Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#321 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 23:01

Skrzynia biegów C-360 Sorry ale za 500zł to chyba po wspaniałej znajomości Ci ktoś taki remont zrobi.
Myślę, że minimum 1000zł,a maximum praktycznie nieograniczone, w zależności od stanu skrzyni.

Ja w życiu za 500zł bym skrzyni nie rozbierał. Od MTZeta robiłem ostatnio, kabinę zdejmowałem, skrzynia na bok. Praktycznie większość łożysk nowych i dwa tryby, 1300zł za sama robotę wziąłem, po lekkiej znajomości bo ten gość nam czasem presuje na łąkach. Także za tą cenę ma facet zrobione dobrze, z dokładnym myciem skrzyni z opiłków.

Skrzynia w C 360 jest prosta, ale zawsze praktycznie coś jest nie tak, a to wodziki obruszane, a to łożysko igiełkowe trzeba przerobić na tulejkę itd. Stare ciągniki, i masa roboty ze skrzynią. Dla porównania taniej robimy skrzynie ZF np od ciężarówek Renault.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 17:16
  •  

#322 Share mietek123a

mietek123a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:20

Skrzynia biegów C-360 Witajcie od dłuższego czasu gdy jeżdżę na 2i3 biegu zwłaszcza pod górę skrzynia okropnie stuka natomiast przy jeżdzie w dół nic się nie dzieje .Odkręciłem dekiel górny i tryby tych biegów są zdarte chyba muszę je wymienić może miał ktoś podobny problem to jest ciągnik C 360 3P

#323 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:44

Skrzynia biegów C-360 no to juz odpowiedz masz dlaczego ci stuka mało tego są zdarte to pewnie jeszcze któryś jest wyszczerbiony i dlatego tak słychać ten stukotDodany obrazek

#324 Share mietek123a

mietek123a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 15:58

Skrzynia biegów C-360

no to juz odpowiedz masz dlaczego ci stuka mało tego są zdarte to pewnie jeszcze któryś jest wyszczerbiony i dlatego tak słychać ten stukotDodany obrazek

Dziękuję za odpowiedż teraz się zastanawiam czy jeżdzić na takiej skrzyni czy się wziaść za remont

no to juz odpowiedz masz dlaczego ci stuka mało tego są zdarte to pewnie jeszcze któryś jest wyszczerbiony i dlatego tak słychać ten stukotDodany obrazek

Dziękuję za odpowiedż teraz się zastanawiam czy jeżdzić na takiej skrzyni czy się wziaść za remont

#325 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:20

Skrzynia biegów C-360 lepiej za wczasu zrobić bo przy obciązeniu przypadkowo moze urwać jeden ząb a on wpadnie tam gdzie nie powinieni i wtedy beda jaja my na stukającej 3 jezdzilismy prawie 2 lata az wkoncu zaczeła wyskakiwać nawet w rotacyjnej

#326 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 06:11

Skrzynia biegów C-360 Koledzy mam podobny problem jak wy. Gdy jechałem 3p z pusta przyczepą na 5 biegu to coś strasznie strzeliło tak jakby w skrzyni. Teraz strasznie mi wyje skrzynia na 2, 4 i 5 biegu. A gdy pójdzie w obciążenie np orkę to po przejechaniu 100 m dwójkę wyrzuca ale nie do końca tylko tak jakby chodziła na końcówkach trybów. Co to może być?

#327 Share Mack

Mack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 10:06

Skrzynia biegów C-360 Ja takze mam podobna sytuacje <_<

#328 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:55

Skrzynia biegów C-360 Łożyska igiełkowe mogły wylecieć i wałki dostały luzu poprzecznego.Miałem tak samo podczsa wożenia obornika, szybka redukcja z 3 na 2 pod górą z obciązeniem i wycie skrzyni gotowe. Remont skrzyni już mie długo.

#329 Share Tom1988p

Tom1988p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:.
    Szczęśliwy posiadacz C-360;
    Elektronika;
    Mechanika;

Napisany 04 październik 2010 - 19:04

Skrzynia biegów C-360 Witam.

Mam taki problem że potrzebuje wymienić wałek biegu wstecznego (ten dodatkowy w bocznej części skrzyni), wiem że muszę wyjąć do tego celu główny wałek napędu ale nie wiem jak do tego dojść najprostszą drogą. Nie wiem czy mam całkiem odłączyć skrzynię od silnika i od mostu czy od samego mostu lub silnika.

Proszę o wskazówki jak ten wałek wyciągnąć.

Pozdrawiam
Tom

#330 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:57

Skrzynia biegów C-360 Należy skrzynie odłączyć od silnika i od tylnego mostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 październik 2010 - 14:18

Skrzynia biegów C-360

Witam wszystkich. Mamy z ojcem taki problem w naszej 60siadce. Od jakiegoś czasu na 3 biegu puka no i mamy teraz trochę czasu i zabraliśmy się do naprawy z myślą że tryb jest wyszczerbiany albo coś takiego zdjęliśmy pokrywę skrzyni no i tryby wyglądają w porządku tylko powstał luz na tym wałku co jest ten tryb od 3-2 biegu no i ojciec zdiagnozował że jakieś łożysko igiełkowe co jest pomiędzy wałkiem 2 a 1 stopnia. No i nie wiemy czy uda nam się wyjąć wałek sprzęgłowy przekaźnika. No i w ogóle jak czy jak coś wymienić ten tryb 3-2 biegu od strony sprzęgła czyli przodu ciągnika. No bo na obecna chwile nie jesteśmy w stanie odkręcić nakrętki na wałku koła atakującego ponieważ jest zaspawana. A z całym tym mechanizmem różnicowym w środku nie mam dojścia diaksem żeby ją pitolić. Krótko mówiąc trzeba zrobić aby jak najmniej rozebrać aby się dobrać do wszystkich tych trybów na górnym wałku..

Był walnięty tryb 3-2. wymieniliśmy go na oryginalny URSUSA i wałek główny łożyska igiełkowe no i wałek pierwszego stopnia i jeszcze jakieś łożyska., reszta trybów wyglądała na zdrowe. No i po tym lekkim remoncie wszystko działa jak potrzeba biegi nie wyskakują nie blokują się, reduktor tez dobrze działa. Już przelatał po remoncie wszystkie roboty w polu i jest dobrze to myślę że już powinno być ok.

#332 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 październik 2010 - 14:53

Skrzynia biegów C-360 Jak chodzi do tej pory to będzie chodzić.
U mnie też coś pyka na III będę robić dopiero jak sie całkiem rozleci.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#333 Share Tom1988p

Tom1988p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:.
    Szczęśliwy posiadacz C-360;
    Elektronika;
    Mechanika;

Napisany 11 październik 2010 - 17:58

Skrzynia biegów C-360 Witam ponownie.

Po wymianie wałka, posiadam wiedzę że nie jest konieczne odłączenie skrzyni od silnika. W sumie sam odłączyłem ją od silnika ale nie miało to większego wpływu na remont. Praktycznie nic nie robiłem "od przodu". Jedynie to że lżej chodziła skrzynia, ale po naciśnięciu sprzęgła bym miał podobny efekt. Igiełki na głównym wałku zabezpieczyłem jeszcze jak był zdemontowany, zabezpieczenie to była taśma izolacyjna plastikowa.

Pozdrawiam

#334 Share kalmidias

kalmidias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2010 - 16:08

Skrzynia biegów C-360 Witam! Mam taki problem gdyż przy cięższych pracach polowych tj.orka wybija mi drugi bieg.Nie wiem co może być tego przyczyną? Bardzo proszę o pomoc:)

#335 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 27 październik 2010 - 16:35

Skrzynia biegów C-360 Wymień sobie sprężynki w wodzikach ,Druga sprawa możesz mieć już koła zębate wyrobione w co wątpie.

#336 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 27 październik 2010 - 16:54

Skrzynia biegów C-360 i wodziki wymień te co się wykręca jak bieg się zblokuje nie duży koszt a może pomóc

#337 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:23

Skrzynia biegów C-360 albo porostu się troch któryś wykręcił i wystarczy wkręcić....

#338 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 27 październik 2010 - 18:33

Skrzynia biegów C-360 U mnie w 3p też tak było i wodzik nie pomagał, w trybie nie było 5 ząbków i wyskakiwał bieg, nie duży koszt ale dużo roboty przy tej zmianie koła zębatego :)

#339 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:54

Skrzynia biegów C-360 sciagnij dekiel od skrzeni i bendziesz widział albo wodzik(50zl) albo zużyty tryb blizniak 2/3(około100zł) albo zużyty tryb na dolnym wałku (50zł) albo wszystko razem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share kalmidias

kalmidias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:49

Skrzynia biegów C-360 Zdjąłem dzisiaj pokrywę i nie wydaje mi się aby tryby były zjechane.