Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konradoss    0

acha jeszcze jedno pytanie, ta pokrywe od skrzyni mozna zdjac tak zeby niepoprzestawiac nic, np wodzikow?? bo pasowaloby ogladnac pierw w jakim stanie to wszystko jest, najlepiej pewnie byloby jeszcze wodziki powyjmowac zeby wszystko zobaczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

tak po prostu ściąg do góry a jak będziesz zakładał to musisz wszystkie listwy równo ustawić żeby ciągnik był na luzie i to wszystko pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

jeśli ci się blokuje skrzynia to wymień te zaciski na pokrywie najlepiej się odblokowuje jak reduktor jest ustawiony na luz plaski śrubokręt i klucz do od kręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradoss    0

niechodzi mi o wymiane czegokolwiek tylko zeby poogladac w jakim stanie sa tryby i wszystko pod spodem, chodzi mi czy mozna to otwozyc tak aby czegos niepoprzestawiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradoss    0

ok, dzieki za odpowiedzi, a macie jakies uwagi co do rozbierania/skladania skrzyni?? na co zwrocic szczegulna uwage??

jak rozjezdzac ciagnik, jakas kolejnosc? czy to obojetne? bo tak czy owak musze go rozjechac i z silnikiem i z mostem;/

Edytowano przez konradoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Kilka rad:

1. Równa posadzka ułatwi złożenie ciągnika do kupy,

2. Wymieniając tryby wymieniać najlepiej parami, głównie jeśli wymienia się wałek sprzęgłowy lub duży tryb z nim współpracujący (są tam duże obroty i potem wyje),

3. Zaopatrywać się w sprawdzonym sklepie z dobrymi częściami,

4. Dobrze zabezpieczyć skrzynię bo może spaść,

5. W ósemce jako uszczelnienie wałka sprzęgłowego można kupić simmering z "dwoma wargami" (oryginalnie jest z jedną) - zapobiega wyciekom.

Tyle mi się przypomniało, udanego remontu życzę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradoss    0

o, właśnie o takie porady mi chodzilo;) bardzo dziękuję napewno sie przydadzą :D

jakie łożyska polecacie do skrzyni?? nasze polskie FŁT czy jakies inne firmy??

Edytowano przez konradoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal191    1

Witam. Mam mały, a może duży problem.

Wyskakuje mi reduktor z zająca na luz gdy zjezdzam z górki lub szybko wcisnę sprzęgło gdy jadę. Czym to może być spowodowane? Podejrzewam że może to być wina wyrobionej listwy bo zatrzaski wymieniałem juz kilka razy.

Przeczytałem cały temat i nie znalazlem podobnego problemu. Może macie jakieś pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To zdejmij dekiel i zobacz jak wyglądają rowki na listwie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Panowie mam taki problem. Zaczęła mi wyskakiwać 3 i dość mocno słychać stuki po jej włączeniu. Po przełączeniu na polowe stukanie jest szybsze . Wie ktoś tak mniej więcej czego może być to wina ? Które tryby mogą być uszkodzone ? Wiem że to wyjdzie po rozkręceniu ale tak bym wiedział czego już szukać. Będę go teraz rozpoławiał wiec przy okazji by się i to zrobiło w długie jesienne wieczory ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio17179    1

czy dało by się zrobić w c360 żeby można było wajchę od zmiany biegów zrobić po prawej lub lewej stronie siedzenia podobnie jak w c 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na środek jak w zetorze nie ma problemu ale z boku ? Co by to miało polepszyć?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jakby sie uparl, po wielu probach i bledach, przy odpowiednim zgieciu dzwigni moze i by sie udalo, jak masz czas i cierpliwosc to powodzenia

w 330 gdzies widzialem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc325    1

możesz zrobić tak jak w matizie tzn. na linki dorobić dłuższą dźwignie i mechanizm zmiany biegów przykręcić po prawej lub po lewej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja może w przyszłym tygodniu będe rozbierał skrzynie w 4011 ;) tzn robie remont i chce już wszystko zrobić, w skrzyni ogólnie to wszystko działało, ciągnik jest u nas z 20 lat i nic nie było robione, stan oleju zawsze był :) ale na 3 słychać stukanie, i jak włącze wałek to też słychać stukanie dość głośno :) co powiecie o tych obiawach?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zużyte łożyska, wykruszony ząb na trybie.

W twoim przypadku jak robisz remont to się nie masz co zastanawiać bo i tak ją będziesz rozbierał więc do wymiany pójdzie prawie wszystko. Zużycie skrzyni będzie zależało od przepracowanych MTH, i czasu od którego stuka a ciągnik nadal pracuje co powoduje niewłaściwe zużywanie się elementów skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Jakie polecacie łożyska do skrzyni i przy okazii do smostu i zwolnic, mam już rozebraną skrzynie na kole od trzeciego biegu jest wykruszony ząb, na wałku głównym i pośrednim podobnie, wiadomo do wymiany, a reszta kół i wałków jest odziwo w dobrym stanie(c-4011) :) są troszke przytarte od strony zazębiania ale to raczej normalne :) wymienie te koła i wszystkie łożyska, tylko niewiem jakie kupić???

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Mam taki dylemat :D większość łożysk w mojej skrzyni jest w dobrym stanie (fłt) nie mają luzu, i niewiem czy jest sens wymieniać? ( ursus 4011 nigdy nie zaglądałem do skrzyni, olej wiadomo )jestem pozytywnie zaskoczony, myślałem że będzie gorzej :) jak myślicie?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camael    0

Dwa lata temu pomagałem sąsiadowi remontować C-4011. Jakie było nasze zdziwienie kiedy rozebraliśmy skrzynię biegów i okazało się że łożyska są w niezłym stanie a luz jest na gniazdach w których siedzą łożyska w obudowie skrzyni. Sąsiad wymienił całą skrzynię biegów i narazie jeździ ;) .

Edytowano przez camael

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

mam pytanie odnośnie skrzyni w 4011, wiec tak wałek pośredni mam już założony , i pytanie, tzn między trybami jest 3 mm luzu, tzn jak je zsune wszystki w strone silnika to na wałku widać taki wpust? rowek ? właśnie 3 mmtrowy,wałek jest już na swoim miejscu, i czy tak powinno być????? czy mam ten wałek nie dobity tyle ile powinien dojść? tyle że ten największy tryb zasłania widok wałka i łożyska.. ??


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Panowie jak wyjąć górny wałek ? Muszę odjechać tył czy wystarczy odłączyć skrzynie przy silniku ? Muszę wymienić tryb 2 i 3 biegu . PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

z tego co mi się przypomina to trzeba go rozjechać między skrzynią a mostem, bo wałek wychodzi do tyłu. skrzynie robiłem dość dawno więc jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

To nie dobrze, ale jakoś sobie z tym poradzimy. Czy wystarczy odpiąć wszystkie przewody itp. oraz odkręcić śruby i da się tym odjechać ? czy trzeba pokrywę podnośnika zdejmować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj