Zaloguj się, aby obserwować  
tomek926

Co lepsze zetor 7745 czy MF 3060

Polecane posty

look19    30

Zetor jest lepszy, bo ma tańsze części i nigdy ze względu na swe zacofanie technologiczne w stosunku do MF-a nie jest tak wyeksploatowany jak MF, bo nie nadaje się zbytnio np. do tura. Jak powszechnie wiadomo obcokrajowcy są wygodni i dłużej wytrzymasz w kabinie mf-a niż zetora i dlatego MF będzie bardziej wyeksploatowany niż zetor. Ceny części do MF-a są co najmniej 3-krotnie wyższe


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@look19 nie cytujemy poprzedniego postu.

powszechnie wiadomo obcokrajowcy są wygodni i dłużej wytrzymasz w kabinie mf-a niż zetora i dlatego MF będzie bardziej wyeksploatowany niż zetor

rozwaliłeś mnie tym :) Przez to że wygodniejsza kabina ciągnik jest bardziej zajechany... hehe czegoś takiego jeszcze nie słyszałem :)

 

 

Nie ten dział, ten temat powinien znaleść się tutaj

Agrofoto.pl Forum -> Jaki ciągnik wybrać ?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

To chyba logiczne, co wcześniej napisałem(chyba, że nie jesteś kumaty to inna sprawa...). Dla przykładu audi za tą samą kasę, co volkswagen będzie starsze i bardziej wyeksploatowane a dlaczego? Dlatego, że vw kupują przeciętni ludzie, którzy niewiele jeżdżą, a audi kupują biznesmeni i oni potrafią natłuc 100tys km w rok. Tak samo jest z ciągnikami. Porównaj sobie dzisiaj cenę dzisiejszych odpowiedników wymienionych w temacie modeli zetora i mf-a, a wtedy zobaczysz dlaczego tak piszę. Zachód to nie Polska. Tam nie kupuje się ciągnika po to, aby kuł w oko sąsiada, tylko zarabiał na siebie, a mf z racji swej budowy jest wykorzystywany do większej ilości zadań, niż zetor, bo mf ma np rewers w standardzie, a zetor nie, mf ma mocniejszy podnośnik, większy przepływ oleju na pompie, w kabinie mf-a jest ciszej, mf jest nowocześniejszy. Na zachodzie zetora kupują ci, którzy mało godzin w roku go używają, a mf-a ci, którzy go więcej używają, bo w Mf-ie jest większy komfort.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak tak, kazdy ma swoją teorię, a vw to kupuje turek czy inny taki na zachodzie i tłucze ile się da ze swoim biznesikiem, a to że biznesmen gania audice w długiej trasie i jest regularnie serwisowana może być w dużo lepszym stanie niż pasacik tłuczony po mieście, na to nie ma reguły, tak samo z ciągnikami, na zachodzie szybciej mogą się pozbywać zetorów raczej ze względu na spalanie a nie na komfort, pozatym ten mf i zetor to zupełnie inne ligi i inne grupy ciągników jest przepaść technologiczna między tymi maszynami, do tego zetora należy porównywać raczej mf 375, 690 itp, co do mf-a jest kilka w okolicy i poza przygodą gdy miejscowy serwis zalał go hipolem he he he, chodzą OK, ale elektronika przeraża, za to mają super niskie spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie gadaj, że zetor dużo pali jak go nie masz. Co do mf-ów, to oszczędne są tylko 255, a zetor może w tej samej robocie spalić max 2 litry więcej. Takich jak ty bajkopisarzy twierdzących, że zetor dużo pali, a mf mało jest wielu. Swoją wiedzę opierają na stereotypach wpajanych im i ich rodzicom już od czasów komuny. Jak ktoś nie nadaje się na operatora ciągnika, to nawet 255 mu dużo spali.

EDIT: Jak ktoś nie ma zetora i nie miał, albo miał dojechanego, to niech się nie wypowiada na temat spalania zetora, bo nie ma o tym pojęcia!Sprawny zetor mało pali a dojechany dużo.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Znajomy pracuje na gminnym mf 3085 czy jakoś tak i wczesniej w gminie śmigał i nadal śmiga 7211 to ten mf 100km pali na godz mniej od zetora w każdej robocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

EDIT: Jak ktoś nie ma zetora i nie miał, albo miał dojechanego, to niech się nie wypowiada na temat spalania zetora, bo nie ma o tym pojęcia!Sprawny zetor mało pali a dojechany dużo.

 

to samo można napisać o mfie więc miałeś takiego mf'a ze piszesz o nim że jest bardziej dojechany jak zetor i części są 3 krotnie droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

panowie moim zdanjem i jedne i drugi ciagnik jest dobry. Lecz wolałbym jedna m MF-a niz zetora. Poniewaz to jest duza racja ze tetor pali o wiele wiecej niz mf , i komfort pracy i wygoda w mf-e jest o wiele lepsza. Mój wuja ma zetora 7711 i mf 390 i mowi ze mf pali mu prawie o polowe mniej niz zetor i zetora chce sprzedac a kupic drugiego mf-a . nawe mówi ze nie raz mniej spali niz ursus 255 bo takiego tez posiada. takie jest moje zdanie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja bym dojechanego 13 letniego mf-a nie kupił, bo to nieustanne pasmo problemów. Nie do porównania są starsze i nowsze mfy, bo od serii 3000 mf dalej to szambo, którego smród objawia się drogimi częściami i ponadprzeciętną wrażliwością elektroniki, która wariuje. Dla porównania john deere serii 6000 to znacznie lepszy ciągnik znacznie mniej problematyczny niż mf. Na ok. 20 modeli mf_ów serii 3000 w moich okolicach tylko jeden nie miał poważnych awarii. Nie wmówicie mi, że ponad 15 właścicieli nie umie obsługiwać tego ciągnika. Wady fabryczne to nie wina użytkownika! O byle jakości dzisiejszych mf-ów niech świadczy cena na rynku wtórnymi pokaźna ich ilość do sprzedania. Nikt mi nie wmówi, że to dlatego, że Mf jest popularny. Dlaczego John deere z porównywalnych lat jest aż 10-15tys zł droższy? Bo to lepszy sprzęt , rzadziej się psuje itd. Najlepszym poligonem doświadczalnym dla ciągników w Polsce są Żuławy wiślane. Jakoś nie widziałem tam żadnego mf-a, bo każdy, kto miał to się go pozbył, bo powershift w nim wysiada. Niedaleko mnie gościu ma 6120 i ma ob oberwany przedni napęd, a 4 skibowy pług to żadne obciążenie dla takiego ciągnika. Tak samo gruber na 5łap 2,2m szeroki.

 

panowie moim zdanjem i jedne i drugi ciagnik jest dobry. Lecz wolałbym jedna m MF-a niz zetora. Poniewaz to jest duza racja ze tetor pali o wiele wiecej niz mf , i komfort pracy i wygoda w mf-e jest o wiele lepsza. Mój wuja ma zetora 7711 i mf 390 i mowi ze mf pali mu prawie o polowe mniej niz zetor i zetora chce sprzedac a kupic drugiego mf-a . nawe mówi ze nie raz mniej spali niz ursus 255 bo takiego tez posiada. takie jest moje zdanie. Pozdrawiam :)

 

Tak, tylko, że zetor ma 73km i nie ma przedniego napędu, a 390 ma przedni napęd i moc 80km, a to wielka różnica, bo włączony przedni napęd zwiększa siłę uciągu o 15-20% i ten mf jest lżejszy ze 100kg i ma większy o 33Nm moment obrotowy i więcej biegów, które są zsynchronizowane. Zawsze ten zetor spali więcej w tej samej robocie, bo ma słabszy silnik i nie ma 4X4. Skoro te mf-y są tak cudowne, to dlaczego w każdym post licencyjnym ursusie począwszy od modelu 4512 padają bez przerwy skrzynie biegów?

Tak w ogóle jak porównywać mf-a 3060, to do zetora 8540 lub 8245, bo one bardziej nadają się do ciężkiej pracy niż 7745, które ma koła r34 prze które ukręca się wałek w skrzyni biegów(wiem, bo miałem 7045 na kołach r34 i takie rzeczy się działy).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ha ha ha w 4512 padają skrzynie biegów, niby co tam pada, bo ja jeszcze nie słyszałem żeby w jakimkolwiek 4512/14 padła skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

ha ha ha w 4512 padają skrzynie biegów, niby co tam pada, bo ja jeszcze nie słyszałem żeby w jakimkolwiek 4512/14 padła skrzynia

 

Nie wiem co prawda czy taki 5314 ma taką samą skrzynię jak 4512/14 ale akurat tak się składa że skrzynia padła w nim dokładnie przy mnie-tzn. ja wjeżdzałem na parking Agromy a kolo wyjeżdżał takim nówką sztuką-i jak zgrzytnęło to :)-słów szkoda-sprzedawca z Agromy skomentował to tylko "ooo następny" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

look19 a właśnie sie zdziwisz bo skad ty wiesz ze ten MF 390 ma akurat przedni naped co??

a własnie ze nie ma i jest tylko 3 KM silnijszy niz zetor 7711. a tak apropo to z tych nowszych MF tez bym nie kupił zadnego modelu a wolalbym np john deere. ale te starsze modele MF sa malo awaryjne tak jak np MF 675, 690, 375, 390. Seria 30xx podobno jest bardzo awaryjna (własnie przedwszystkim skrzynia biegów) lecz te co wymieniłem z tego co wiem bo znam wielu ludzi którzy posiadaja takie MF i nie narzekaja na nie a wrecz przeciwnie sa z nich zadowoleni.

I mówisz ze nie kupił bys 13 letniego MF ... A ten MF 390 którego wymieniałem jest z 1993 r. Wiec ma nawet 16 lat i ma tylko 2500 mtg wiec chyba dobity nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Najlepszym poligonem doświadczalnym dla ciągników w Polsce są Żuławy wiślane. Jakoś nie widziałem tam żadnego mf-a, bo każdy, kto miał to się go pozbył

Look19, najlepszym dowodem na to że gadasz głupoty jest @brzozak2 (sorry że się Tobą posłużę no ale jesteś z żuław) który posiadam MFa.

 

Posiadamy Zetora 7245 od nowości, jest dosyć dobry ciągnik no ale wszystko zaczyna się w nim sypać, a to wałek nie chce się włącza, biegi polowe, biegi mu wyskakują (ile to już razy), ciężko załączający się przedni napęd.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Życzę dużo szczęścia przy zakupie używanego ciągnika z zachodu, innego niż ursus i zetor. Te dwie marki nie są w aż takim stopniu wyeksploatowane, ponieważ do wielu robót się nie nadają-np. do tura-brak rewersu, do upraw-zbyt mała liczba biegów w trudnych warunkach uniemożliwia pracę, silniki w większości modeli bez turbo-mułowata charakterystyka mocy.

Co do starszych mf-ów też nie słyszałem narzekań. Kupujący najczęściej decydują się na serię 3000, bo wygląda w miarę nowocześnie, młody rocznik i nie wielka cena. Ja wolę ciągnik skromniejszy, ale mniej awaryjny. EHR, klimę, pneumatyczny fotel ,cięgna hakowe i komputer sterujący(w moim golfie 3 też mam i spisuje się dobrze)jeszcze zaakceptuję, ale nic więcej. Ciagnik od nowości ma służyć 15-20lat. Więcej nie musi. Po tym czasie zawsze zostaną wprowadzone do maszyn rolniczych jakieś nowinki.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Po pierwsze to oba ciagniki maja swoje lata i wiadomo ze moze sie w nich cos zepsuc. Po drugie to ze MF ma lepszy komfort w kabinie jest bardziej zwrotny i lepszy do tura to jego duzy plus jak kolega @look19 zauwazył. Po trzecie niech ci nawet ta skrzynia padnie wyremontujesz i przezyje 3 zetorowskie w ktore wsadzisz tyle samo kasy albo i wiecej. Po czwarte to porownywanie sredniowiecza do XXIw niema sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Te dwie marki nie są w aż takim stopniu wyeksploatowane, ponieważ do wielu robót się nie nadają-np. do tura-brak rewersu, do upraw-zbyt mała liczba biegów w trudnych warunkach uniemożliwia pracę, silniki w większości modeli bez turbo-mułowata charakterystyka mocy.

No właśnie i na co komu taki ciągnik którym nic nie zrobisz? Nie rozumiem Cię już. Zetor i Ursus są dla Ciebie za mułowate i nie nadają się do pracy ponieważ nie mają wielu udogodnień natomiast reszta marek zachodnich jest wyeksploatowana i też się nie nadaje bo się szybko psuje.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Życzę dużo szczęścia przy zakupie używanego ciągnika z zachodu, innego niż ursus i zetor.

hmmm jak u nas ursus biegal z agregatem aktywnym 3m beckera to wytrzymal 2 lata i skrzynia siadla, zachodnie ciagniki sobie zarty robia z takiego agregatu, a ursus (nowy) w ogole nie dawal rady.

 

co do kupna uzywek, to mysle, ze trzeba sie znac lepiej, duzo lepiej niz przy kupnie nowego ciagnika. jesli ktos nie stykal sie z naprawami zachodnich ciagnikow, to chyba tez bym poradzil cos "naszego", ale reguly nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Życzę dużo szczęścia przy zakupie używanego ciągnika z zachodu, innego niż ursus i zetor. Te dwie marki nie są w aż takim stopniu wyeksploatowane, ponieważ do wielu robót się nie nadają-np. do tura-brak rewersu, do upraw-zbyt mała liczba biegów w trudnych warunkach uniemożliwia pracę, silniki w większości modeli bez turbo-mułowata charakterystyka mocy.

