Raczo

Krukowiak vs Pilmet ...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

moze ktoś pracuje krukowiakiem apollo 1500, mam zamiar zakupic taki z pełną hydrauliką tylko nie wiem czy c360 da sobie rade z rozkładaniem i składaniem belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jachotom    0

A ja mam pytanie z innej beczki. Szukam lanc 15 metrowych od krukowiaka najlepiej, może ktoś ma takie na sprzedaż pozdrawiam Tomek 501898752

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olecka    25

Pilmet zdecydowanie.

Zobacz sobie na ranking mają o wiele większy staż. A poza tym w Pol robiony a nie sprowadzane części z Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

"Pilmet zdecydowanie" bla bla bla... :)

 

Części to raczej z Włoch lub Niemiec, i dla Pilmeta i dla Krukowiaka (pompy, elektrozawory, przepływomierze itd.), zresztą nie słyszałem, aby jakiekolwiek elementy pochodziły z Chin, może za wyjątkiem jakiś plastikowych wihajstrów.

 

Znajomy, produkcja roślinna (warzywa na 800-1000ha, ogółem 1400ha) ma 4 krukowiaki, w tamtym już roku kupił opryskiwacz john deer'a w zestawie z innymi maszynami u jednego dealera. I teraz żałuje że nie zakupił kolejnego krukowiaka - koszta części zamiennych ogromne, a różnicy w jakości pracy pomiędzy tymi maszynami nie ma. Janek ma większy prześwit, co też ma swoje minusy, zdecydowanie łatwiej taką maszynę położyć na stromym uwrotniku, o czym się znajomy przekonał.

 

A wracając do pilmeta - europa bądź rex w dobrym wyposażeniu belka 21m, 2500l, komputer wychodzi netto ponad 95 tysięcy złotych. Dokładam niewiele więcej, mam znakomitego lemkena z fenomenalną stabilizacją belki, bo ta w pilmecie jest kiepska, także w europie... Dlatego od tamtego roku w stodole stoi nie pilmet, a duuużo tańszy bury, z nieco tylko gorszą stabilizacją belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To ile cię ten bury kosztował?? Brać gorszą stabilizacje niż w Pilmecie to już niewiem to chyba jest na sztywno bez żadnej stabilizacji :D wiem bo mam Pilmeta i to jest jak narazie jedyna jego wada niestety, a i malowanie lanc pozostawia dużo do życzenia bo niewidziały mocznika dolistnie, a miejscami to farba płatami leci. Reszta bez zarzutu lać i jechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Jest aż tak źle z tym pilmetem? Boże, dzięki Ci że mnie przed nim uchowałeś. A co do burego, to kupiłem roczną używkę z komputerem bravo 180, dawką cieczy regulowaną automatycznie, stabilizacją siłownikiem, elektrozaworami i rozwadniaczem. Beczka 2000l, 18m belka. Cena poszła na PW.

 

A co do stabilizacji w burym to nie narzekam, belka jest bardzo stabilna, nie wiedziałem że z pilmetem jest tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiam posiadam od czerpca 2012roku opryskiwacz pilmet europa 3021 komputer muller armotyzowana oś oświetlenie robocze opcja full jak narazie opryskał ok 500ha i jest ok stabilizacja belko chodzi bez większych problemów tylko jede mankament malowanie ale pytałem sie w pilmecie dlaczego jest takie słabe odpowiedzieli mi ze w 2012 rok zaczeli malowac proszkowo czyli kolejny plus ale na początku dopiero sie uczyli hahaha takom dostałem odpowiedzi opryskiwacz kosztawał 100tyś bez watu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam opryskiwacz pilmeta od sierpnia i na razie rdzy nie widać :)

znajomy na 2 letnim nie wiele lakieru już ma , oni chyba specjalnie tak robią bo nie wydaje mi się że inaczej tak słabo można by pomalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Popatrzcie - jeden i ten sam producent, u jednego rolnika kilka lat rdzy nie ma u innego po roku - dwóch rdza wyłazi. Wiecie dlaczego? Bo jedni użytkownicy dbają o sprzęt a inni nie. To nie zależy od producenta ale od użytkownika jak jego sprzęt wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

@maniek83 możesz rozwinąć swoją wypowiedz?? może po każdym oprysku mam myć opryskiwacz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Dokładnie tak, po każdym oprysku trzeba myć opryskiwacz, nawet nie ze względu na rdzę, ale nawet na Twoje i bliskich bezpieczeństwo. Pomyśl co się dzieje, gdy taki upier... ubrudzony opryskiwacz postawisz na podwórzu, popada deszczyk i razem z wodą spłynie sobie np. do studni, z której podlewasz grządki, albo na trawnik, po którym potem biegają sobie zwierzęta domowe, albo dzieci...

Powiem szczerze czasem przeraża mnie bezmyślność ludzi, zupełny brak wyobraźni. ŚOR to bardzo niebezpieczne substancje, nie ma skutecznej ochrony przed korozją przez nie wywoływaną, ale o wiele groźniejsze jest niemycie sprzętu dla ludzi i zwierząt niż dla samego opryskiwacza.

Z tonu Twojego pytania malkolm wnioskuję, że dla Ciebie to straszna fanaberia takie mycie opryskiwacza - życzę zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi na opryskiwaczu to raczej kurz się osadza a nie środki. Dyszę są pod lancą więc nie mam możliwości ich opryskania. Po wyłączeniu opryskiwacza woda zostaje odcięta od dysz.

Wiec o co ci chodzi maniek. Jak ty pryskasz że masz opryskany opryskiwacz środkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

 

Z tonu Twojego pytania malkolm wnioskuję, że dla Ciebie to straszna fanaberia takie mycie opryskiwacza - życzę zdrowia!

dokładnie,

co do zabezpieczeń antykorozyjnych to popatrzcie na stare zagraniczne opryskiwacze, mają po 20 lat i nadal oryginalny lakier lepszy niż nasze pilmety po 3 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Spoko róbcie jak chcecie, ale twierdzenie, że ŚOR nie osadzają się na konstrukcji jest moim zdaniem lekko nieprawdziwe. Pewnie znoszenie występuje tylko u mnie... No i oczywiście przed złożeniem belki pewnie wszystko dokładnie suszycie, żeby potem nie skapło coś na belkę... Ech to nasze podejście do BHP, ale widziałem już wżery od oprysków na belce aluminiowej i nie widziałem czystego opryskiwacza po zabiegu bez mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek11    0

witam chce kupić opryskiwacz na kołach Biardzki 1200l za 13 tys. nowy lub krakowiaka apollo 1000l (2001r) za 12 tys.

nie wiem co wybrać pomóżcie!

 

Post nie na temat !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

panie Mirku oczywiście ze Krukowiak wiele za nim przemawia

 

Post bez uzasadnienia !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

panowie coś z innej beczki nie krukowiak nie pilmet a kasprzak czy ktoś spotkał się z takim opryskiwaczem? Kolo z moich okolic ma na sprzedaż właśnie taki 400l lance 12 m tylko roku prod nie pamiętam . Co o tym sądzicie ? proszę o opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie wiem jak z tymi nowymi pilmetami ale mój 412 LM jest z 2007 lub 8 i jest to największy złom na podwórku. Kilka godzin po przyprowadzeniu od dilera chciałem wypróbować i pierwsze zdziwko pompa nie pompuje, wymiana gwarancyjna. Cały czas leje się przy filtrze a od 2 lat leje na potęgę z pompy.Próbowaliśmy z silikonem nie pomogło pompa plastik nie dokręci, masakra. Jakbym teraz kupował to już wolałbym chyba coś rzemieślniczego bo taki miałem i nie było problemów

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz jakiś felerny sprzęt. Ja mam 13 letni i nic nie cieknie, pompa nie ruszana od nowości, membrany w pompie jak nowe.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ktoś ma jakieś doświadczeniem z komputerem muleera spraydos? albo Unia spray H+ ? to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie , a ten komputer w opryskiwaczu to w zasadzie po co jest? Co on wskazuje?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj