Skocz do zawartości

Zdjęcie

ropa w silniku c-360

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share merdaf

merdaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 09:40

ropa w silniku c-360 Zrobiłem kapitalkę 60-ki i przy 10 mth jak mu przygazowałem to tak jakby stracił na mocy i nie wchodził na obroty. Pomyślałem że to jakiś brud w filtrze paliwa.Traktorek jest na dotarciu więc chodził tak jeszcze 2 dni,aż kiedy sprawdziłem mu stan oleju to było ponad pół bagnetu.Co to może być.Zaznaczam że pali bez problemu tylko nie wchodzi szybko na obroty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ropa w silniku c-360 Dzisiaj, 05:15
  •  

#2 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 09:59

ropa w silniku c-360 Miałem podobny problem, okazało się że w bloku było wyszczerbione tam gdzie jest osadzona tuleja. Nie wiedziałem co może być, głowice sprawdziłem i były ok, dopiero jak odkręciłem miskę i nalałem wody do bloku to po chwili zaczęło kapać i tak doszedłem co jest przyczyną.
Wymontowałem tuleję i w miejscy ubytku w bloku nałożyłem klej dwuskładnikowy i do tego zrobiłem miejsce na trzeci uszczelniacz i jest dobrze już ponad 4 lata.

Przyczyn u ciebie może być wiele

#3 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 11:37

ropa w silniku c-360 J powiem ci tak nie leje ci się ropa na wyjście wydechu ropa mi w ciapku law jeden z wtryskiwaczy i dostało się do oleju
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 12:01

ropa w silniku c-360 tak, to na pewno wtryskiwacz, pewnie zatkała się dziurka w koncówce rozpylacza-albo rozebrać i przetkać jakimś drucikiem, igłą itp albo końcówka do wymiany i 30PLN w plecy:lol:

@wojtek123
gdy woda pójdzie do oleju robi się emulsja-"mleko"
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 12:33

ropa w silniku c-360 @ahme999 wiem o tym

sorry za pomyłkę ale nie coś źle przeczytałem, myślałem że chodzi ci o wodę

mój błąd :)

ja ostatnio wymieniałem dwie końcówki 40zł za sztukę, kupiłem niby te lepsze.

#6 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 12:57

ropa w silniku c-360 na 100 % wtryski. mialem to w Zetorze a jak tuleje rdza zżarła to mialem kakao w misie

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 13:29

ropa w silniku c-360 z tymi końcówkami to miałem niezły meksyk-dopóki kupowaliśmy po 25 zł/szt starczały na ok 3 mies w ciapku(100-150mth) i tankuję rope, nie opał:) dopiero "niby lepsze" za 40 zł chodzą juz ok 600mth

#8 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 14:55

ropa w silniku c-360 najprawdopodobniej jest to wina pompy paliwowej. poprostu ucieka z niej paliwo. może być uszkodzona któraś sekcja i paliwo przedostaje się do środka pompy i do oleju
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#9 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 15:20

ropa w silniku c-360 @masiew
a to dobre--haha:lol::):) ubawiłeś mnie do łez:D od kiedy to połącząne są układy smarowania silnika i pompy paliwowej w 60'???:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share merdaf

merdaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 18:35

ropa w silniku c-360 5 min. roboty i po problemie:zerwała się nakrętka mocująca klawiaturę na głowicy,zawory się nie otwierały a paliwko sobie szło....w silnik a nie do komina.dziękuję wszystkim za odp.Jak widać przyczyn mogło być wiele.POZDRAWIAM!!!

#11 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 08:40

ropa w silniku c-360 Skoro po remoncie ta klawiatura taz puscila to jestem pewien ze po nastepnych 10mth znowu pusci.

Obym nie mial racji.

A z kad wiem?

A no z tad, ze w zeszlym roku kolega zrobil kapitalny remont swojej 60-tki. W tym takze robil silnik od podstaw.

Jak sie okazalo po dokladnie 10mth urywalo mu co rusz ta sama klawiature na tej samej glowicy. Po 3 probach naprawy kupil nowke kompletna klawiature. I znowu 10 mth i znowu urwana.

Jak sie okazalo "mechanik" ktory to wszystko skladal zle ustawil zaplon. Niby ciagnik chodzi poprawnia, ale z porannym rozruchem byl problem no i te urywane klawiatury.

Dopiero moj tata zwiozl kolege mechanika. Ten obejzal wszystko, lacznie z pompa i jej napedem. Nadmienie, ze pompe robil wlasnie ten kolega taty.

Zdjeli przednia pokrywe silnika i okazalo sie, ze zaplon byl zle ustawiony. Do tego pierwszy "mechanik" juz na starcie powinien wymienic kola rozrzadu wraz z mocowaniami. Byly tak rozpieprzone, ze lataly jak chcialy. Wiec kolega znowu poniosl kosztty.

Ale co pociaszajace od tamtej pory ciagnik choczi jak trzeba. Silnik jak dzwon, odpala od kopa i nie rwie juz klawiatury.

Wiec jezeli ci sieto powtorzy, warto zwocic uwage na zaplon.

Obym sie mylil.

#12 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:55

ropa w silniku c-360 to co nie słyszałeś ze nie chodzi tak jak powinie?? skoro zawory sie nie otwierały to tak jak by w ogóle na jednego nie palił

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#13 Share szal74

szal74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 luty 2013 - 17:54

ropa w silniku c-360 Witam. wtrace sie do tematu bo mam taki sam problem czytam na forum i nic. Otoz zrobilem kapitalny remont wszystko nowe wal, walek rozrzadu, tloki, tuleje, pierscienie, panewki. Po krotkiej jezdzie nalecialo mi pol bagnetu oleju. Napewno to nie pompa byla sprawdzana i napewno to nie wtryskiwacze bo kupilem nowe koncowki, 2 miesiac sie juz mecze i dalej nie moge dojsc. Pomozcie

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 luty 2013 - 18:13

ropa w silniku c-360 Po krótkiej jeździe tyle ropy to musi nieźle lecieć.
Która pompa była sprawdzana?
W pompie wtryskowej jest olej?

#15 Share piotrek406

piotrek406

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:51

ropa w silniku c-360 witam olej jest czarny czy w kolorze kawy z mlekiem jeżeli będzie ropa to olej będzie rzadki i ciemny a jeśli płyn chłodniczy to kawowy kolor jeśli ropa pójdzie przez pompę paliwową to sprawdz ojej w pompie paliwowej jaki jest i czy nie przybyło goa wtryski warto wrzucić na próbnik może jest za małe ciśnienie ustawione i wtedy dużo więcej wtłczy paliwa wtrysk ale wtedy by dymił albo jest żle ustawiony rozrząd właściwie ustawiony wał koło pośrednie 2 kropki wał koło pośrednie kropka w środku pompa kółko kółko a wałek rozrządu 2 punkty a koło pośrednie punkt pomiędzy zembami innych przyczyn nie ma a jeśli dojdziesz to napisz jaka była przyczyna pozdrawiam

#16 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:47

ropa w silniku c-360 Kolega Piotrek zadał podstawowe pytanie czego przybywa woda-olej zmieni kolor czy ropa-olej będzie rzadszy. Jeśli wszystko robiłeś i ciągnik chodzi normalnie a olej nie zmienił koloru to stawiam na ropę. W ciemno mogę powiedzieć abyś zmienił całą ręczną pompkę paliwową (na 3 śrubki przykręcana do pompy) Po wymianie wymień olej w pompie bo jest tam pełno ropy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kubala

kubala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 22:19

ropa w silniku c-360 a czasem pompą wtryskową Ci zasuwa do silnika ? a dokładniej uszkodzonym uszczelniaczem wałka krzywkowego wlewa się to co przepuszczą sekcje ale to marginalne sprawy, bardziej dostaje sie paliwo równiez uszkodzonym uszczelnieniem popychacza pompki zasilajacej, stąd paliwo wymieszane z olejem w kadłubie pompy wtryskowej (jak jest tego na prawdę dużo to powinno kapać ta rurką z tyłu pompy , zdarza się że śruba tej rurki zamiast byc przelotowa jak w jabłuszkach przewodów paliwowych to jest zakręcona zwykła i kapac nie będzie za to chętnie wleje się uszkodzonym uszczelniaczem wałka pompy. ot i wsio :-)

Edytowany przez kubala, 04 wrzesień 2013 - 22:19.

d.zamojskie