Co do starszych mf-ów też nie słyszałem narzekań. Kupujący najczęściej decydują się na serię 3000, bo wygląda w miarę nowocześnie, młody rocznik i nie wielka cena. Ja wolę ciągnik skromniejszy, ale mniej awaryjny. EHR, klimę, pneumatyczny fotel ,cięgna hakowe i komputer sterujący(w moim golfie 3 też mam i spisuje się dobrze)jeszcze zaakceptuję, ale nic więcej. Ciagnik od nowości ma służyć 15-20lat. Więcej nie musi. Po tym czasie zawsze zostaną wprowadzone do maszyn rolniczych jakieś nowinki.

pokaz mi swiezo sprowadzonego zetora/ursusa ktory niemiał nic dłubane jak przyjechał do polski. to według ciebie jaki ciagnik jest dobry bo z tego co piszesz to niema zadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Tak się składa że mam zetora 7211 i MF 3090 oba maja 20 lat przy czym zetora mam od nowości a MF-a od 6 lat. Po tych 6 latach mam porównanie i stwierdzam że MF pod kazdym względem był dobrym wyborem i mogę polecić ten ciągnik.

Tacy ludzie jak look19 robia duzo hałasu ale gdyby doszło do wymiany argumentów nie maja kompletnie nic do powiedzenia. Miałem juz "przyjemność" rozmawiać z wieloma podobnymi do niego osobami i wszyscy coś tam słyszeli gdzieś tam widzieli ale sami niewiele mieli ze sprzętem do czynienia. Look19 napisałeś dośc mocne stwierdzenie o wadzie fabrycznej w takim razie pytam sie gdzie tkwi ta wada w jakim elemencie skrzyni. Tak się akurat składa że naprawiam MF-y i nigdy nie zauważyłam żadnej wady fabrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

W pełni moich oczekiwań nie spełni nawet fendt. Każdy ciągnik ma jakieś plusy i minusy. Jeden jest zacofany technicznie, drugi nieustannie się psuje, trzeci ma nie przemyślane rozwiązania, a czwarty jest zbyt mało komfortowy, a piąty ma mułowaty silnik i układ różnicowy, który ma za duże straty mocy. Moim zdaniem nie kupiłbym żadnego z wymienionych wyżej modeli, bo są już na pewno bardzo styrane i jeśli coś tej mocy w zetorze, to 8045,8145,8245 lub 8540. Te modele są dosyć duże gabarytowo do upraw ciężkimi maszynami. Gdyby tak jeszcze autor tematu podkreślił do czego chce używać w/w ciągnik bo byłoby rewelacyjnie. Zetor 7745 np będzie lepszy do tura, ale np już do 4skibowego zagonowego pługa, grubera 2,2 czy agregatu upr-siew 3m.będzie za krótki i za mała stabilny. Podobnie jak mf.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Pewnie, że każdy ma inną specyfikę, a ziemia jest po to okrągła, żeby można ją było obiec. Zgadzam się z Tobą, że autor tematu powinien uściślić do czego potrzebny mu jest taki ciągnik. Mimo to rozpocząłeś dyskusję, mącąc potrzebującemu pomocy, a teraz migasz się od odpowiedzi. Ja nie będę się wypowiadał na temat tych maszyn, bo ich kompletnie nie znam.

I to samo proponowałbym osobom których, kumpel, wuja, czy jakiś gościu ma takowe. Człowiek proszący o pomoc chciałby fakty, a nie ploty, czy domysły. Pozdrówki :)


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

Pewnie, że każdy ma inną specyfikę, a ziemia jest po to okrągła, żeby można ją było obiec. Zgadzam się z Tobą, że autor tematu powinien uściślić do czego potrzebny mu jest taki ciągnik. Mimo to rozpocząłeś dyskusję, mącąc potrzebującemu pomocy, a teraz migasz się od odpowiedzi. Ja nie będę się wypowiadał na temat tych maszyn, bo ich kompletnie nie znam.

I to samo proponowałbym osobom których, kumpel, wuja, czy jakiś gościu ma takowe. Człowiek proszący o pomoc chciałby fakty, a nie ploty, czy domysły. Pozdrówki :)

 

I to samo proponowałbym osobom których, kumpel, wuja, czy jakiś gościu ma takowe. Człowiek proszący o pomoc chciałby fakty, a nie ploty, czy domysły. Pozdrówki :) <- napisałes plotki i domysly. Zgadza sie bo tak jest ze wiekszosci wypowiedzi to plotki i domysly. ja tez napisałem ze mój wuja ma takie oto sprzety lecz ja na nich pracowałem a nie tylko od tak sobie porównałem jeden z drugim wiec w moim przypadku to nie sa plotki lub domysly. Tak ja wspomnial kolega wczesniej ze nie ma idealnego ciagnika i ja sie z tym zgadzam. A kazdy bedzie robil jak jemu pasuje i jaki ciagnik wybierze to juz jego sprawa. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj