Skocz do zawartości

Reklama

Skrzynia biegów C-360

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
832 odpowiedzi na ten temat

#301 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2586 postów
  • 4950984

Napisany 13 czerwiec 2010 - 05:59

Mechanik powiedział mi 500zł za robocizne przy naprawie skrzyni biegów z demontażem i montażem + naprawa w C-360.
Jak myslicie,jest to drogo czy tanio?
Naklejki rolnicze: http://tiny.pl/hsbp1

#302 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3994 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 06:09

to zależy, a co będzie przy niej robił? rozbiera na części pierwsze czyli wszystko co się da, myje to do białości, i potem składa??

#303 samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 06:13

Jeśli za rozebranie i złożenie to cena nie jest wygórowana a jeśli tylko za demontaż to raczej daj se z nim spokój i poszukaj rozsądniejszego.

#304 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2586 postów
  • 4950984

Napisany 13 czerwiec 2010 - 06:17

Zaprowadziłem i mam odebrać cały kompletny sprzęt bo przestał chodzić WOM,dodatkowo coś "rąbie" na 4i5 biegu.

#305 Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • 13981089

Napisany 13 czerwiec 2010 - 06:59

Nie dużo mi mechaniki tylko w DF za wyjęcie skrzyni nieważne czy na częći pierwsze czy np. jeden wałek i tak 1800PLNów

#306 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1594 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:12

To u mnie rok temu robił ,,mechanik'' razem ze zwolnicami i wymianą mechanizmu rurznicowego. wzioł 3000zł masakra jeszcze musiałem go przywozić do siebie  po części trzy razy dziennie jeżdzic bo zawsze coś przeoczył

#307 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3994 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:20

3000 zł za samą robcizne?? to sporo

#308 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1594 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 czerwiec 2010 - 11:02

Strasznie facet raz mnie wyrżnoł i więcej nie mamy o czym gadać. tylko szkoda że trzeba uczyć się na błędach bo to dużo kosztuje.

#309 masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • 1557847

Napisany 17 czerwiec 2010 - 23:01

Sorry ale za 500zł to chyba po wspaniałej znajomości Ci ktoś taki remont zrobi.
Myślę, że minimum 1000zł,a maximum praktycznie nieograniczone, w zależności od stanu skrzyni.

Ja w życiu za 500zł bym skrzyni nie rozbierał. Od MTZeta robiłem ostatnio, kabinę zdejmowałem, skrzynia na bok. Praktycznie większość łożysk nowych i dwa tryby, 1300zł za sama robotę wziąłem, po lekkiej znajomości bo ten gość nam czasem presuje na łąkach. Także za tą cenę ma facet zrobione dobrze, z dokładnym myciem skrzyni z opiłków.

Skrzynia w C 360 jest prosta, ale zawsze praktycznie coś jest nie tak, a to wodziki obruszane, a to łożysko igiełkowe trzeba przerobić na tulejkę itd. Stare ciągniki, i masa roboty ze skrzynią. Dla porównania taniej robimy skrzynie ZF np od ciężarówek Renault.

#310 mietek123a

mietek123a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:20

Witajcie od dłuższego czasu gdy jeżdżę na 2i3 biegu zwłaszcza pod górę skrzynia okropnie stuka natomiast przy jeżdzie w dół nic się nie dzieje .Odkręciłem dekiel górny i tryby tych biegów są zdarte chyba muszę je wymienić może miał ktoś podobny problem to jest ciągnik C 360 3P

#311 Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • 12941247
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:44

no to juz odpowiedz masz dlaczego ci stuka mało tego są zdarte to pewnie jeszcze któryś jest wyszczerbiony i dlatego tak słychać ten stukotDodany obrazek
czas rozstać się z rodzinnym gospodarstwem...

#312 mietek123a

mietek123a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 15:58

Zobacz postFilipoo, o 18 czerwiec 2010 - 20:44, powiedział:

no to juz odpowiedz masz dlaczego ci stuka mało tego są zdarte to pewnie jeszcze któryś jest wyszczerbiony i dlatego tak słychać ten stukotDodany obrazek
Dziękuję za odpowiedż teraz się zastanawiam czy jeżdzić na takiej skrzyni czy się wziaść za remont

Zobacz postFilipoo, o 18 czerwiec 2010 - 20:44, powiedział:

Dziękuję za odpowiedż teraz się zastanawiam czy jeżdzić na takiej skrzyni czy się wziaść za remont

#313 Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • 12941247
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:20

lepiej za wczasu zrobić bo przy obciązeniu przypadkowo moze urwać jeden ząb a on wpadnie tam gdzie nie powinieni i wtedy beda jaja my na stukającej 3 jezdzilismy prawie 2 lata az wkoncu zaczeła wyskakiwać nawet w rotacyjnej
czas rozstać się z rodzinnym gospodarstwem...

#314 dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 06:11

Koledzy mam podobny problem jak wy. Gdy jechałem 3p z pusta przyczepą na 5 biegu to coś strasznie strzeliło tak jakby w skrzyni. Teraz strasznie mi wyje skrzynia na 2, 4 i 5 biegu. A gdy pójdzie w obciążenie np orkę to po przejechaniu 100 m dwójkę wyrzuca ale nie do końca tylko tak jakby chodziła na końcówkach trybów. Co to może być?

#315 Mack

Mack

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 10:06

Ja takze mam podobna sytuacje <_<

#316 grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:55

Łożyska igiełkowe mogły wylecieć i wałki dostały luzu poprzecznego.Miałem tak samo podczsa wożenia obornika, szybka redukcja z 3 na 2 pod górą z obciązeniem i wycie skrzyni gotowe. Remont skrzyni już mie długo.

#317 Tom1988p

Tom1988p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • 11582617
  • Zainteresowania:.
    Szczęśliwy posiadacz C-360;
    Elektronika;
    Mechanika;

Napisany 04 październik 2010 - 19:04

Witam.

Mam taki problem że potrzebuje wymienić wałek biegu wstecznego (ten dodatkowy w bocznej części skrzyni), wiem że muszę wyjąć do tego celu główny wałek napędu ale nie wiem jak do tego dojść najprostszą drogą. Nie wiem czy mam całkiem odłączyć skrzynię od silnika i od mostu czy od samego mostu lub silnika.

Proszę o wskazówki jak ten wałek wyciągnąć.

Pozdrawiam
Tom

#318 grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:57

Należy skrzynie odłączyć od silnika i od tylnego mostu.

#319 davidsonn

davidsonn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 październik 2010 - 14:18

Zobacz postdavidsonn, o 24 maj 2010 - 19:36, powiedział:

Witam wszystkich. Mamy z ojcem taki problem w naszej 60siadce. Od jakiegoś czasu na 3 biegu puka no i mamy teraz trochę czasu i zabraliśmy się do naprawy z myślą że tryb jest wyszczerbiany albo coś takiego zdjęliśmy   pokrywę skrzyni  no i tryby wyglądają  w porządku tylko powstał luz na tym wałku co jest ten tryb od 3-2 biegu no i ojciec zdiagnozował że jakieś łożysko igiełkowe co jest pomiędzy wałkiem 2 a 1 stopnia. No i nie wiemy czy uda nam się wyjąć wałek sprzęgłowy przekaźnika.  No i w ogóle jak czy jak coś wymienić ten tryb 3-2 biegu od strony sprzęgła czyli przodu ciągnika. No bo na obecna chwile nie jesteśmy w stanie odkręcić nakrętki na wałku koła atakującego ponieważ jest zaspawana. A z całym tym mechanizmem różnicowym w środku nie mam dojścia diaksem żeby ją pitolić. Krótko mówiąc trzeba zrobić aby jak najmniej rozebrać aby się dobrać do wszystkich tych trybów na górnym wałku..

Był walnięty tryb 3-2. wymieniliśmy go na oryginalny URSUSA i wałek główny łożyska igiełkowe no i wałek pierwszego stopnia i jeszcze jakieś łożyska., reszta trybów wyglądała  na zdrowe. No i po tym lekkim remoncie wszystko działa jak potrzeba biegi nie wyskakują nie blokują się, reduktor tez dobrze działa. Już przelatał po remoncie wszystkie roboty w polu i jest dobrze to myślę że już powinno być ok.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#320 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2586 postów
  • 4950984

Napisany 10 październik 2010 - 14:53

Jak chodzi do tej pory to będzie chodzić.
U mnie też coś pyka na III będę robić dopiero jak sie całkiem rozleci.

Zobacz także