Polecane posty

zen88    0

No to masz problem bo do wymiany kwalifikuje sie cała choinka . Wymień jeszcze wałek sprzęgłowy i igiełki bo miedzy głównym wałkiem a wałkiem sprzęłowym tworzy się luz który powoduje wyskakiwanie biegu. Niestety ale będziesz lzęjszy o jakieś 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz35    0
Dawno ten remont robiłeś?

 

 

Będzie ok 7 miesięcy Wałek sprzęgłowy wyglądał dobrze prawie jak nowy więc go zostawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Jak piszerz że koło zebate wymieniałes to tak jak pisze @zen88 bedzie cała "choina" do wymiany, bynajmniej tak mi sie zdaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

A jak wykręcisz całkowicie zatrzask od tego biegu to jak jest ???????? będzie albo rozklekotane sprzęgiełko od 5 biegu albo wodzik albo cały wałek sprzęgłowy ma już koronę obrobioną i wyskakuje , na zapalonym ciągniku wykręć ten zatrzask co masz pod nogami wbij bieg i popatrz w tą dziurę jak daleko on wchodzi na wodziku masz takie schodki jak bedzie za daleko wchodził wodzik to zatrzask bedzie trafiał na ten schodek i bedzie wybijał bieg


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

jaki masz wałek nowego czy starego typu jak nowy typ to sprawdz czy ilosc igieł jest na poziomie 23 szt a w starym typie jest złożenie igiełkowe. jesli wypadły igły lub zostało roztarte złożenie to masz luz miedzy wałkami, rozbierz skrzynie sprawdz walek sprzeglowy I stopnia i wałek głowny skrzyni. jak sprawdzisz to zobacz czy zeby wewnetrzne sprzegla czwartego i piatego biegu nie sa już podrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Pisze ze wymieniał sprzęgiełko czyli wykluczam ubytek igiełek w wałku chyba ze przy zakładaniu mu troszkę poginęło ;)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Tez mi sie tak wydaje że widełki lub wodzik mogą byc ugięte, albo wycięcia na zatrzask są wyrobione. Trzeba wyjąć i porównać z nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Jeśli wodzik za głęboko wchodzi wystarczy go wyjąć wyszlifować nowe ząbki w inny położeniu i dalej będzie brykać ;)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wałki przekaźnika wymienisz rozpoławiając na sprzęgle ,a do skrzyni to trzeba na 3 części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

witam ponowie teraz mam problem ze skrzynia biegów o tusz na 4 i 5 biegu strasznie urgocze mi skrzynia a dźwignia od biegów polowych skacze góra dół :P co jest tego przyczyna?? czyżby to było łożysko na wałku głównym sprzęgłowym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Ja myślę ze to wina całego górnego wałka tj łożyska igiełki w wałku sprzęgłowym i sprzęgiełko 4/5biegu


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

Powiem tak jak się dzieją takie cuda na patyku to nie ma sensu szukać jednej przyczyny tylko remont kapitalny skrzyni biegów, co z tego że usuniesz tą awarie jak za jakiś czas druga rzecz padnie na 100% Radze szczerz kapitalka skrzyni bez żałowania grosza i kolejne 10lat z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

niestety wiem coś o tym :P ja już ja rozbierałem raz bo wymieniałem wałek ataku... widziałem tam pewne luzy i wiem ze tak nie powinno być ale cóż chodzi to co będę ruszał... a teraz z powrotem to rozbierać przez to ze mi sie nie chciało ;) :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mialem w ursusie c-4011 ale to juz bylo kawalek czasu i byl robiony generalny remont skrzyni wszystkie lozyska i prrawie wszystkie tryby bylo tego od h... ale chociaz teraz mam obciazniki dodatkowe do sztangi hehee ale po niedlugim czasie moj starszy pojechal ciac trawe i puscil szybko sprzeglo i chyba wylamal sie jeden zabek na trybie po lekko puka na 4 ale to juz dawno i sie jezdzi i tak na 4 to malo sie jezdzi wiec mi nie pszeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamiFarmers    0

Jak zacznie się pieprzyć to już wszystko-spreżyna,źle zabiera,,,,Kupiłem w tym roku nowy dekiel skrzyni bo mi się gwinty na wodziki wyrobiły-nowe wszystkie wodziki kupiłem i do końca nie dokręcisz bo za gługie-biegi nie wchodza-pod jednym jedna podkładka pod drugim dwie...weź dojdź końca!! :)

 

muszę zajrzeć do kolumny i do skrzyni-wreszczie zrobić z tym porządek!!-zanim zmieniłem dekiel to na jednej dużej łące przy przewracaniu mi się 52 razy zakleszczył!!!! <_<

60-są trochę :) nieudane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
Nie będą się zakleszczać jeśli będzie się dobrze wysprzęglać. Często mi się zdarzało jak miałem 3-4 lata że nie wystarczająco wciskałem sprzęgło i się zakleszczał. Teraz nie mam już 60-tki a Zetor jeszcze nigdy mi się nie zblokował.

to jest racja

a czemu trzeba śruboktem przesunąć do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Nie kumam tego zakleszczania, jeszcze w życiu nie zakleszczył mi się bieg w C360, jak gość pożyczył ciągnik to co chwila mu się zakleszczały, jak widzę, to najczęściej biegi zakleszczają się jak ktoś zmienia je po skosie zamiast poprawnie prowadzić dźwignie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w 4011 ale u mnie to poluzowały się 3 śruby od wałka sprzęgłowego.Skutek był taki że ledwo sprzęgiełko się zazębiało z wałkiem sprzęgłowym.Odkręć górną pokrywę i sprawdź wałek sprzęgłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

otóż tak jak w temacie. mam problem prawie ze wszystkimi biegami, a mianowicie 1 i 2 wyskakują, 3 hałasuje tzn czaska, 4 jako tako działa, 5 bez zarzutów. i teraz pojawia się moje pytanie czy warto remontować tą skrzynię czy lepiej kupić całą kompletną od c 360???? dodam że ciągnik chodzi przy turze i jest mi niezbędny. i ile mogła by wynieść naprawa tak mniej więcej same części bo poskładam sobie wszystko sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

ja 2 lata temu naprawiałem skrzynie w 360 wymieniane były wszystkie tryby wałki i łożyska to koszt był coś około 2tyś ,jeżeli masz dobrą obudowe aby nie była pęknięta i łożyska żeby nie miały w niej luzu to wymień tryby i wałki z łożyskami, uszczełniacze itd..taniej cię wyniesie niż kupując całą skrzynie od 360 no chyba że tak jak wcześniej pisałem jak obudowa do kitu to lepiej wymienić na nową i pare lat nie zaglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Uwarzam że remont będzie dużo tańszy wyskakujące biegi to tylko wodziki co do 3 biegu to trzeba wymienic zembadki przy wymianie skrzyni biegów od C360 dochodzi jeszcze kolumna kierownicza i wałek WOM bo 4011 jest jednolity C 360 dzielony i takich pare innych detali to lepiej kupic drugi ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

My robiliśmy remont skrzyni w c-355, 8 trybów nowych, pare wałków nowych i nowe łozyska co było dobre to mechanik zostawił a co złe to wstawił nowe :) remont skrzyni + hamulce + sprzęgło wyniosło nas to wszystko 3500 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj