Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#261 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:52

Skrzynia biegów C-360 a może poszukaj używanej zetorowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 11:49
  •  

#262 Share mickboss

mickboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 luty 2010 - 01:05

Skrzynia biegów C-360 Witam. Ja osobiscie byl bym za spawaniem. Na zdjeciach nie wyglada to tak strasznie.Do spawania polecam elektrode ESAB OK.92.18. Przed spawaniem dobrze by bylo zrobic naciecia i podgrzac material ( np. palnik acetylenowy ) Dobry spawacz powinien sobie z tym poradzic. Koszt elektrod 3,2 mm okolo 100 zlotych za 24 sztuki. Kilka lat temu znajomy spawal blok ( stopa walu ) tymi elektrodami i smiga do dzis.

#263 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 14 luty 2010 - 07:43

Skrzynia biegów C-360 jesli to sam uchwyt kabiny -i niema wycieku oleju -spawaj -ale dobrzebybyło aby był dobry dostęp
wpisz w gogle spawanie zeliwa małopolska i wyszukasz firmy

ps zeliwo sie kiepsko spawa

#264 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:54

Skrzynia biegów C-360 Żeliwo dobrze sie spawa migomatami-ale to musi byc naprawde duży migomat-kiedys przy neptunie sawałem wałek -stal musiałem przyspawać do żeliwa bo śruba mocujaca sie obcieła-transformatorową starczało na pół godziny pracy a dużym migomatem trzyma do dziś

#265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2010 - 13:18

Skrzynia biegów C-360 narazie pospawaj będzie trzymać a jak nie będziesz miał co robić z kasą to możesz kupić nową lub używaną obudowę, albo pojeździj po złomowiskach z traktorami bo może się nie raz coś trafić w miarę tanie

#266 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:08

Skrzynia biegów C-360 Spawałem kiedyś skrzynie z 60 jak się dokręca do silnika,chyba ze 20cm, a kawałek odpadł całkiem.Pospawałem migomatem i niema problemu,a mam tylko 160A [trochę za słaba lepiej żeby miała z 200A.Spawałem jeż nie raz skrzynie ,kolektory,ogółem żeliwo,jeszcze nikt nie wrócił z reklamacją[gwarancji nie udzielam].Żeliwo dobrze jest trochę podgrzać i dobrze naciąć szlifierką,musi być czyste tam gdzie spawasz, na około też.Jak będzie troch farby lub nawet czyste a nie wyszlifowane to będzie problem z wtopieniem się w materiał.Na koniec wyszlifuj tam gdzie ci będzie przeszkadzało i szerokiej drogi.

#267 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 15 luty 2010 - 00:30

Skrzynia biegów C-360 Dzieki za podpowiedzi Pozdrawiam;]
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#268 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 luty 2010 - 07:34

Skrzynia biegów C-360 według mnie na takie pęknięcie nie opłaca się wymieniać obudowy. co innego jak ciągnik by się łamał a w tym wypadku wystarczy dobrze do poskładać i tak jak koledzy mówią żeliwo trzeba dobrze wygrzać i spawać dopiero, żeliwo najlepiej się spawa po kawałku i opukać i tak do końca. jest to trochę mozolna robota ale cóż stało się i szkoda wywalić 3tys na obudowę skrzyni biegów.

#269 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 15 luty 2010 - 09:37

Skrzynia biegów C-360 Również uważam,że warto poispawać - najwyżej po nieudanych próbach wymień na nową lub jak znajdziesz nz przechodzoną a dobrą.
Nie kombinuj sam spawać, elektrod też raczej nie kupuj. Popytaj się wśród znajomych o dobrego spawacza i przedstaw mu temat. On sam dobierze elektrody do materiału spawanego i do mocy i możliwości swojej spawarki. Sam to tylko poboblisz i raczej ci się nie uda bo jak widzę kłania się technika spawania w pionie. Spawacza najlepiej poszykać zawodowego - może koło ciebie są jakieś zakłady ślusarskie produkcyjne na szerszą skalę. Takie zakłady mają wykwalifikowanych spawaczy. Mojemu szwagrowi pękł blok jak nie spuścił wody na zimę. Niedaleko mnie jest Kopalnia Węgla Brunatnego w Koninie. Spawaczy mają do oporu. Po konsultacjach ze znajomumi pojechaliśmy do jednego do domu, zgodził się, pospawał i trzyma do dziś.

#270 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:19

Skrzynia biegów C-360 Dwadzieścia lat temu wstawiałem wycinek z jednej skrzyni 20x30 do drugiej ponieważ znalazłem na złomie iprzerobiłem C-4011na C-360 spawałem mosiądzem trzyma do dziś, korpusy podnośników też spawają mosiądzem i dają na podnośnik gwarancję pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:27

Skrzynia biegów C-360 ASOGCURSUS z tego co tu przeczytałem sądzę że niezły kozak jesteś ^^ różne rzeczy słyszałem bądź widziełem ale takiego czegoś jeszcze nie.

#272 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:04

Skrzynia biegów C-360 Kolego arek116 nie wiem dlaczego się dziwisz korpusy podnośników spawa POM klonowca który zajmuje się regeneracją podnośników do C-360 i użykownicy są zadowoleni z ich napraw a korpus skrzyni spawałem sam mogę wysłać ci fotkę ponieważ jest to w moim ciągniku i chodzi dwadzieścia lat

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#273 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:28

Skrzynia biegów C-360 u nas to raczej nie znajdziesz, nawet u niemca w skr nie spawaja -to nie takie proste jak sie niektorym wydaje,mozesz sprobowac zapytac w pomie w kryspinowie lub kadimocie w zabierzowie,najlepiej google jak kolega napisal

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#274 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:16

Skrzynia biegów C-360 nie chodzi mi o samo spawanie żeliwa bo sam spawałem złamaną c360 (dosłownie) ale o to że wstawiałeś wycinek z jednej skrzyni do drugiej.

#275 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:38

Skrzynia biegów C-360 Kolego arek116 właśnie ten wycinek został wstawiony z drugiej skrzyni w jednej było wybite przy okienku sprzęgła i nie było tego kawałka a druga była przełamana ,z jednej wyciołem ten brakujący kawałek i wpasowałem do drugiej przyznasz że dobrze to wygląda http://www.agrinpol....mages/15428.jpg

#276 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 19 luty 2010 - 23:38

Skrzynia biegów C-360 ASOGCURSUS moje zdanie na temat spawania twojej skrzyni jest takie: że samo spawanie to pół biedy ale idealnie dopasować dwie części obudowy z dwóch różnych skrzyń to po prostu mistrzostwo.

#277 Share maciek1754

maciek1754

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:agrotecnika, ,zootechnikia, koszykowka , internet !!!!

Napisany 09 marzec 2010 - 18:02

Skrzynia biegów C-360 Witam
potrzebuje schematu skrzyni biegów do zetora 3320.(Jutro zdaje tym ciągnikiem na prawko)
z góry dzięki pozdro.

#278 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:07

Skrzynia biegów C-360 Spróbuj się dowiedzieć w dziale o zetorach.
KPK Kumurun Team

#279 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 18:17

Skrzynia biegów C-360 dźwignia od zając żółw to ta po prawo jak siedzisz i powinna być podniesiona do góry. Już wszystko wiesz. Jeśli jeździłeś kiedyś ciągnikiem to jak wsiądziesz to sie nauczysz po kilku minutach.;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2010 - 18:21

Skrzynia biegów C-360 @maciek1754 z zetorze to idzie tak:
R 2 4