Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów C-360

1130 odpowiedzi na ten temat

#241 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 02 luty 2010 - 14:10

Skrzynia biegów C-360 ja miałem to samo tylko ze w moim juz nie szło nawet na 3 trojce jechac bo tak rąbało a reszta biegow normalnie. rozpołowilismy traktor wtedey bo po prostu zęby na trybie urwało z poczatku poszedł jeden a z czasem pare innych wiadomo i kiedy na szło tam gdxzie nie było zebow to trzaskoło bo nie szło płynnie po zebatce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów C-360 Dzisiaj, 17:53
  •  

#242 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 02 luty 2010 - 17:35

Skrzynia biegów C-360 jest to możliwe gdy łożysko igiełkowe się rozleciało na wałku sprzęgłowym lub górny wałek i tryb atakujący

#243 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 02 luty 2010 - 17:50

Skrzynia biegów C-360 U mnie było podobnie, może to okaże się głupie, ale ojciec dolał oleju do skrzyni i jak narazie nie stuka już pół roku :)

przenosze do ursusa

KS Falubaz

#244 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 02 luty 2010 - 18:00

Skrzynia biegów C-360 Ja miałem podobny przypadek w c-330. Też wydawało się, że stuka skrzynia na najwyższym biegu. Okazało się jednak, że to nie skrzynia tylko atak w tylnym moście :)

#245 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 luty 2010 - 20:27

Skrzynia biegów C-360 Są trzy wyjścia:
-koła zębate w skrzyni,
-któreś łożysko,
-dyferencjał.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#246 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 02 luty 2010 - 21:16

Skrzynia biegów C-360 u nas w 355 na 3 biegu pod obciązeniem stukało i się okazało ze lekko wyszczerbiony zab był na trybie a taki chałas to robiło. wzielismy się a wymiane tego koła zębatego i przy okazji tego odbiorczego bo zadawcze było wyszczerbione i tak wymienialiśmy ze 800zł wyszła nam skrzynia dolnu wałem 4 bieg prawei cały nowy dół był na górnym chyba tytlko 2 tryby łzyska dobre były. jak się otworzyło skrzynię to nie było widac co jest nie teak prócz tej 3 a jak była na stole to wyszło planowane wydatki 100 zł a wyszło 800  :)

#247 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:08

Skrzynia biegów C-360 u mnie w 355 też 2 wyskakiwała i raz po raz wom hałasował skrzynia aktualnie rozkuta do gołego górny tryb 2 zjechany w ok 1/3 (końce wytarte) z 3 górną podobnie dolne w lepszym stanie ale i tak z tego co wiem jak wymienic to tryby parami. na górnym wałku od strony skrzyni duże wżery i brak jakiegokolwiek śladu po łożysku igiełkowym i mam pytanie nie mam katalogu skrzyni do 360-355-4011 ma ktoś takowy jeśli tak to był bym zobowiązany o wysłanie schematu budowy skrzyni na czarny80@onet.eu
kujawy to jes to!!!!!

#248 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:05

Skrzynia biegów C-360 U mnie w C-330 wyskakuje 5 jak sieję. Skrzynię robił mi nową fachowiec (Tur w ciapku da wszystkiemu radę :unsure: )i jak się później okazało źle założył czy dał jakąś złą sprężynkę, która była tego przyczyną ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#249 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:45

Skrzynia biegów C-360 skrzynia prawie że złożona koszt naprawy 1300zł ;[ i to nie wszystkie tryby i wałki
kujawy to jes to!!!!!

#250 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:12

Skrzynia biegów C-360 mi remont skrzyni wyzedł 800 zł ale bez łozysk. zanim zamkniesz skrzynie sprawdz czy poszczegolne tryby zachodza na siebie całe my jak składaliśmy to nie patrzyłem załozylismy zamkłem ja odpaliłem wyjechałem a ty ;[ wsteczny sam sie właczał właczam 3 a coś blokuje otworzyłem skrzynie i musiałem wszystkie tryby na dolnym wałku poprzesówac a to nie jest łatwe bo dojscia nie ma wszystkie trzeba idealnie ustawić bo moga wyskakiwać biegi. jeszcze miesiac po remoncie jak stanąłem pod górke i trzymałem ciagnik na 2 lub 3 to mi sam wstecznty sie włączał sam się tryb przesówał ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 luty 2010 - 07:12

Skrzynia biegów C-360 I jak się okazuje -skrzynia to nie kraina bajek ..trzeba wszystko dokładnie powoli robić.Dobrze że nie doszło do zablokowania bo byś pocharatał na masło tryby..

#252 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 luty 2010 - 15:13

Skrzynia biegów C-360 fillipo jak mogłeś przestawic tryby na dolnym wałku jak są na klinie i skręcone na nakrętce z przodu a z tyłu wałek ma przetoczenie zakuwasz dolny wałek trybami skręcasz i nie powinno ani drgnąc przynajmniej ja tak mam. może koła w inna stronę założyłeś i nie ma luzu wystarczającego miedzy górą a dołem. może wodziki. nie jestem specem może się mylę.
kujawy to jes to!!!!!

#253 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:13

Skrzynia biegów C-360 tak są na klinie i idzie je przesunać cięzko ale idzie robiłem tez skrzynie w majorku zetor 3011 i tam miedzy trybami sa tulejki czy tam podkładki takie duze które zapobiegają się przesówanoiu trybów a w 60 tego nie ma jest miejsce miedzy trybami

I jak się okazuje -skrzynia to nie kraina bajek ..trzeba wszystko dokładnie powoli robić.Dobrze że nie doszło do zablokowania bo byś pocharatał na masło tryby..

tryby jeśli by mi obudowy nie rozwaliło dopieor koszty by były ;[ tak  wiec napisałem jak u mnie było

tak jak kolega napisał to nie kraina bajek...

#254 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 13 luty 2010 - 21:17

Skrzynia biegów C-360 pęknięta skrzynia biegów, uchwyt kabiny wepchał do środka jak ojcu urwało się cięgno sprzęgła przy pedale i zahaczył kabina o konar dębu;||
Nie wiem czy da sie to zespawać bo obudowa jest żeliwna, Może mieliście kiedyś taki przypadek to moglibyście dać namiary na jakiegoś dobrego spawacza do takich rzeczy w okolicy krakowa? bo sam sie za to nie chce brać to nie stal...
I ile może wynieść szacunkowy kosz naprawy?
Pozdrawiam;]

Fotki userki
http://picasaweb.goo...emyZCiagnikiem#
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#255 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 13 luty 2010 - 21:31

Skrzynia biegów C-360 Jest specjalna elektroda co sie spawa zeliwo. Kup taka elektrode i jezeli masz spawarke to spróbuj sam . Najgorzej to chyba nie wyglada
:)

#256 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:33

Skrzynia biegów C-360 Musiałbyś znaleźć naprawdę dobrego spawacza bo żeliwo spawa się fatalnie.

#257 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 luty 2010 - 21:34

Skrzynia biegów C-360 Hmm jak znajdziesz dobrego spawacza to może warto zespawać. Mój ojciec ok 15 lat temu spawał blok silnika w jednej C-360, i z tego co wiem do dzisiaj trzyma. Jeżeli traktor ma dużo pracy to wg mnie chyba lepiej jednak kupić nowa obudowę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#258 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 13 luty 2010 - 21:41

Skrzynia biegów C-360 No najlepiej kupić nowa, ale to kosztuje bardzo dużo!
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#259 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:49

Skrzynia biegów C-360 A właściwie to jak to się stało że pękła??

EDIT: można spróbować nawiercić na końcach pęknięcia tak aby się nie powiększało i wtedy spawać lub robić ,, łatę,,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 luty 2010 - 21:51

Skrzynia biegów C-360 Domyślam się. Ale napisałem przecież ze jak traktor ma dużo pracy to taki zakup powinien się zwrócić. Jeżeli traktor pracuje rekreacyjnie to warto się pobawić spawarka.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)