Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krukowiak vs Pilmet ...

127 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2012 - 14:02

Krukowiak vs Pilmet ... <_<

Edytowany przez makary, 09 luty 2013 - 17:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krukowiak vs Pilmet ... Dzisiaj, 02:12
  •  

#102 Share sebb1

sebb1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 09:07

Krukowiak vs Pilmet ... moze ktoś pracuje krukowiakiem apollo 1500, mam zamiar zakupic taki z pełną hydrauliką tylko nie wiem czy c360 da sobie rade z rozkładaniem i składaniem belki.

#103 Share Jachotom

Jachotom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 14:22

Krukowiak vs Pilmet ... A ja mam pytanie z innej beczki. Szukam lanc 15 metrowych od krukowiaka najlepiej, może ktoś ma takie na sprzedaż pozdrawiam Tomek 501898752

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:13

Krukowiak vs Pilmet ... Pilmet zdecydowanie.
Zobacz sobie na ranking mają o wiele większy staż. A poza tym w Pol robiony a nie sprowadzane części z Chin.

#105 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:13

Krukowiak vs Pilmet ... "Pilmet zdecydowanie" bla bla bla... :)

Części to raczej z Włoch lub Niemiec, i dla Pilmeta i dla Krukowiaka (pompy, elektrozawory, przepływomierze itd.), zresztą nie słyszałem, aby jakiekolwiek elementy pochodziły z Chin, może za wyjątkiem jakiś plastikowych wihajstrów.

Znajomy, produkcja roślinna (warzywa na 800-1000ha, ogółem 1400ha) ma 4 krukowiaki, w tamtym już roku kupił opryskiwacz john deer'a w zestawie z innymi maszynami u jednego dealera. I teraz żałuje że nie zakupił kolejnego krukowiaka - koszta części zamiennych ogromne, a różnicy w jakości pracy pomiędzy tymi maszynami nie ma. Janek ma większy prześwit, co też ma swoje minusy, zdecydowanie łatwiej taką maszynę położyć na stromym uwrotniku, o czym się znajomy przekonał.

A wracając do pilmeta - europa bądź rex w dobrym wyposażeniu belka 21m, 2500l, komputer wychodzi netto ponad 95 tysięcy złotych. Dokładam niewiele więcej, mam znakomitego lemkena z fenomenalną stabilizacją belki, bo ta w pilmecie jest kiepska, także w europie... Dlatego od tamtego roku w stodole stoi nie pilmet, a duuużo tańszy bury, z nieco tylko gorszą stabilizacją belki.

#106 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:33

Krukowiak vs Pilmet ... To ile cię ten bury kosztował?? Brać gorszą stabilizacje niż w Pilmecie to już niewiem to chyba jest na sztywno bez żadnej stabilizacji :D wiem bo mam Pilmeta i to jest jak narazie jedyna jego wada niestety, a i malowanie lanc pozostawia dużo do życzenia bo niewidziały mocznika dolistnie, a miejscami to farba płatami leci. Reszta bez zarzutu lać i jechać w pole.

#107 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:48

Krukowiak vs Pilmet ... Jest aż tak źle z tym pilmetem? Boże, dzięki Ci że mnie przed nim uchowałeś. A co do burego, to kupiłem roczną używkę z komputerem bravo 180, dawką cieczy regulowaną automatycznie, stabilizacją siłownikiem, elektrozaworami i rozwadniaczem. Beczka 2000l, 18m belka. Cena poszła na PW.

A co do stabilizacji w burym to nie narzekam, belka jest bardzo stabilna, nie wiedziałem że z pilmetem jest tak źle...

#108 Share newholland99

newholland99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:32

Krukowiak vs Pilmet ... wiam posiadam od czerpca 2012roku opryskiwacz pilmet europa 3021 komputer muller armotyzowana oś oświetlenie robocze opcja full jak narazie opryskał ok 500ha i jest ok stabilizacja belko chodzi bez większych problemów tylko jede mankament malowanie ale pytałem sie w pilmecie dlaczego jest takie słabe odpowiedzieli mi ze w 2012 rok zaczeli malowac proszkowo czyli kolejny plus ale na początku dopiero sie uczyli hahaha takom dostałem odpowiedzi opryskiwacz kosztawał 100tyś bez watu

#109 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:24

Krukowiak vs Pilmet ... ja mam opryskiwacz pilmeta od sierpnia i na razie rdzy nie widać :)
znajomy na 2 letnim nie wiele lakieru już ma , oni chyba specjalnie tak robią bo nie wydaje mi się że inaczej tak słabo można by pomalować

#110 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:58

Krukowiak vs Pilmet ... Popatrzcie - jeden i ten sam producent, u jednego rolnika kilka lat rdzy nie ma u innego po roku - dwóch rdza wyłazi. Wiecie dlaczego? Bo jedni użytkownicy dbają o sprzęt a inni nie. To nie zależy od producenta ale od użytkownika jak jego sprzęt wygląda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 12:43

Krukowiak vs Pilmet ... @maniek83 możesz rozwinąć swoją wypowiedz?? może po każdym oprysku mam myć opryskiwacz??

