JEDREK

Ceny siana i sianokiszonki

Polecane posty

dentka17    5

No właśnie i tego się obawiam. Najlepszy wychód to byłyby jakbym trzymał np.2 cielaki i do nich zrobił np. 30bel dla siebie i z 20 na sprzedaż. A ile potrzebuje słomy tak + - na rok dla dwóch cieląt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

trudno powiedziec to zalezy od tego ile bedziesz scielic i co ile obornik wywalal. bo jak ja mam 5 alowke to prawie wiecej zuzywam niz sasiad ktory ma ok 30 sztuk ale jego bydla nie m za co chwycic w tyle co sam obornik na nich takze to wszystko zalezy od scielenia. ale wydaje mi sie ze jak do dwoch to 1 bela na miesiac mniejwiecej powinna ci starczycz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no moum zdaniem powinno starzczyc ja bym ci powiedzial ile mi poszlo do 5 sztuk ale sasiad rozbieral stodole i mial tam jeszcze ztara luzna i mowil ze jak chce to mam wziac a tam byly dobre trzy przyczepy takze jeszcze calty czas tamtym sciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

zeby taka cena utrzymala sie do przyszlego roku:D:DD:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Oby nie bo ja chyba bede kupował troche kichy.

A wiecie moze ile kosztuje wyprodukowanie jednego bala? paliwo, sznurek, folia i koszty paliwa owijarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

mi przyjezdzal prasowac taki znajomy bo sam nie mam prasy to mowil ze koszenie przewracanie grabienie ropa prasowanie sznurek itd to wychodzi ok 25-30zl przy cenie paliwa jaka byla w lipcu bo teraz pewnie o pare zl to podskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No i dowiezienie do owijarki i owiniecie niech bedzie 50zł a u mnie cena 80zł. I weś wywal tyle kasy na sianokiszonke. Co za ceny!!

Edytowano przez dentka17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ale ja taniej tez bym w tej chwili nie sprzedal:D bo wiem ze u mnie w okolicy kazdy sie prosi wiec ja na sile nikomu nie sprzdedam wole poczekac a jak nie to za miesiac zadzwonie do staego odbiorcy i wezmie siano i mi da 90 zl za bele 130/1500 waga ok 250-300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

NO tak wiadomo kazdy chce jak najwięcej zarobić a kupujący zawsze traci. :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no wiesz kazdy chce cos z tego miec. latem bele sprzedawalem po 50 zl ale watpie ze w [rzyszlym sezonie bedzie taka cena. wydaje mi sie ze przy dzisiejszych cenach produkcji i przy zapotrzebowaniu rolnikow edzie taka jak jest w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

W sezonie zbiorów cena dużo spada? nigdy się tym aż tak nie interesowłem cena w sezonie zbiorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja tez nie bo w tym sezonie co byl pierwszy raz sprzedawalem siano i jest na tym dobry interes i mam kilka sztuk bydla jako hobby ale szczerze lepiej oplaca sie sprzedac te siano i sianokiszonke niz trzymac bydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja latem kupowałem na pniu po 25zł za bele sianokiszonki 120*120. Teraz widzę że dobrze to wyszło bo u mnie po 100zł chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ale na pniu czyli musiales jeszcze skosic i sam zrobic tak? to chyba tez ok 50-60 zl wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nie no raczej pewnie skoszona była i sprasowana.

Myśle że dla kupującego max cena do 70zł potem chyba sie już nie opłaca kupować chyba że już sie nie ma nic.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Ja wczoraj kupowałem siano z stodoły suchutkie pięknie bydło zajada to płaciłem 60 zł za balot od sipmy 120 a sianokiszonkę też gościu miał ale po ile to nie wiem nie pytałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na pniu to znaczy że sam wszystko robiłem. Ale zielonka dobra bo nie z łąk tylko wszystko siane na ornym dużo koniczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no tak to dobra trawa. ale 25zl to chyba troche duzo zarzadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie no raczej pewnie skoszona była i sprasowana.

Myśle że dla kupującego max cena do 70zł potem chyba sie już nie opłaca kupować chyba że już sie nie ma nic.

Co o tym myślicie?

Do kosztów robocizny dodaj koszt trawy bo tego nie uwzględniłeś. Dla mnie jak sianokiszonka to do 80zl, sianokiszonka z motylkowatymi do 100zł jest do zaakceptowania. Absolutnie nie do zaakceptowania dla mnie jest płacenie 80zł za bele słomy, a są u mnie takie ceny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No tak 80zł za bele słomy to już jest dużo a jak ma się troche zwierząt to już jest interes nieopłacalny. Ja już gdzieś pisałem że od kolegi biore za 10zł/bela więc cena dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no tak to dobra trawa. ale 25zl to chyba troche duzo zarzadal

kupowałem po tyle od 4 gości w sumie około 60 bel. W mojej okolicy taniej nigdzie nie kupi. Miałem jeszcze zamówione 5ha 3 pokosu koniczyny ale gość mnie podbił zapłacił 3000zł zebrał około 80 bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mi dziś kupel proponował siano po 50 zł za bele ma 30 szt jak na teraz to myślę że nie drogo , woj mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

kupowałem po tyle od 4 gości w sumie około 60 bel. W mojej okolicy taniej nigdzie nie kupi. Miałem jeszcze zamówione 5ha 3 pokosu koniczyny ale gość mnie podbił zapłacił 3000zł zebrał około 80 bel.

no w tym roku takbylo jede3n przez drugiego z pod nosa zabierali. ale u mnie w okolicy nigdy nie robiono drugiego pokosu bo uwazano ze to strata pieniedzy kazdy woli z miesiac przetrzymac drugi pokos i wtedy wiekszy drugi pokos sprzatac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez vailus
      Witam. Zastanawiałem się ostatnio czy ma sens robienie sianokiszonki troszkę inną metodą niż pisze w książkach. A mianowicie scinalbym trawę scinaczem zielonek i wozilbym to w pryzme od razu. Moje pytanie brzmi czy ma to rację bytu? Bez siekania i przesuszania? Oczywiscie byłaby dobrze ugnieciona pryzma i jeśli to konieczne dodałbym zakwaszacz. Dodam że nie posiadam prasy zwijajacej a usługa jak to usługa.. Jest dostosowaniem się do kogoś.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez damianoooo
      Witam Planuję zakup przyczepy mianowicie Mengele lub krone titan. Mam pytanie odnośnie która z przyczep jest lepszym wyborem dodam, że oprócz sianokiszonki woziła będzie jeszcze kukurydzę łąk mam około 18 ha. Mam pytanie również na temat rozdawania paszy z pryzmy mam wycinak szczękowy lecz aktualny budynek nie pozwala na wóz paszowy. Jak to jest z rozdawaniem jej ręcznie z wyciętej kostki słyszałem, że lepiej niż z bel ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj