Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg,

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 20 wrzesień 2009 - 21:09

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, Witam.
Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
za informacjwe dziekuje, pozdrawiam :)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, Dzisiaj, 22:09
  •  

#2 Share Damian4x4

Damian4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Mechanika :D

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:12

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, A kolega sprawdzal przeguby na dzwigni od zmiany biegów przy skrzyni, czy nie ma tam luzu??
Massey ferguson 3065 S
Renualt 704 M

#3 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:41

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, tak sprawdzałem wlasnie, dokrecilem tez ta srube z kwadratowa głowka ktora znajduje sie za ta dzwigienka od zmiany biegów :) nie ma luzu, dzwignie wypycha nawet jak przytrzymie dzwignie reka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:12

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, może odkręciła ci się śruba od zatrzasku co się czasami zdarza. Najlepiej zdejmij dekiel i zobacz co jest grane to tylko 30 minut roboty a będziesz wiedział co i jak.

#5 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:59

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, Nie chce tworzyć nowego tematu, więc napiszę tu. Co może być przyczyną, że przy włączaniu 4 biegu nie ważne na której grupie biegów występuje zgrzytanie. Jest ono jeśli silnik ma jakieś obroty, natomiast na wolnych wchodzi bez problemu. Czasem to nie występuję, ale zdecydowanie częściej tak oraz kilka razy zdarzyło mi się to z 3 biegiem. Czy to będzie wina synchronizatora? Jeśli tak to ciężka jest naprawa tego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 02 październik 2009 - 21:11

MF 3065 , na przemian wyskakuje 1i2 bieg, witam ponownie, a wiec miałem troche czasu spuscilem olej, odkrecilem pokrywe z dzwigniami biegów, i to co udało mi sie stwierdzic, to na dolnym wałku z przesuwkami, w pierwszej grodzi czyli przed trybamiod strony silnika odkreciła sie duża nakretka która jak mysle sciska tryby na tym wałku, u mnie miedzy trybami jest luz i przesuwki wyskakują, jeslizle mysle niech mnie ktos poprawi,
i teraz ma pytanie, czy jak rozpołowie ciagnik i dostane sie do tej nakretki , zkrece i zabezpiecze tą nakrętke to powinna usterka ustąpić???? i czy dużo jest problemów i jak czasochłonne jest rozpoławianie ciagnka??? :)