#112 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 13:31

Krukowiak vs Pilmet ... Dokładnie tak, po każdym oprysku trzeba myć opryskiwacz, nawet nie ze względu na rdzę, ale nawet na Twoje i bliskich bezpieczeństwo. Pomyśl co się dzieje, gdy taki upier... ubrudzony opryskiwacz postawisz na podwórzu, popada deszczyk i razem z wodą spłynie sobie np. do studni, z której podlewasz grządki, albo na trawnik, po którym potem biegają sobie zwierzęta domowe, albo dzieci...
Powiem szczerze czasem przeraża mnie bezmyślność ludzi, zupełny brak wyobraźni. ŚOR to bardzo niebezpieczne substancje, nie ma skutecznej ochrony przed korozją przez nie wywoływaną, ale o wiele groźniejsze jest niemycie sprzętu dla ludzi i zwierząt niż dla samego opryskiwacza.
Z tonu Twojego pytania malkolm wnioskuję, że dla Ciebie to straszna fanaberia takie mycie opryskiwacza - życzę zdrowia!

#113 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:40

Krukowiak vs Pilmet ... Mi na opryskiwaczu to raczej kurz się osadza a nie środki. Dyszę są pod lancą więc nie mam możliwości ich opryskania. Po wyłączeniu opryskiwacza woda zostaje odcięta od dysz.
Wiec o co ci chodzi maniek. Jak ty pryskasz że masz opryskany opryskiwacz środkami?

#114 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:12

Krukowiak vs Pilmet ...

Z tonu Twojego pytania malkolm wnioskuję, że dla Ciebie to straszna fanaberia takie mycie opryskiwacza - życzę zdrowia!

dokładnie,
co do zabezpieczeń antykorozyjnych to popatrzcie na stare zagraniczne opryskiwacze, mają po 20 lat i nadal oryginalny lakier lepszy niż nasze pilmety po 3 latach

#115 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 08:42

Krukowiak vs Pilmet ... Spoko róbcie jak chcecie, ale twierdzenie, że ŚOR nie osadzają się na konstrukcji jest moim zdaniem lekko nieprawdziwe. Pewnie znoszenie występuje tylko u mnie... No i oczywiście przed złożeniem belki pewnie wszystko dokładnie suszycie, żeby potem nie skapło coś na belkę... Ech to nasze podejście do BHP, ale widziałem już wżery od oprysków na belce aluminiowej i nie widziałem czystego opryskiwacza po zabiegu bez mycia.

#116 Share Mirek11

Mirek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:07

Krukowiak vs Pilmet ... witam chce kupić opryskiwacz na kołach Biardzki 1200l za 13 tys. nowy lub krakowiaka apollo 1000l (2001r) za 12 tys.
nie wiem co wybrać pomóżcie!

Post nie na temat !

Edytowany przez murtek3, 14 marzec 2013 - 18:34.

#117 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:18

Krukowiak vs Pilmet ... panie Mirku oczywiście ze Krukowiak wiele za nim przemawia

Post bez uzasadnienia !

Edytowany przez murtek3, 25 marzec 2013 - 18:38.

#118 Share TheBociek1993

TheBociek1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:49

Krukowiak vs Pilmet ... .

Edytowany przez TheBociek1993, 01 kwiecień 2013 - 15:52.

#119 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:10

Krukowiak vs Pilmet ... ja mam od 10 lat krukowiaka optimal 600 litrów farba jest na całym tylko trochę przymatowiała nic nie poprawiane tylko lać i jechać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:40

Krukowiak vs Pilmet ... panowie coś z innej beczki nie krukowiak nie pilmet a kasprzak czy ktoś spotkał się z takim opryskiwaczem? Kolo z moich okolic ma na sprzedaż właśnie taki 400l lance 12 m tylko roku prod nie pamiętam . Co o tym sądzicie ? proszę o opinie pozdrawiam

Dodaj odpowiedź