Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krukowiak vs Pilmet ...

127 odpowiedzi na ten temat

#21 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 maj 2007 - 15:06

Krukowiak vs Pilmet ... ja mam pilmeta troche stary ale podejrzewam ze w innych opryskiwaczach pilmetu też belka jest niestabilna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krukowiak vs Pilmet ... Dzisiaj, 09:45
  •  

#22 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 15 maj 2007 - 19:22

Krukowiak vs Pilmet ... Ja mam Pilmeta 2018 AP(chyba te litery takie są). Ma komputer Baravo 300 i belkę rozkładaną hydraulicznie. Mam go od 2002 chodzi od 2003. Rocznie pryszczę nim koło 700-900 ha. Jak na razie wymieniałem głowice i trójniki plastikowe w belce(są trochę za słabe i szybko kruszeją). W zeszłym roku wymieniłem 3 membramy w pompie(miały się już prawo zuzyć dużo pryszcze)-kupiłem orginał , nie warto inwestować w podróbki. Z belką nic się nie dzieje, mam duzo słupów i często końcówki ślizgają się o słupy i nic się nie dzieje. To już jest mój 2 pilmet pierwszego mieliśmy od 88 roku też 2 tys litrów, również nie było żadnych problemów z belką, membramy wymienialiśmy w pompie co 3 - 4lata i było ok. Polecam pilmeta dobra marka. Sąsiedzi chcieli być lepsi i kupowali rózne marki i z tego co widzę to moskit jest najgorszy. W krukowiaku również lubią pękać belki.

#23 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 czerwiec 2007 - 21:50

Krukowiak vs Pilmet ... ostatnio widziałem u kolegi Pilmeta 412LM z 2002 roku i musze przyznać, że solidny sprzęt-grube przewody, ciekawie pomocowane, pompa solidnie wyglądała-a pożyczałem od innego znajomego taki sam 412LM tyle ze 2006rok... ojej... przewody jak węże ogrodowe powiazane plastikowymi tasiemkami samozatrzaskowe jednorazowe... pompa z elementami plastikowymi... co to sie dzieje z jakością??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#24 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 16:54

Krukowiak vs Pilmet ... polecalbym krukowiaka Apollo 1500 poniewaz to jest polski opryskiwacz lecz na podzespolach zachodnich co cechuje go najlepszym opryskiwaczem w swej klasie.

#25 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 21:15

Krukowiak vs Pilmet ... Polecam Pilmeta(1000l) jak narazie 2 rok bezawaryjnej pracy

#26 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 14:53

Krukowiak vs Pilmet ... ile kosztuje pilmet o pojemnosci 1500 litrów z belka o szerokosci 15m?? :(

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2007 - 15:15

Krukowiak vs Pilmet ...

ile kosztuje pilmet o pojemnosci 1500 litrów z belka o szerokosci 15m?? :(

Nie Ten Dział!!!
Zobacz, że mamy coś takiego jak:

Sprawy ogolne
Ceny maszyn
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 07 styczeń 2008 - 22:49

Krukowiak vs Pilmet ... Obydwa dobre, ale PILMET jednak chyba lepszy. Ja mam PILMETA 400l i chodzi do dziś bez najmniejszej awarii. Jednak PILMET ma już kawał historii za sobą w produkcji opryskiwaczy. Polecam PILMET. :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#29 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 maj 2008 - 20:54

Krukowiak vs Pilmet ... Ja mam pilmeta 400l z 1999r w 2000 kupiłem i jest super zadnej awarii, solidny no i ciężki 250kg ma
Mój Wladimirec podbija świat

#30 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 maj 2008 - 21:11

Krukowiak vs Pilmet ... heh to mój pilmeet 600l z belka 15m wazy 485kg, wlej ponad 600l w zbiornik do zawiesiny i ponad 70l w zbiornik do plukania to C-360 dyga ładnie <_<

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:10

Krukowiak vs Pilmet ... wg. mnie lepszy jest krukowiak

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2008 - 10:20

Krukowiak vs Pilmet ... Miałem Ślęzę z Pilmetu przez 18 lat i była w niezłym stanie.Kolejny Pilmet ma 5 lat i wygląda jak zardzewiala kupa złomu.Owszem jest bezawaryjny,ale pokryty farbą na skorodowaną stal.Osobiście byłem we Wroclawiu i widziałem ramy ,lance leżące na dworze.Myślałem jednak że ktoś to odrdzewia przed malowaniem.Niestety nie.

#33 Share CzesioAlien

CzesioAlien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:23

Krukowiak vs Pilmet ... Witam mam takie pytanie bo chce obie kupic pilmeta albo krukowiaka 1200 l zaiweszany 15m belka hydraulicznie rozkładana. jaki do tego trzeba mniej więcej ciągnik>/??

#34 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 10:22

Krukowiak vs Pilmet ... mysle ze 50KM lekko starczy do takiego opryskiwacza. A ja polecam pilmet mielismy od lat 80 pilmeta 300 litrow 8 metrow, teraz mamy 412LM, przymierzamy sie do kupna 1618 z hydraulika i bravo 180. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#35 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 14:45

Krukowiak vs Pilmet ...

Witam mam takie pytanie bo chce obie kupic pilmeta albo krukowiaka 1200 l zawieszany 15m belka hydraulicznie rozkładana. jaki do tego trzeba mniej więcej ciągnik>/??

Z krukowiakiem to zastanów się poważnie, rodzima f-ma -widzę ze szkoły, ją także słyszy sie co nie co :P

Pilmet?
Hmm na sąsiedniej wsi jest jeden półzawieszany 1900l 18m belka juz chyba 6lat i spoko, pracuje z c-360
w zeszłym roku przybył zawieszany 615'stka taki jak nasz i spoko, pracuje z c-360
jakis półzawieszany 1200l 15m belka i spoko, pracuje z c-330
półzawieszany 2200l 18m belka -tylko jakąs usterkę pompy miał, pracuje z c-360
i w tym roku drugi półzawieszany 1200l 15m belka i tez spoko, pracuje z c-330
nasz zawieszany 2 lata ma i spoko, pracuje z c-360

Krukowiak do niedawna słyną głównie z dobrych opryskiwaczy, ostatnio co raz mniej pochlebnych opinii słyszy się :P

Kontakt 661995047

#36 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 20:10

Krukowiak vs Pilmet ... W latach 80-90 pilmeta można było spotkać w kazdym gospodarstwie i każdy go chwalił, pare lat temu natemat tej firmy krążyły niezbyt dobre opinie, alke od czasu jak unia grop przejeła pilmeta, to oprysakiwacze tej firmy są niczego sobie (tylko ta cena troche wysoka :) )
Nie ma o co się bać że to będzie jakiś bubel bo krukowiak teraz robi naprawde dobre opryskiwacze :) ;)
Nawet przykłady powyżej opisane przez marcin974@ mówią same za siebie :P

#37 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:51

Krukowiak vs Pilmet ... Przed tym 615 ojciec użytkował takiego starego z lat 80, jakość poprzedniego nakłoniła Go do zakupu drugiego tej marki ;)

He... Nasz jest jeden z ostatnich serii pilmetów, utrzymywałem jakis czas kontakt z pracownikiem tejże firmy i poinformował mnie o numerach fabrycznych (do jakiego były przed sprzedaza a od po sprzedaży), był taki myk ze opryskiwacze Uni group szły na tabliczkach Pilmetowskich, jakości wykonania nie zauważam przed przejęciem przez Unie Group a po, chociaz krązyły plotki ze gorsze itd bedą...

Kontakt 661995047

#38 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:01

Krukowiak vs Pilmet ...

Z krukowiakiem to zastanów się poważnie, rodzima f-ma -widzę ze szkoły, ją także słyszy sie co nie co ;)

Krukowiak do niedawna słyną głównie z dobrych opryskiwaczy, ostatnio co raz mniej pochlebnych opinii słyszy się :P

Ale Ty mowisz o opryskiwaczach robionych metodą chałupniczą, czy tych robionych teraz na stołach spawalniczych z prawdziwego zdarzenia i solidnymi blachami na belce?
Dla mnie te nowe są całkiem konkurencyjne, jeszcze nikt w okolicy takiego nie ma wiec nie wiem, czy sa az takie złe jak twierdzisz...
DEZERTER

#39 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:46

Krukowiak vs Pilmet ... Taa... Robione w tych stodołach w której jednej z nich w zeszłym roku spadł spawacz robiący na czarno...

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 08:27

Krukowiak vs Pilmet ...

mysle ze 50KM lekko starczy do takiego opryskiwacza. A ja polecam pilmet mielismy od lat 80 pilmeta 300 litrow 8 metrow, teraz mamy 412LM, przymierzamy sie do kupna 1618 z hydraulika i bravo 180. pozdrawiam

50 KM do opryskiwacza 1200 litrow zawieszanego to jedynie na pusto przeciez taki zestaw wazy z ciecza robocza okolo 2 tony czyli ciagnik powyzej 100KM musi byc i to z dobrze dociążonym przodem.

Dodaj odpowiedź