Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług Kołaszewski

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 październik 2009 - 18:40

pług Kołaszewski xemit

Nie wasze tylko Twoje pomysły, bo pokazujesz wielce madrości. A nawet nie potrafisz prostych rzeczy pojąć. Już CI wczoraj pisałem idź sobie zmierz jaki szeroki jest MTZ (o ile go w ogóle posiadasz). I potem mów. Bo ja miarą jeszcze obsługiwać się umiem ale czy Ty to nie wiem.

A do Kol. S-Piotr
Chciałem powiedzieć ze u nas ziemie są lekkie i niektórzy C360 ciągają pługi 4x30. MOze Ty masz ziemie Ciężkie to trudno Ci jest to zrozumieć ale tak juz jest. U mnie jest w większości 6 Klasa.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług Kołaszewski Dzisiaj, 01:25
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2009 - 19:40

pług Kołaszewski Nie potrafisz przebaczyć?.Przecież każdy ma prawo zbłądzić,a ja przecież przyznałem się do błędu niewiary w nadzwyczajne możliwości pługa marki KOŁASZEWSKI.

#43 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 02 październik 2009 - 20:53

pług Kołaszewski Wiesz co weź już się lepiej nie wypowiadaj na tym poscie. Bo jak chcesz sobie szyderę urządzać to proszę nie tutaj.

#44 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 październik 2009 - 09:38

pług Kołaszewski NAjlepiej jakbys zmierzył faktyczna szerokosc robocza jednego korpusu. Zmierz od płozy pierwszego korpusu do czubka lemiesza drugiego korpusu,zrób zdjecie i wtedy rozwieje to wszelkie gdybania. Takie mierzenie na polu to zero dokladnosci bo jak mozesz to zmierzyc???Chyba ze bys z zaoranego kawałka ziemie wybrał i dopiero zmierzył.

#45 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 03 październik 2009 - 18:13

pług Kołaszewski Normalnie mogę mierzyć, juz z reszta tłumaczyłem, przejechac kilka razy, zmierzyć podzielić przez ilość przejazdów wychodzi całkowita szer. robocza. a jak Podzielisz jeszcze przez ilość korpusów to masz wynik na jedną. Wiesz co juz nie chce mi się robić tych zdjęć. Bo jak zrobiłem z tylu to i tak powiedzieli ze to nie 2 metry. Choć od razu widać że tyle jest. Wiec teraz również coś wymyślą.

#46 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 październik 2009 - 18:25

pług Kołaszewski z tymi przejazdami tez do konca nie jest miarodajne bo szerokosc pierwszej skiby moze byc nie taka sama jak pozostałych.Pług rzeczywiscie bierze szeroko i na 100% nie jest to taki jak na stronie producenta nawet z wygladu mało podobny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 07 październik 2009 - 13:52

pług Kołaszewski no o ile mogę się pomylić na 5 przejazdach?? o 10cm?? co i tak daje na jednym pługu 2cm. a na jednej odkładni niecałe 0,5cm. A przednia skiba nie moze brać więcej, ze względu na to że wtedy było by to widać jak orzesz, każdy przejazd by się odróżniał. A jak zaorze całe pole to jest równo nie widać gdzie szła pierwsza a gdzie ostatnia skiba.

Ps. A lemiesze mają długość 60cm

#48 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 12 grudzień 2009 - 19:07

pług Kołaszewski Ja mam Kołaszewski U-151/2 4x 30 cm
to jest takie badziewie że jak mam na pole jechać to już mnie nerwy biorą! Za niski ,za krutki i pierwsza skiba jest za blisko belki, jak przyorujesz gorczycę albo łęty po ziemniakach to się pcha wszystko w h....

#49 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:06

pług Kołaszewski to trzeba było sobie kupić takiego jak ja mam ze większonymi korpusami i z bardziej rozsuniętymi

#50 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 11 październik 2011 - 19:37

pług Kołaszewski witam! panowie ma ktos może pług kołaszewski taki jak w linku tylko 3 skibowy [http://www.kolaszewski.pl/1/r1.html] chciałbym go do 360 jakie ma odkładnice czy sa półsrubowe czy zwykłe cylindryczne bo producent twierdzi ze półsruby sa,jak orze ladnie kryje,i czy lepszy od starej unii grudziadz czy raczej niewarto sie pakowac w to???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:45

pług Kołaszewski załóż do uni półśrubowe i git ;)