Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krukowiak vs Pilmet ...

127 odpowiedzi na ten temat

#41 Share CzesioAlien

CzesioAlien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 19:05

Krukowiak vs Pilmet ... O własnie kolego piszesz ze trzeba powyżej 100KM i tak poleca fabryka, bo ja mam zetora proxime 8441. i zetora 10145 (to smo co Ursus1014). będzie je troche wazyć ale mam zamiar zamontować na przód ciągnika beczke na około 600- 800 l oprysku. albo jak mi sie nie uda to obciążnik koło 600 kg. Czy tak ogciążona proxima da rade z tym. bo zalezy mi na tym zeby to ona w nim chodziła.

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 12:05.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krukowiak vs Pilmet ... Dzisiaj, 06:46
  •  

#42 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:26

Krukowiak vs Pilmet ... Jeśli masz w zetorku przedni Tuz to spokojnie powinna sobie poradzić. Jeśli masz robić obciążnik to lepiej już zrobić tą beczkę kupić zbiornik od opryskiwacza 600l zrobić ładną ramę i już masz 1800l. Nię widzę sensu targania takiego obciążnika bez potrzeby.

#43 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:31

Krukowiak vs Pilmet ... Ale moim zdaniem te opryskiwacze są dużo za drogie :P ja mam biernadzkiego czy jakoś tam 400l 12m 3 końcówki, stabilizacja i dałęm 3 razy taniej niż za pilmeta, a sąsiad ma pilmeta i różnicy nie widze :)

500 post
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:40

Krukowiak vs Pilmet ... A tu się zgodzę w 100% !!! Nie ma co przesadzać i płacić za firmę ja teraz sam składam ciągany opryskiwacz na 1200l i myślę że w całości zamknę się w 3000zł i jeszcze dobrą wódkę z ojcem walniemy bo czasem przyjdzie i coś doradzi.

#45 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 13 czerwiec 2009 - 22:12

Krukowiak vs Pilmet ... według mnie lepszy Krukowiak bo mój znajomy ma i się fajnie spisuje

#46 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 15:09

Krukowiak vs Pilmet ...

Ale moim zdaniem te opryskiwacze są dużo za drogie :mellow: ja mam biernadzkiego czy jakoś tam 400l 12m 3 końcówki, stabilizacja i dałęm 3 razy taniej niż za pilmeta, a sąsiad ma pilmeta i różnicy nie widze :lol:

500 post

Pogadamy za paręnaście lat :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#47 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:21

Krukowiak vs Pilmet ... No sory ale wyrażam zdanie mojego ojca w sprawach dotyczących maszyn :mellow: ja wypowiadam się w tematach dotyczących modeli lub ze mną związanych :D A nie mów że on się nie zna, bo od 20 paru lat jeździ ciągnikiem i wykonuje prace w gospodarstwie, a porównanie ma z sąsiadem, który myśli że jak ma firmowy sprzęt to odrazu musi miec najlepiej, a chwasty Ci inaczej nie zginą po pilmecie czy zwykłym :lol:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#48 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:14

Krukowiak vs Pilmet ... przeczytałem całe forum i nie znalazłem ani słowa o opryskiwaczach Stanimpex. Posiadamy takiego, 1700l, belka 18m., włoska pompa, komputer Muller electronic. Jest z 2005r. i żadnej awari. spisuje się super. Czemu nikt o nich nie mówi?

#49 Share CzesioAlien

CzesioAlien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:40

Krukowiak vs Pilmet ... NO ja planuje kupić hydraulicznie rozkładany więc samomu ciężo zrobić żeby to było lekkie i sie nie łamało, nawet w krukowioakach hydrauliczne belki ponoć pękają a pilmet raczej już ma troche doświadczenia. a obciążnikiem na przód to chyba naprake kupie sobie beczke 800 litrów i będzie odpowiednio a pod koniec to już nie trzeba zadnego ciążaru.:mellow: dzięki za wszystkie odpowiedzi

#50 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 17 czerwiec 2009 - 13:50

Krukowiak vs Pilmet ... My posiadamy Apollo 1500 z pełnym wypasem min. Belka składana hydraulicznie , komputer itd. jedyna wada to trochę słaby materiał ;)
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maniek10141

maniek10141

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 18:35

Krukowiak vs Pilmet ... Czy opłaca się brać w opcji znaczniki pianowe. Bo słyszałem różne opinie??

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 12:06.
Cytowanie poprzedniego posta

#52 Share KorekPL

KorekPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 10:38

Krukowiak vs Pilmet ... Jak dla mnie to obydwie dobre są firmy.
Jeden z moich kumpli ma Krukowanika i jest z niego zadowolony,drugi ma Pilmeta i tez jest zadowolony.
Moim zdaniem musisz sam zdecydowac która marka bardziej Cię interesuje.

