Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krukowiak vs Pilmet ...

127 odpowiedzi na ten temat

#61 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 12:09

Krukowiak vs Pilmet ... Od 3 lat posiadam Krukowiaka Apollo 1500 z belką fullhydo 15m. Bez komputerka, tak więc z ręki wszystko. I nie wiem czy kiedykolwiek będzie tak dobry jak pilmet.

Poziomowanie trzeba ciągle korektować hydrauliką. Jak moje pole przecina polna dróżka, to trzeba zwolnić solidnie, belkę podnieść na ponad 1,4m, a przy przejeżdżaniu to tak majtnie tą belką, że niemiło.

Plastiki są nietrwałe w przewodach cieczowych. Na wiosnę trzeba wymieniać przynajmniej 2 kolanka.

Belka typu X dobra na słupy i nieregularne pola. W mojej belce przy składaniu lewej lancy, jak już prawie się złoży to trzeba wysiąść z traktora, przycisnąć połówkę lancy do drugiej, bo przewody potnie szczyt belki, a jeszcze może się zaklinować w prowadnicy poziomu. Upierdliwe strasznie.

Dobre jest to, że jest zbiornik na wodę do płukania zbiornika, to tą rurą można zasysać wodę ze stawu ^^, albo RSM.

A właśnie, RSM w Krukowiaku. To zanim będziemy go używać. Malować, zabezpieczać wszelakie nakrętki, sprężynki, wszystko, bo rdza bierze jak cholera. ;/
2m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krukowiak vs Pilmet ... Dzisiaj, 15:50
  •  

#62 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:38

Krukowiak vs Pilmet ... A ja (jak na razie) na swojego nie narzekam. Po opryskaniu kilkunastu hektarów jestem z niego bardzo zadowolony. Mam w nim belkę PHN (bardzo masywna). Z korekty hydraulicznej belki nie korzystam, ponieważ stabilizacja pięknie "chodzi".
To jak na razie tyle opinii o tej maszynie. Jak będzie dalej, zobaczymy...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#63 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:00

Krukowiak vs Pilmet ... ja na swoje apollo też nie narzekam poza malaturą,która jest tragiczna na lancach już po kilku miesiącach wychodziła rdza ;[

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:37

Krukowiak vs Pilmet ... A co powiecie o tym PILMECIE? Pokazali go na agro show w pełnym wypasie z fajnym dyszlem a teraz podobno tego nie ma.

#65 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 20 styczeń 2011 - 00:16

Krukowiak vs Pilmet ... Panowie porównujecie te dwie marki ale alternatywą będzie również Tad Len .My jak kupowaliśmy opryskiwacz to na samym początku miał być Pilmet 1215 jego ceny wynosiła ok 30 tyś brutto ale jak porównaliśmy go z Tadkiem to moim zdaniem bardzo podobne opryskiwacze stały u dilera dwa obok siebie więc można było wszystko dokładnie zobaczyć.I zdecydowaliśmy się na Tad-Lena cena 21 tyś brutto dodam że mam 1015 ale to ściema ponieważ zbiornik jest ten sam co w Pilmecie nawet jest znak firmowy :lol: i dokładnie wejdzie do niego 1250 l. :D

Edytowany przez kamil900830, 20 styczeń 2011 - 00:18.

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:11

Krukowiak vs Pilmet ... Większość polskich opryskiwaczy ma osprzęt włoski np. Arag. My mamy Moskita i w zasadzie tylko rama i belka jest z Kalisza, poza tym zbiornik, pompa, sterowanie, korpusy dysz jest od makaroniarzy. Dodany obrazek Tym samym najważniejszą rzeczą w opryskiwaczu jest belka i na niej najbardziej skupiałbym się przy wyborze opryskiwacza. Dodany obrazek Opryski to jedne z ważniejszych zabiegów przeliczając na plon i jakość ziarna, więc nie warto robić tego byle jak, wiadomo, że źle wykonany oprysk przynosi straty...

#67 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 luty 2011 - 23:58

Krukowiak vs Pilmet ... U mnie Pilmet oraz Krukowiak mają podobną - dobrą opinie, natomiast wszyscy odradzają tańszych mniej znanych producentów, co tanie to drogie.

#68 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:22

Krukowiak vs Pilmet ... Ja się zastanwaim nad Apollo 2tys litrów lub coś z pilmeta 1600litrów.
Cena za jeden i drugi ok 67tys-tylko jeden większy, drugi mniejszy.
No niby pilmet lepsza marka, ale krukowiak znów prosty w obsłudze..i co tu wybrać :/
dodam że Apollo 1500litrów kosztuje ok 58tys

#69 Share piotrekpsp3

piotrekpsp3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 maj 2011 - 16:27

Krukowiak vs Pilmet ... Chcę kupić opryskiwacz Biardzki 300l może mi ktoś powiedzieć jak sie on sprawuje?

#70 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:55

Krukowiak vs Pilmet ... Cześć.

z racji tego, że od kilka lat w gospodarstwie użytkujemy opryskiwacz marki pilmet, mogę co nieco na jego temat powiedzieć.

opryskiwacz jest o pojemności 3200l, posiada komputer sterujący Bravo300s.

opisując o mogę zastosować jedno słowo- gówno.

-po niecałym roku użytkowania komputer kapum- wymienili na gwarancji
-po kolejnym roku komputer kaput- było po gwarancji a firma Pilmet powiedziała, że nie posada w swojej ofercie komputera Bravo 300s, gdyż jest on już nie produkowany :blink: cena nowego komputera + cała instalacja 12tyś. po wysłaniu pisma do firmy wspólnie z dealerem doszliśmy do ugody, według której pokryliśmy tylko koszty zamontowania nowego komputera wraz z instalacją.
-przepływomierz kaput
-belka zaczęła pękać
-praktycznie od razu po odbiorze opryskiwacza do wymiany był główny siłownik od podnoszenia i opuszczania belki
-na dzień dzisiejszy, szaleje licznik prędkości, przez co nie można ustalić dawki, serwis rozkłada ręce...

winą tych wszystkich awarii może być to, że jest to pierwszy model wypuszczany przez pilmeta z takim wyposażeniem, lub po prostu trafiliśmy na felerną sztukę...

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:35

Krukowiak vs Pilmet ... krukowiak jest lepszy bo robiony na włoskich podzespołach (pompa itp)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#72 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:45

Krukowiak vs Pilmet ... Heh kolego, zarówno Pilmet jak i Krukowiak bazują na włoskich podzespołach... ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#73 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:06

Krukowiak vs Pilmet ...

-na dzień dzisiejszy, szaleje licznik prędkości, przez co nie można ustalić dawki, serwis rozkłada ręce...

Mi też czasami wskazania prędkości wariują od 0 do 99,9km/h. A problem tkwi jedynie w złączu kabla przy komputerze, wystarczy wtyczką poruszać i przechodzi. Czasem inne piny we wtyczce mogą nie łączyć i może na przykład którejś sekcji nie otworzyć.

#74 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:34

Krukowiak vs Pilmet ...

krukowiak jest lepszy bo robiony na włoskich podzespołach (pompa itp)

tak?
Mam krukowiaka z pompą comet. Mamy go od lutego 2010 więc juz po gwarancji, robi na powierzchni 25-30ha. Wysadziło w tym roku uszczelkę w pompie. Rozkręcamy i widzimy że poszedł taki plastik/grzybek z tłoczkiem - dzwonimy do dealera KRUKOWIAKA na warmińsko-mazurskie gdzie kupiliśmy opryskiwacz a on nie ma tego na stanie bo nigdy takich części nie sprowadzają na zapas. W samochód i lokalne GRENE - też do tej pompy nie mają (mieli podobne), inna firma - także nie mają, zapadamy do AGROMY Sznajder - uff, zabraliśmy ostatnie dwie sztuki i dokończyliśmy opryski. Następnego dnia wiało, a drugiego dnia zaczęły się deszcze.

Mam gdzieś te włoskie pompy jak sie psują po roku a części nie ma. W starej agromehanika kranji (1986r jak pamiętam) pompa chodzi do dziś bez żadnego remontu (części do remontu są w dodatkowym worku).
Tak więc czy krukowiak z włoską pompą to taki super opryskiwacz?

Żeby było śmieszniej - będąc na praktykach szef sciągnął do myjek ciśnieniowych (4 lance) włoskie pompy w liczbie sztuk 2, spięte razem i podpięte pod silnik z bizona. Zawory przez pierwszy tydzień nie wyrabiały. Pompy poszły na serwis.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#75 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:49

Krukowiak vs Pilmet ...

Mi też czasami wskazania prędkości wariują od 0 do 99,9km/h. A problem tkwi jedynie w złączu kabla przy komputerze, wystarczy wtyczką poruszać i przechodzi. Czasem inne piny we wtyczce mogą nie łączyć i może na przykład którejś sekcji nie otworzyć.

dzięki za radę, sprawdzę czy u mnie też podziała ;)

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#76 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 10:32

Krukowiak vs Pilmet ... Hmm, mój odpukać jak na razie bardzo dobrze się sprawuje. Na nic nie narzekam. Do tej pory nabił już może 100- 200 ha. Ale przyznaję, że stare, poczciwe opryskiwacze (mam na myśli mój zawieszany Pilmet) były niezniszczalne. Mam nadzieję, że te nowe wytrzymają połowę tego co te stare... ;)

#77 Share toboj13

toboj13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 11:21

Krukowiak vs Pilmet ... ja mam opryskiwacz pilmet 1700l i polecam dobra maszyna mam go 3 lata

#78 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 19:58

Krukowiak vs Pilmet ... pozwolicie że włączę się do dyskusji.. mam Apollo od 2007 roku zbiornik, pompa (comet), podzespoły wszystko okej nic jeszcze się przez tyle lat nie zepsuło robi na 80 ha po kila oprysków na poszczególnych roślinach czyli można powiedzieć że rocznie wychodzi ponad 800 ha. malowanie wytrzymuję nawet RSM jedyna wada to było odczepianie instalacji RSM na te wszystkie śrubki itp ale przerobiłem na bolczyki...

powiem jedno wszytko zależy jak się dba o sprzęt nie będziecie narzekać na malowanie na rdzewienie śrubek itp jeśli będziecie go regularnie myć i konserwować olejem czy innym smarem zwłaszcza mycie się należy po RSM

#79 Share KarolN101

KarolN101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:51

Krukowiak vs Pilmet ... ja własnie sprawiłem sobie kurczka 1500/15 belkach i jest super!! :lol: Polecam jakbys nie chciał bawic sie w zadne elektro-zawory to wez sobie hydrauliczna stabilizacje to bardzo poprawia prace maszyny :D
A jak ktos chce brac z elektro zaworami to niech sie liczy ze wstawi go na zime do szopy i niech stoij;/
Trzeba na koniec sezonu poprzeczysczac wszystkie rurki w elektro zaworach bo jak zamarznie to zawór do kosza:( I trzeba sie liczyc z gryzoniami jak przegryzie jakis kabelek to już sie nie opryska:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:56

Krukowiak vs Pilmet ... co sądzicie o krukowiak 1500/15 PHX z komputerem brawo180 głównie o belke sie rozchodzi ?

Dodaj odpowiedź