Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów

97 odpowiedzi na ten temat

#61 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 maj 2013 - 16:34

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Głośno jest od silnika a nie od skrzyni czy mostu.Napchać gąbki ze starego fotela gdzie sie da, tapicerkę na błotniki z jakąś wykładziną filcową, gruby dach albo ten wyciszyć i będzie GIT :) W wakacje Ja się zabieram za wyciszanie 904 :P
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Dzisiaj, 18:31
  •  

#62 Share Michal_90

Michal_90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 maj 2013 - 18:36

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów gruby dach nie wchodzi w grę z powodu niskiej obory, kierowałem się przy wyborze ciągnika jego wysokością, z tegoż powodu niestety... co będzie waszym zdaniem najbardziej wpływało na wyciszenie?

#63 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 08 maj 2013 - 19:40

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Przód kabiny i dach. :D

#64 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 maj 2013 - 20:03

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów tez nad tym myslalem.. mi sie wydaje ze najwazniejsza jest popdloga i przednia konsola, jest tam praktycznie tylko cieka blacha, sama guma hmm, mam gumowa wykladzine i nie wielele to daje, myslalem nad matami wygluszajacymi..idzie je dostac na allegro, sa rozne rodzaje do wydoru..mam tez gruby dach tapicerowany od naglaka i tez to nie poprawilo komfortu..co ma wplyw to wysoki tlumnik ponad dach, u mnie 20-30 cm, po zalozeniu zaraz dalo sie odczuc roznice, ale pisales ze u ciebie to nie zbyt ze wzgledu na niski strop..ja tez troche musialem troche garaz przerobic, ale bylo warto..

#65 Share Michal_90

Michal_90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 maj 2013 - 15:49

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów a gdyby błotniki obkleić matami bitumicznymi np http://allegro.pl/ma...3199619997.html czy to przyniosłoby pożądany skutek? to samo się tyczy dachu i gumy na podłogę można byłoby ją dodatkowo obkleić od spodu tymi matami...

#66 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 maj 2013 - 18:53

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Co warto jeszcze sprawdzić to szczelność kabiny na uszczelkach drzwi, przy pedałach, drążkach itp, tamtędy też hałas się dostaje.

#67 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 maj 2013 - 22:04

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów mi sie wydaje ze najlepiej bylo by wykleic podloge od spodu i nie wiem czy nie lepsza byla by mata filcowa..tak jak w samochodach..

a na blotniki http://allegro.pl/ta...3235437325.html tylko wydatek dosyc spory

http://allegro.pl/ta...3235437325.html

#68 Share Michal_90

Michal_90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 maj 2013 - 15:02

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów pytanie tylko czy filc z z samochodu/autobusu nie bedzie ciągnął zbytnio wilgoci?

#69 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 12 maj 2013 - 15:31

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Nie powinien.Ale jak dostanie wody to będzie ją trzymał.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#70 Share Michal_90

Michal_90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 maj 2013 - 16:42

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów raz się żyje więc spróbuję:) Efekty pracy przedstawię w temacie, może znajdzie się jakiś filmik;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:30

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów witam :) Ja moge ci śmiało podpowiedziec bo mam wygłuszoną kabinke w u 904 do tego stponia ze przy 2200/obr/min przy kazdej robocie moge słuchać muzyczki z telefonu :P a wiec tak
po
1. zeby wszystko miało efekty to całą podłoge w kabinie najpierw ładnie wymaluj, wszystkie dziurki, nieszelnosci ładnie pozaklejaj silikonem uniwersalnym