#53 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:54

Krukowiak vs Pilmet ... Ja jestem użytkownikiem marki Pilmet , opryskiwacz pracuje w gospodarstwie zajmującym się produkcją jabłek ma 2000l i zapinam go do mojego ursusa i nie miałem jeszcze nigdy z nim żadnego problemu !

#54 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 11 październik 2009 - 10:12

Krukowiak vs Pilmet ... Witam ja osobiscie posiadam krukowiaka 2004rok 2tys.l belka 21m rozkładana hydraulicznie bez komputera i powiem wam szczeze ze jedyna wade jaka posiada to farba jednym słowem rudy rzaądzi a tak apropo co myslicie o opryskiwaczach BUREGO chce kupic pelikana i sie zastanawiam czy brac komputer

Małorolny jestem. (106ha)

#55 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 październik 2009 - 10:00

Krukowiak vs Pilmet ... no to jeśli chodzi o komputer to pewnie ze tak bo to piękna sprawa sam mam w krukowiaku 2tys. komp. brawo 150 bo był tańszy od tego 300 ale błąd każdy zrobi kto weźmie bez w tych czasach ciągłego pryskania. co do burego cudów sie nie spodziewaj a jak nie wierzysz to jedz i sam zobacz w jak oni tam robią to mi uwierzysz bo bylem tam 2 lata temu

#56 Share ppawlo26

ppawlo26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 luty 2010 - 18:54

Krukowiak vs Pilmet ... Będziesz na pewno zadowolony z tego Pilmeta, sam kupiłem Pilmeta 1215 xxl pod koniec 2008r.i jestem bardzo zadowolony, nie chciałbym innego. Pozdrawiam.

#57 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 11 maj 2010 - 20:48

Krukowiak vs Pilmet ... Co jest lepsze i może zaoferować więcej wyposażenia krukowiak czy pilmet? Chodzi mi o opryskiwacz na kołach żeby mniał belkę rozkładaną hydraulicznie plus jakieś jeszcze dodadkowe wyposażenie i cena 40tyś netto
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#58 Share Depex

Depex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 maj 2010 - 21:07

Krukowiak vs Pilmet ... Posiadam krukowiaka apollo 1500 18m od ponad roku i muszę stwierdzić, że była to jedna z gorszych inwestycji. osprzęt jako taki jest dobry, ale budowa ramy i belka to tragedia. Wszystko jest niedokładnie spasowane,a właśnie dziś spawałem lance, bo w położeniu transportowym tak nimi rzuca, że aż jedna pękła. Dodam,że użytkuję go na 50 ha i staram się wykonywać pracę ostrożnie. O serwisie też dobrego słowa powiedzieć nie mogę, bo do awarii jechali trzy miesiące, a gdy już skończyła się gwarancja to mają za nic klienta i z uśmiechem mówią, że Polacy nie umieją użytkować ich genialnego sprzętu. Powiem krótko, nie kupujcie krukowiaka. Miałem wcześniej pilmeta 2000l 18 m z końca lat 80 i uważam, że tamten był lepiej przemyślany, a przynajmniej mniej awaryjny. Nie wiem co mnie podkusiło na tego krukowiaka, ale stało się i teraz trzeba się męczyć.

#59 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 maj 2010 - 14:27

Krukowiak vs Pilmet ... Ja dziś byłem na Dniach Otwartych w firmie Agrohandel w Legnicy. Oglądając maszyny spotkałem opryskiwacz Pilmet 1618 z hydr. rozkładaną belką (miałem go wcześniej kupić) i szczerze nie spodobał mi się. Lance ma z pewnością delikatniejsze od moich w Krukowiaku, jakiś malutki się wydaję, rozwadniacz boczny również pozostawia wiele do życzenia. Jedynie ma większe koła od mojego (9, 5x 36), ale co ciekawe prześwit pod ramę na takich kołach ma mniejszy niż mój Krukowiaczek na kapciach 9,5x32. Jak na chwilę obecną nie będę chwalił Krukowiaka, gdyż jeszcze nie przeszedł chrztu w polu. Pilmet stary jest niezniszczalny, lecz z tymi nowymi to różnie bywa (zresztą wszystkie maszyny robią pod PROW- masówki).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share OveR

OveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 16:32

Krukowiak vs Pilmet ... Witam.
Ja powiem krótko mój tata prowadzi gospodarke ok. 70ha i mamy Pilmeta 1615 i ciągamy go zetorem 5011.
Zetorek choć mały bez żadnych problemów z pełnym opryskiwaczemi daje sobie rade.
Co do awaryjnosci to po kilku latach urzytkowania we warzywnictwie węże się rozwarstwiają :| a reszta gra jak powinna belki super. Znajomy mojego taty ma krukowiaka i chyba z 5 razy go już "położył" a u nas ani razu to się nie zdażyło więc kolego @Raczo uważam że dokonałeś dobrego zakupu.<_<

Dodaj odpowiedź