tylko łożysko jedno to chyba igiełkowe było. tata mówi ze to mogą być listwy ;/ bo nie chcemy znów rozbierać połowy ciągnika

#470 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:29

Skrzynia biegów C-360 Sprawdź czy nie ma wyłamanych lub uszkodzonych zębów w trybach na dolnym wałku (pośrednim), miałem podobną sytuację z 3 biegiem, po zdjęciu pokrywy okazało się że tryb miał wyszczepany jeden ząb.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Dykon

Dykon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 06:16

Skrzynia biegów C-360 no ale pisałem ze mechanik oglądał skrzynię i wszystko ok było. tylko łożysko wymieniliśmy. A i tak to nie ustąpiło . Wszystkie tryby są całe. teraz chyba wymienimy listwy bo obudowa jest od nich porysowana mocno. Jak to nie pomoże to trzeba będzie ciągnik rozbierać cały ;/ ale to w zimę jak nie będzie potrzebny

#472 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 08:22

Skrzynia biegów C-360 Możliwe ze ci się nakrętka odkręciła na wałku atakującym dyferencjalu
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#473 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 08:24

Skrzynia biegów C-360 Jezeli zęby i luzy są poprawde, to tak jak mówisz, będą to wodziki.
Jak nawet CZASEM na postaju chrupie...Moim zdaniam będzie maiła wine listwa od nawrotu. A jak jedziesz na 2 to chrupie, jak zmienisz podczas jazdy na 3 to juz nie?

#474 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 17:36

Skrzynia biegów C-360 A co się mogło stać że na 1 ciągnikowi brakuje ? Bo się mi zakleszczył to od kleszczyłem i puszczam sprzęgło i na 1 ciągnik nie jedzie do przodu ( nawet kołem nie ruszy ) tylko spada z obrotów . Ciągnik stoi pusty . Proszę o szybką odpowiedź ...

#475 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:08

Skrzynia biegów C-360 kolego a czy na pewno odblokowales??
sproboj ruszyc kolem czy jest na luzie

Polska B

#476 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 07:19

Skrzynia biegów C-360 W zetorach serii 5211-7721 była opcja skrzyni 20/4 . Jak przerobić w c-360 aby taką zrobić ?
A i mam jeszcze jedno pytanie mianowicie co może się dziać ? Bo niekiedy c-360 tak dziwnie się blokuje że nie można ruszyć . Opiszę to : Cofam z grabiarką , hamuję delikatnie , zmieniam bieg na 2 , puszczam sprzęgło i ciągnik momentalnie spada z obrotów , wciskam sprzęgło żeby zmienić bieg ale nawet na siłę nie da rady ruszyć wajchy . No to gaszę ciągnik i niekiedy to wtedy da się zmienić biega , a nie kiedy to trzeba kombinować . Gdy się tak zablokuje to nawet gdy jest na sprzęgle i z górki to nie drgnie . Co to może być i czy skrzynia wytrzyma te 100mtg , bo tyle planuję jeszcze nią zrobić w tym roku a potem w zimie remont .

Edytowany przez FanUrsusa, 20 sierpień 2011 - 09:36.

#477 Share szubik6745

szubik6745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 13:58

Skrzynia biegów C-360

niektóre ursusy tak mają ..... mi od nowości ani raz się skrzynia nie zakleszczyła ale za to zawsze mi wyskakuje 2 i 3...:/

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale u mnie wiele razy zapierniczał się na wstecznym i na dwójce... W tym momencie na dwójce coś strasznie wali w skrzyni, wole jej nie włączać... Nie wiecie co to może być?

#478 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:25

Skrzynia biegów C-360 Masz kilka możliwości:
http://www.sklep-gre...oducts_id/13728
http://www.sklep-gre...oducts_id/13715
http://www.sklep-gre...oducts_id/12751
tylko nie kupuj w tym internetowym sklepie bo to z plasteliny, dałem tylko do podglądu
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#479 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 18:55

Skrzynia biegów C-360 szubik6745.
Na dwójce wali, a na trójce juz nie??.
W takim przypadku zecieło klin na wale posrednim, w kole zebatym 2 biegu.
Bez zaglądania w skrzynie się nie obedzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share matiu1224

matiu1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo. internet

Napisany 13 wrzesień 2011 - 20:21

Skrzynia biegów C-360 Witam mam taki problem ze swoją c-360, na 3 biegu jest słychać stukot i jak jadę pod górkę to na 4- 5 biegu też jest jakiś stokot wogóle nie da się jeździć. Dziś podniosłem dekiel i tam jakiegoś większego luzu niema tylko zauwazylem lekko uszkodzony jeden ząb na kole 3 biegu to może być przyczyną tego stokotu??

Edytowany przez matiu1224, 13 wrzesień 2011 - 20:51.