2.(Jakie maty) Można kupić maty poroso na allegro ale te zwykłe niedają zbytnio efekty miedzy binnymi dlatego że są słabo zprasowane itd. ale zato mozesz dać na całą podłoge jako pierwsze maty bitumiczne sa w rozmiarach 25x50 cm cena od 4,5 zł w góre albo jak juz to możesz kupic te maty poroso ale juz z dodatkową warstwą bitumiczna czyli z dodatkiem tak jakby tej maty boll za 4,5 zł te maty bitumiczne miożesz tez zastapic taśmą dekarską ma te same własciwosci mozna ją zakupić w rolkach o szerokosci od 5-35 cm jak dobrze pamietam ;p o ruznych długosciach ;p cena wyszła by podobna :) ja osobiscie wygłuszałm własnie 4011 i tak jak do 904 i wczesniej tata wygłuszał c-385 uzywam mat poroso ruznego rodzaju ze szrotu ze starych samochodów kolega ma dostęp i mam je za darmo i mam pewnosc ze dobrze wygłuszają sa z tego samego materiału ale np te z komory silnika czy z pod maski głuszą lepiej niz z podłogi te od strony silnika przewarznia mają taka warstwe bitumiczną lub sprasowaną jak sklejke i dlatego są lepsze aha mozna tez kupić takie cos jak Blachogum tak samo bitumiczne i maluje sie pędzelkiem a teraz powiem tak wyszystkie bitumiczne wygłuszenia redują drgania brzeczenia blach i dlatego sa dobre na podłoge :)
3.(Jak wszystko wykonac i co gdzie wygłuszyć)
A wiec tak zacznając od podłogi trzeba zrobic tak jakby stelazyk czyli u mnie na podłodze są ułozone w poprzek profile chyba 2x2 cm przy progach tez tak zeby potem mozna było wypełnic wygłuszeniem na ich wysokosc po wyłozeniu matami na wierzch idzie płyta osb sklejka 0.5cmja mam to z kilku elementów tak zeby mozna było sie dostac w wybrane moejsce nierozkrecając całej podłogi :) następnie jak są te wzniesienia pod pedałami z prawej i lewejod zewnetrznej strony terz są wstawione profile 2x2 cm a prosto mówiąc tylko jeden od zewnętrznej na krawedzi tak zby powstałą przestrzen do wypełniania matami z góry jak i zboku tego wzniesienia i tam juz skklejki niedawałem tylko zamknięte blachą 1 mm (zrobie fotki tego) a tam z tyłu na tym wzniesieniu gdzie siedzenie pasazera to tylko taka mata gumowa połozona jest i git :) potem na zewnątrz jak do kabiny wchodzą przewody zaraz pod szybą tez mam wygłuszone a potem zamknnieta odpowiednio wyprofilowanym kawałkiem blachy przykręconym na srubki :) aha i tam gdzie była orginalna juz niedziałająca nagrzewnica wstawiłem blache i zamknołem te przestrzen oczywiscie tez tam wygłuszyłem ile sie dało :)a i teraz pod podłoga z przodu powstała kolejna płaska powierzchnia gdzie mozna terz dac wygłuszenie (ja tam musze przyklejic taką mate typwo do komor sinika z allegro) ale i bez tego mam super w kabince :) aha i pod podłoga tam tez tata włozył wygłuszen i zamknoł blachą i potem wykłądzina gumowa i git malina ;) a na błotnikach i dachu mam orgialnie tapicerke kolega w 1002 dał na dach dla ocieplenia styropiana potem sklejka pianka politylen(pod panale podłogowe) i tapicerka i juz mu tak tłumik niechałasuje :P

jak cos wiecej poptrzaba to pytaj chętnie pomoge jestem obeznany w tym temacie w 4011 przeprowadzam modyfikacja i wygłuszenia i obalam powiedzenia taty cyt. *TEGO CIĄGNIKA NIEDA SIE WYGŁUSZYĆ* hehe jest to nieprawdą bo już jest całkiem przyzwoicie radyjka mozna słuchac przy kazdej pracy w polu:)

pytanie tylko czy filc z z samochodu/autobusu nie bedzie ciągnął zbytnio wilgoci?

tym matom od wilgoci czy wody nic niegrozi one niebotwieją ani niegnija u mnie jest juz tak z 5 lat wygłuszone w 904 i nic sie niedzieje :)

ja moge rozmawiac w kabinie bez problemu z pasazerem jak i p[rzez telefon nawet przy grającej mkuzyce z radia :)

tu na moim filmiku jest jak gra radyjko :)

#72 Share Michal_90

Michal_90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:01

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów z pewnością nie dam rady tego zrobić tak jak u Ciebie, z powodu hałaśliwych ,,szóstek'' ale jeśli będzie chociaż w połowie tak, to będe twoim dłużnikiem ;) a propo wyciszania grodzi, w jaki sposób to zrobić?

