Raczo

Krukowiak vs Pilmet ...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315
ile kosztuje pilmet o pojemnosci 1500 litrów z belka o szerokosci 15m?? :(

 

Nie Ten Dział!!!

Zobacz, że mamy coś takiego jak:

 

Sprawy ogolne

Ceny maszyn


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Obydwa dobre, ale PILMET jednak chyba lepszy. Ja mam PILMETA 400l i chodzi do dziś bez najmniejszej awarii. Jednak PILMET ma już kawał historii za sobą w produkcji opryskiwaczy. Polecam PILMET. :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mam pilmeta 400l z 1999r w 2000 kupiłem i jest super zadnej awarii, solidny no i ciężki 250kg ma


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

heh to mój pilmeet 600l z belka 15m wazy 485kg, wlej ponad 600l w zbiornik do zawiesiny i ponad 70l w zbiornik do plukania to C-360 dyga ładnie <_<


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem Ślęzę z Pilmetu przez 18 lat i była w niezłym stanie.Kolejny Pilmet ma 5 lat i wygląda jak zardzewiala kupa złomu.Owszem jest bezawaryjny,ale pokryty farbą na skorodowaną stal.Osobiście byłem we Wroclawiu i widziałem ramy ,lance leżące na dworze.Myślałem jednak że ktoś to odrdzewia przed malowaniem.Niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzesioAlien    0

Witam mam takie pytanie bo chce obie kupic pilmeta albo krukowiaka 1200 l zaiweszany 15m belka hydraulicznie rozkładana. jaki do tego trzeba mniej więcej ciągnik>/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

mysle ze 50KM lekko starczy do takiego opryskiwacza. A ja polecam pilmet mielismy od lat 80 pilmeta 300 litrow 8 metrow, teraz mamy 412LM, przymierzamy sie do kupna 1618 z hydraulika i bravo 180. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Witam mam takie pytanie bo chce obie kupic pilmeta albo krukowiaka 1200 l zawieszany 15m belka hydraulicznie rozkładana. jaki do tego trzeba mniej więcej ciągnik>/??

Z krukowiakiem to zastanów się poważnie, rodzima f-ma -widzę ze szkoły, ją także słyszy sie co nie co :P

 

Pilmet?

Hmm na sąsiedniej wsi jest jeden półzawieszany 1900l 18m belka juz chyba 6lat i spoko, pracuje z c-360

w zeszłym roku przybył zawieszany 615'stka taki jak nasz i spoko, pracuje z c-360

jakis półzawieszany 1200l 15m belka i spoko, pracuje z c-330

półzawieszany 2200l 18m belka -tylko jakąs usterkę pompy miał, pracuje z c-360

i w tym roku drugi półzawieszany 1200l 15m belka i tez spoko, pracuje z c-330

nasz zawieszany 2 lata ma i spoko, pracuje z c-360

 

 

Krukowiak do niedawna słyną głównie z dobrych opryskiwaczy, ostatnio co raz mniej pochlebnych opinii słyszy się :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

W latach 80-90 pilmeta można było spotkać w kazdym gospodarstwie i każdy go chwalił, pare lat temu natemat tej firmy krążyły niezbyt dobre opinie, alke od czasu jak unia grop przejeła pilmeta, to oprysakiwacze tej firmy są niczego sobie (tylko ta cena troche wysoka :) )

Nie ma o co się bać że to będzie jakiś bubel bo krukowiak teraz robi naprawde dobre opryskiwacze :);)

Nawet przykłady powyżej opisane przez marcin974@ mówią same za siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Przed tym 615 ojciec użytkował takiego starego z lat 80, jakość poprzedniego nakłoniła Go do zakupu drugiego tej marki ;)

 

 

 

He... Nasz jest jeden z ostatnich serii pilmetów, utrzymywałem jakis czas kontakt z pracownikiem tejże firmy i poinformował mnie o numerach fabrycznych (do jakiego były przed sprzedaza a od po sprzedaży), był taki myk ze opryskiwacze Uni group szły na tabliczkach Pilmetowskich, jakości wykonania nie zauważam przed przejęciem przez Unie Group a po, chociaz krązyły plotki ze gorsze itd bedą...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Z krukowiakiem to zastanów się poważnie, rodzima f-ma -widzę ze szkoły, ją także słyszy sie co nie co ;)

 

Krukowiak do niedawna słyną głównie z dobrych opryskiwaczy, ostatnio co raz mniej pochlebnych opinii słyszy się :P

Ale Ty mowisz o opryskiwaczach robionych metodą chałupniczą, czy tych robionych teraz na stołach spawalniczych z prawdziwego zdarzenia i solidnymi blachami na belce?

