Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km

71 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz8530

mateusz8530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 10:25

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Wiatam mam 12 h własnego i ok 7 h dzierżawy.
Zastanawiam sie razem z ojcem który z tych ciagników wybrać.
Zwracam sie do was bo moze ktos miał taki sam problem i prosiłbym
was o pomoc w wybarniu któregoś z nich.
Zalezy mi głownie na jakosci wykonania silnika i spalanie.
Dzieki z góry
POZDRAWIAM!!! :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Dzisiaj, 17:03
  •  

#2 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 21 wrzesień 2009 - 11:08

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km jak na te hektary to td5030 w zupełnosci wystarczy chyba ze cie stac to na JD to wiadomo bedzie to lepszy ciągnik-wygodniejszy a co do spalania to napewno td5030 mniej spali i to sporo a co do wykonania silnikow to raczej new holland nie odstaje.posiadam td5050 i jestem zadowolony-polecam.

#3 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 11:14

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km New holland na pewno będzie tańszy w eksploatacji jak john deere, ale jak stać cię na john deere, to na jego utrzymanie też. New Holland to mniej renomowana marka niż john deere, co nie znaczy, że ciągniki tej firmy są złe.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#4 Share mateusz8530

mateusz8530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 11:50

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km wydaje mi sie ze nh dorównuje jd ale to moje zdanie

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 13:26

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km I najlepiej to zdanie zachowaj dla siebie :)-przecież TD 5030 i 5R JD to dwie kompletnie nieporównywalne konstrukcje-no chyba że porównujemy jedynie moc.Ale co ja będę gardło zrywał-koń jaki jest każdy widzi :).

#6 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 13:55

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Moim zdaniem decyzja zależy od posiadanych przez ciebie fundusz.
Na pewno JD będzie droższy przy zakupi jak i eksploatacji ale za to będzie mniej awaryjny, Ja na twoim miejscu wybrał bym JD bo napewno prędko nie będziesz miał kasy na nowy ciągnik.

#7 Share mateusz8530

mateusz8530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 14:22

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km rozumiem wasze przekonanie do jd. ale nh mi sie bardziej podoba mnij pali i w brew pozorom jest chyba mniej awaryjny niz jd. jak sie myle to prosze mnie poprawic.
a co sadzicie o John Deere 5820 znalazłem pare ogłoszen z Wielkiej Brytanii
cena tak ok 100 000 zł

#8 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 15:09

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Mi się zdaje że to głupota kupować taki ciągnik na tyle ha :) ja mam ponad 40 ha i ciągniki które posiadam to Zetor 8245 i c330 z turem i mi to wystarcza (co prawda przydał by się 3) więc polecił bym nh farmtraca a jeżeli masz więcej kasy to proxe power bądź właśnie tego 5030 bo nowego JD niezbyt się kalkuluje,a używane mogą być w kiepskim stanie. To jest moje zdanie na ten temat :)

#9 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 16:22

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Sądze że zetor proxima power była by kompromisem między jd a nh . zetor jest bogato wyposażony , ciężki , i co najważniejsze cichy w środku .ja na twoim miejscu brał bym zetora :)

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 17:33

rozumiem wasze przekonanie do jd. ale nh mi sie bardziej podoba mnij pali i w brew pozorom jest chyba mniej awaryjny niz jd. jak sie myle to prosze mnie poprawic.
a co sadzicie o John Deere 5820 znalazłem pare ogłoszen z Wielkiej Brytanii
cena tak ok 100 000 zł

Skąd ta pewność że mniej pali i jest mniej awaryjny ?-z własnych doświadczeń czy też z cyklu-ciotecznego szwagra przyrodniej siostry syn z trzeciego małżeństwa pracował gdzieś tam a oni słyszeli że u sąsiadów etc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:14

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km co do awaryjności to bym się nie wypowiadał bo zawsze może byc bardziej lub mniej awaryjny egzemplarz :) JD będzie pod każdym względem droższy ale i mimo wszystko lepszy ma wysoki komfort i bogate wyposażenie które zawsze się przyda zwłaszcza jeżeli to ma być podstawowy ciągnik ale jeżeli znacznie nie powiększysz areału to moim zdaniem będzie zbędny to wydatek i lepiej zostawić kasę no inne sprzęty... ale jeżeli będziesz miał 30ha i cena ciągnika nie gra roli to bierz w ciemno JD a na pewno nie pożałujesz!

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 wrzesień 2009 - 21:54

...ale jeżeli znacznie nie powiększysz areału to moim zdaniem będzie zbędny to wydatek i lepiej zostawić kasę no inne sprzęty...

lub dokupienie ziemi, więcej ziemi sprawi że będzie stać naszego kolegę na kupno większego ciągnika.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 07:08

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Trochę za mało danych o swoim gospodarstwie ziemi i maszynach podał autor tematu, aby coś doradzić odnośnie wyboru ciągnika, bo kwestia czy lepiej kupić jd czy NH to wcale nie jest taka wazna kwestia, to czy ciągnik jest drogi czy tani to też nie jest najważniejsze, bo limit kredtów prferencyjnych ledwie w 1/5 został wykozystany, a nie sztuką jest na 10-15ha zadłużyć się na 300-500 tyś a potem tylko na żniwa przyjeżdzać z zagranicy i robić na zachodzie na kredyty, a jest takich wielu :) Przede wszystkim trzeba się zastanowić co oczekujemy od ciągnika jakiego wyposarzenia jakie maszyny są w gosp jakie inne ciągniki i jakie maszyny razem z ciągnikiem planujemy zakupić, bo chyba bez sensu jest zakupić JD tylko do orki i agregatu robiąc rocznie 100mtg a wszystko inne tłuc starym 3512,
ps. tak naprawde koszty serwisu itd to jedna cholera czy to jd czy nh czy sdf :)

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2009 - 18:42

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km @Ferdek07 dokładnie! Nie wiem, czy jest sens ładować się w 80KM na 20ha. Na dobrą sprawę to ciągnik o mocy 40-50KM z napędem spokojnie sprawdzi się, jako wszechstronna maszyna. :) Bardziej celował bym w TD5010, bądź TT55, biorąc pod uwagę NH. Ten pierwszy kosztuje około 100 tyś brutto, zaś ten drugi znacznie poniżej 100tyś brutto. :) Reasumując, w cenie TD5030 spokojnie kupisz ciągnik i skompletujesz potrzebny park maszyn. :) Zauważyłem wśród rolników tendencje, do kupowania ciągników i maszyn na wyrost. Szczerze to zastanów się nad ładowaniem się w duży kredyt na długi okres czasu. :)

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 18:52

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Tyle że wystarczy kawałek belarki np. i owe 40-50 KM wymięknie z miejsca...

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:04

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km dokładnie, zależy co robi ciągnikami i w jakim kierunku jest działalność prowadzona, my na nasze ok 20 ha mamy teraz 3p landini 75kM, forda ok 100 kM w miejsce 60 która jest na sprzedaż, więc ciągnik 80kM na 20 ha wcale nie jest za duży

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:05

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Fakt, moim zdaniem jednak dla mniejszego gospodarstwa łatwiej jest skorzystać z usług. Chyba, że ktoś kupi 80KM i zacznie świadczyć różne usługi, wtedy zakup może się opłacić. Poza tym można kupić ciągnik używany i powiedzmy szczerze jeżeli ktoś poszuka to znajdzie ciekawe młode ciągniki. Nawet jeżeli wystąpi awaria, to przy 25 arach na 1KM, spokojnie wyrobi się w terminie mimo tego postoju.

#18 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:42

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km według mnie nie warto przepłacać za jd ponieważ on tym traktorem jak zrobi 100mtg-120mtg na rok to huk czyli na 20 lat by zrobił 2000mtg czyli traktor polata jeszcze ze 100lat więc według mnie nie warto przepłacać i obsługa w jd jest trochę droższa a co do awaryjności to temat nie dotyczy tych ciągników bo nie są w stanie się zepsuć przez ich okres użytkowania(chodzi mi o remonty a nie jakieś drobnostki bo w kazdy się zdarza).Ciągnik nawet trochę za duzy jak na te ha ale jeśli areał się powiększy albo ciągnik wykorzysta się na usługach to będzie ok

#19 Share blucek

blucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 06:11

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Witam!
Moje zdanie: niech ojciec opisuje gospodarkę na Ciebie i składaj na PROW.
Sam tak zrobiłem i nie żałuję. Wyszedłem z założenia (obserwacje potwierdziły) że niezbyt opłaca się kupno używanego z zachodu (regułą jest że dostają dobrze w kość); jest to swoista loteria - jak się trafi to OK jak nie to części i nerwy wykończą. W dzisiejszym czasie jest okazja dla młodych na odnowienie zaplecza maszynowego bez dużych obciążeń.
Założyłeś że gotów jesteś wydać ok 100 tyś.
Ja na PROW kupiłem NH T5040 full wypas (no prawie...), po zwrocie wyniósł mnie ok 60 tyś. Kupiłem trochę na wyrost, lecz jak jest okazja to trzeba brać. W przyszłości może trochę się zwiększy areał.
Jesteś młody i kupuj na długie lata.
A co kupisz to już Twoja sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 wrzesień 2009 - 06:36

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km Ja nie piszę, żeby nie korzystał! Jak jest szansa, to jak najbardziej trzeba, ale z głową. :) Chyba lepiej, kupić optymalny ciągnik i sprzęt, niż duży ciągnik i nie mieć do niego maszyn, bo nie będzie przecież 80KM ciągnikiem orał w trzy skiby. Jak już chcesz JD to weź pod uwagę 5M jakościowo ciągnik dobry, a cena bardziej przystępna.Dovrze, gdyby autor, jednak podał więcej danych odnośnie ciągnika.

Dodaj odpowiedź