#73 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:03

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Mylisz się kolego :P Sześciocylindrowy silnik jest cichszy od 904.U mnie w 1214 jest ciszej niż w 904.Nie mam żadnego wygłuszenia.

#74 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:24

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów

z pewnością nie dam rady tego zrobić tak jak u Ciebie, z powodu hałaśliwych ,,szóstek'' ale jeśli będzie chociaż w połowie tak, to będe twoim dłużnikiem ;) a propo wyciszania grodzi, w jaki sposób to zrobić?

u mnie strasznie warczy silnik bo taki tłumik mam długi prawie przelot ;p a wygłuszenie doprowadziło do efektu 82 decybeli :P a zetor 7211 ma 85 :P w standardzie musze zmierzyc ile jest w moim bo jest ciszej bo wersja z holandii ;p wiecej wygłuszeń ma a w 904 jeszcze mesze kilka punktów dogłuszyc i wymienic uszczelki w drzwiach bo dziurki sa wiec pewnie te 80 decybeli spokojnie uzyska :D a moze sie uda jeszcze bardziej wyciszyc :)

zrobie zdjęcie tej pokrywki tam pod szybą no nawet tam tata zwinął w rulnonik jakąs mate i włozył zaraz pod kokpit przed szybe :) w wersji exportowej 914 widziałem ze od strony silnika pod kokpitem wygłuszenie było przyklejone do szyby postaram sie fotki porobic i tu powrzucac :)

Edytowany przez Marcin91, 05 maj 2014 - 19:38.

#75 Share marasc-385a

marasc-385a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 maj 2013 - 16:17

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Tak jak w temacie. Jakich mat najlepiej użyć i jak uszczelnić drzwi bo oryginalnych uszczelek nie było.
Czy opłaca się wyciszać te skrzynki od akumulatorów?

#76 Share wojtek170

wojtek170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 maj 2013 - 17:56

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Witam tak naprawde po co chcesz wyciszac kabine a tymbardziej skrzynki od aku . to nic nie da poniewaz sa one na dole kabiny jak juz to proponuje uszczelnic kabine by nie przeciekała i nie wiało to jest podstawa a uszczelki dokupisz w pirwszym leprzym sklepie motoryzacyjnym tzw. z metra wymierz i kup zainstaluj zrób podbitke dachu i jest ok .pozdrawiam :rolleyes:

#77 Share marasc-385a

marasc-385a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:02

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów ale czy uszczelnienie da na tyle wystarczający efekt żeby można było założyć radio?

#78 Share mateuniu

mateuniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:11

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów sprobuj najpierw uszczelic kabine jak radzi kolega wyzej i zalezy w jakim stanie jest tłumik czy jest juz stary przepalony w ciezkiej pracy sie wszystko okaze jak to nie da rezultatu to wtedy zakładaj maty wygłuszjaca najpierw od strony silnika później mozna podłoge wygłuszyc tego na allegro pełno. uszczelki mozna zakupic na metry w agromie, grene, lub innym wiekszym sklepie rolniczym.

#79 Share marasc-385a

marasc-385a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:48

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów dzięki bardzo. Tłumik jest w dobrym stanie bo podczas orki wszystko jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 luty 2014 - 00:18

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów Witam ;) od jakiego ciągnika najlepiej dopasować przednie plastikowe błotniki do ursusa 1014? :)