Dla mnie te nowe są całkiem konkurencyjne, jeszcze nikt w okolicy takiego nie ma wiec nie wiem, czy sa az takie złe jak twierdzisz...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Taa... Robione w tych stodołach w której jednej z nich w zeszłym roku spadł spawacz robiący na czarno...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
mysle ze 50KM lekko starczy do takiego opryskiwacza. A ja polecam pilmet mielismy od lat 80 pilmeta 300 litrow 8 metrow, teraz mamy 412LM, przymierzamy sie do kupna 1618 z hydraulika i bravo 180. pozdrawiam

50 KM do opryskiwacza 1200 litrow zawieszanego to jedynie na pusto przeciez taki zestaw wazy z ciecza robocza okolo 2 tony czyli ciagnik powyzej 100KM musi byc i to z dobrze dociążonym przodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzesioAlien    0

O własnie kolego piszesz ze trzeba powyżej 100KM i tak poleca fabryka, bo ja mam zetora proxime 8441. i zetora 10145 (to smo co Ursus1014). będzie je troche wazyć ale mam zamiar zamontować na przód ciągnika beczke na około 600- 800 l oprysku. albo jak mi sie nie uda to obciążnik koło 600 kg. Czy tak ogciążona proxima da rade z tym. bo zalezy mi na tym zeby to ona w nim chodziła.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

Jeśli masz w zetorku przedni Tuz to spokojnie powinna sobie poradzić. Jeśli masz robić obciążnik to lepiej już zrobić tą beczkę kupić zbiornik od opryskiwacza 600l zrobić ładną ramę i już masz 1800l. Nię widzę sensu targania takiego obciążnika bez potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale moim zdaniem te opryskiwacze są dużo za drogie :P ja mam biernadzkiego czy jakoś tam 400l 12m 3 końcówki, stabilizacja i dałęm 3 razy taniej niż za pilmeta, a sąsiad ma pilmeta i różnicy nie widze :)

 

 

500 post


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

A tu się zgodzę w 100% !!! Nie ma co przesadzać i płacić za firmę ja teraz sam składam ciągany opryskiwacz na 1200l i myślę że w całości zamknę się w 3000zł i jeszcze dobrą wódkę z ojcem walniemy bo czasem przyjdzie i coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ale moim zdaniem te opryskiwacze są dużo za drogie :mellow: ja mam biernadzkiego czy jakoś tam 400l 12m 3 końcówki, stabilizacja i dałęm 3 razy taniej niż za pilmeta, a sąsiad ma pilmeta i różnicy nie widze :lol:

 

 

500 post

Pogadamy za paręnaście lat :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No sory ale wyrażam zdanie mojego ojca w sprawach dotyczących maszyn :mellow: ja wypowiadam się w tematach dotyczących modeli lub ze mną związanych :D A nie mów że on się nie zna, bo od 20 paru lat jeździ ciągnikiem i wykonuje prace w gospodarstwie, a porównanie ma z sąsiadem, który myśli że jak ma firmowy sprzęt to odrazu musi miec najlepiej, a chwasty Ci inaczej nie zginą po pilmecie czy zwykłym :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

przeczytałem całe forum i nie znalazłem ani słowa o opryskiwaczach Stanimpex. Posiadamy takiego, 1700l, belka 18m., włoska pompa, komputer Muller electronic. Jest z 2005r. i żadnej awari. spisuje się super. Czemu nikt o nich nie mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzesioAlien    0

NO ja planuje kupić hydraulicznie rozkładany więc samomu ciężo zrobić żeby to było lekkie i sie nie łamało, nawet w krukowioakach hydrauliczne belki ponoć pękają a pilmet raczej już ma troche doświadczenia. a obciążnikiem na przód to chyba naprake kupie sobie beczke 800 litrów i będzie odpowiednio a pod koniec to już nie trzeba zadnego ciążaru.:mellow: dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My posiadamy Apollo 1500 z pełnym wypasem min. Belka składana hydraulicznie , komputer itd. jedyna wada to trochę słaby materiał ;)


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj