Polecane posty

maciek1754    2

Witam

potrzebuje schematu skrzyni biegów do zetora 3320.(Jutro zdaje tym ciągnikiem na prawko)

z góry dzięki pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spróbuj się dowiedzieć w dziale o zetorach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

dźwignia od zając żółw to ta po prawo jak siedzisz i powinna być podniesiona do góry. Już wszystko wiesz. Jeśli jeździłeś kiedyś ciągnikiem to jak wsiądziesz to sie nauczysz po kilku minutach.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

@maciek1754 z zetorze to idzie tak:

R 2 4

1 3 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

Przytrafiło mi się coś takiego że wrzuciłem 1 bieg i nie mogę go wyłączyć nawet po odkręceniu korka nie idzie ustawić wodzika na pozycję neutralną wajcha cały czas jest w pozycji biegu pierwszego

Proszę o pomoc, co muszę zrobić

Z poważaniem Bartollini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

z pewnoscią zakleszczył ci sie bieg i musisz próbowac go wycisnąć np. poprzez takie szarpanie przy ruszaniu i jednoczesnym próbowaniu wywalić bieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

musisz wodzik wykrecic i probowac go przesunac najlepiej srubokretem jednoczesnie ruszajac lewarkiem na odpalonym silniku.i probuj sprzeglo coraz odpuszczac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

Dzięki spróbuje ale to chyba mie dziś chodzi o to że po przełożeniu wodzika dźwignia nawet nie drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesie110    0

My kilka razy tak mieliśmy że normalnie nie szło od kleszczyć to wykręcaliśmy wodziki i zdejmowaliśmy wajchę od biegów i jak nie szło ręcznie ich przestawić to delikatnie młotkiem stukaliśmy w listwy tak aby wszystkie były równo i było po problemie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

odkręć tą wajche od biegów, wyjmij ją i tak jak kolega pisał, jak śrubokrętem nie da rady to lekko młotkiem i powinno być ok, a jak nie da rady to trzeba pokrywe ściągać i oglądać dokładnie co się tam mogło stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Traktor musi stać na równym podłożu bo inaczej jak będzie stał z górki to tryby będą naprężone i w żaden sposób nie przesuniesz wodzika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

traktor stoi prosto dziś już nie będę szedł zajmę się tym jutro

kiedyś tak z ojcem miałem że musiałem ściągać cały dekiel i ustawiać równo wodziki

tylko że trochę z tym roboty

wajchę wywaliło w przód i tyle wodzik sie zablokował i nie można go ustawić na luz

pokombinuje jutro Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

tak! najlepiej zaciągnąć ręczny (jeśli dobrze trzyma) i śrubokrętem silnik do tyłu obrócić aby zwolnić tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

witam, czy mam sie martwić, 3 lata temu zaczeła skrzynia stukać na 2 biegu i wstecznym, i jak stukała tak stuka nie głośniej nie ciszej, dodam że ojciec wtedy wyrywał pień ze ściętego trzewa metodą szarpaną, ja po tym pojechałem w pole i wtedy zaczeło stukać, czy dalsze eksploatowanie z takąskrzynią zagraża jakomś powarzniejszą awarią, czy , niemam pojęcia co może być przyczynom, odkręcałem pokrywe ale nie zaówarzyłem nic podejżanego, czy można robić skrzynie bez rozpoławiania ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

co do rozpoławiania to nie wyciągniesz paru wałków ze skrzyni najlepsze by to było i przepatrzenie jej a zobacz czy reduktor dobrze siedzi w zatrzask jak nie to zmień zatrzask albo możesz już mieć koło reduktora obrobione wtedy wymiana chyba koło ok 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

stuka bo prawdopodobnie jest którys ząb na trybie wyszczerbiony. my tak mielismy z 3 stukała stukała wkońcu zaczeła wyskakiwać i było trzeba robić :P odrazu cały dół skrzyni nowy  i w połowie górny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

prawdopodobnie tak. wez otwórz skrzynie i zobacz czy tryby mają wszystkie zęby a raczej czy są całe u nas były przytarte( normalne to) ale jeden był w połowie wyszczerbiony i stukało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

róznie moze być np zatrzask( niektórzy mówią wodzik) moze nie trzymać wodzik( niektórzy mówią listwa) moze być juz wytarta  wyszczerbiony tryb moze być wszystko tak samo jak przy 3 biegu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj