Skocz do zawartości

Zdjęcie

nadbudowany czy zwykły siewnik

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 06:32

nadbudowany czy zwykły siewnik prosze o uwagi z pracy najlepiej uzytkownikow podobnych maszyn;) przymierzamy sie do kupna i chcialbym zebrac troche informacji na ten temat;]dodam ze zestaw bedzie pracował z ciagnikiem zetor forterra 12441 na 45ha. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nadbudowany czy zwykły siewnik Dzisiaj, 02:04
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 wrzesień 2009 - 07:31

nadbudowany czy zwykły siewnik z perspektytwy 2 sezonów z KUHNem - tylko nabudowany - szczegolnie ze masz kompaktowy 4 garowy traktor - masa jest duzo blizej ciagnika

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 08:47

nadbudowany czy zwykły siewnik z perspektytwy 2 sezonów z famarolem przy zetorku (11441) tak jak szef napisał wyżej: tylko nabudowany.
A to poczemu? a temu że:
1 wszystko jest ze sobą połączone i nie ma obaw że coś nie tak będzie z hydropakiem, a w razie potrzeby siewnik mogę bez problemu zdemontować.
2 wielkość skrzyni na ziarno (700l) czyli sypię do pełna i sieję ponad 3 ha. Mało tego, na działki o takiej powierzchni lub mniejszej nie muszę brać drugiego ciągnika z przyczepą na której mam to co zamierzam siać. Sypię w domu siewnik do pełna i jadę. Nie ma hydropaku, nie ma obawy że coś się zepsuje po drodze od ciężaru nasion.
3 niemal cała masa zestawu spoczywa na tylnym wale w agregacie, czyli tam gdzie jest potrzebna, nie na kółkach siewnika niepotrzebnie ugniatających dopiero co uprawioną glebę.
Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę

A o samym famarolu: sieje równo, doprawia ładnie. Tylko lakier pożal się Boże. No i automatyka, też nie szczególnie chce współpracować.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#4 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 20 wrzesień 2009 - 08:51

nadbudowany czy zwykły siewnik Mam siewnik sprzęgnięty za agregatem na sztywno i w tej chwili nie widzę lepszego rozwiązania od siewnika nabudowanego. Dużo łatwiej jest manewrować na uwrociach co znacznie zwiększa wydajność.

#5 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 11:07

nadbudowany czy zwykły siewnik z tym ze u nas jest taka sytuacja ze czesem moze zajsc taka potrzeba zeby siac cos nie w zestawie a np samym siewnikiem... a nadbudowanym chyba nie da rady... no i watpie zeby na nadbudowanego przekonac tate :)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#6 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 11:39

nadbudowany czy zwykły siewnik tylko ja nie wiem co można by siać samym siewnikiem a nie agregatem?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#7 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 12:11

nadbudowany czy zwykły siewnik chodzi mi o to ze nieraz warunki nie pozwlaja zeby siac razem.

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 12:50

nadbudowany czy zwykły siewnik @rataj mogę Ci powiedzieć z perspektywy użytkownika agregatu z hydropakiem i dwóch agregatów nabudowanych - tylko agregat z nabudowanym siewnikiem. Ma tylko same zalety (opisane powyżej) w stosunku do agragtu z siewnikiem na kołach.

Uwierz mi że napewno jak kupicie agregat z hydropakiem napewno nigdy nie będziecie siać siewnikiem solo. Z tą samą myślą pierwszy agregat mój Tata kupił z hydropakiem. Dwa następne już były nabudowane.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#9 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 13:45

nadbudowany czy zwykły siewnik a z nadbudowanego da się ściągnąć siewnik taż żeby uprawić np ziemie pod buraki
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#10 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 14:12

nadbudowany czy zwykły siewnik Kolego da się.Ale nie musisz podnosisz redlice do góry i uprawiasz.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 14:51

nadbudowany czy zwykły siewnik u mnie aby zdjąć KUHNa z agregatu robie 3 rzeczy:
1. stawiam agregat na nogach - robie to zawsze jak odpinam od ciagnika cały zestaw
2. odkręcam jedną - słownie - JEDNĄ nakrętkę
3. opuszczam agregat i odjeżdzam

ot cała filozofia

nigdy jeszcze nie miałem potrzeby siac solo wiec ten argument rataja uwazam za wyimaginowany

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#12 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 15:24

nadbudowany czy zwykły siewnik Yacenty, ile sypiesz kg zboża do skrzyni i jak podnośnik zetora radzi sobie z ciężarem zestawu?? bo jak pamiętam pusty waży coś ok. 1850kg.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 16:14

nadbudowany czy zwykły siewnik najwiecej zasypałem pełno czyli jakies 450 moze deczko wiecej bo wg instrukcji on ma 600l
zetor dociązony daje rade
ale po długiej pracy - np 10ha to juz pozniej ma problemy ze znacznikami
z tego co widze to mam 2 problemy:
1. za rzadki olej - Hipol 6
2. pompe juz chyba szlag trafia - a poza tym ona ma tylko 43l/min - teraz mysle o wymianie na ta wieksza 56-60l

#14 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 17:34

nadbudowany czy zwykły siewnik Użytkując zestaw z hydropakiem (u mnie w galerii) Z całą odpowiedzialnoscią polecam NABUDOWANY, Tylko dlatego ze siewnik był wczesniej kupiony nowy, żal było sprzedawac, wiec połączylismy to z Lemkenem, ale nabudowany lepszy,Ugniatanie,zapadanie się koł siewnika bo tak i czsem bywa w "piachu" i inna predkosc obrotowa koła to niektore wady, a na hydropaku nie wyregulujesz tak precyzyjnie siewnika...
Pozdro!
DEZERTER

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 17:40

nadbudowany czy zwykły siewnik

Kolego da się.Ale nie musisz podnosisz redlice do góry i uprawiasz.....

kolego sciemniasz - najmniejszy problem wypiąć siewnik i latać samym agregatem

#16 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 17:56

nadbudowany czy zwykły siewnik bedzie sie trzeba powaznie zastanowic...

#17 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 19:52

nadbudowany czy zwykły siewnik Zgadzam się z przedmowcami nadbudowany lepszy na hydropaku ma tylko jeden plus mianowicie skrzynia nasienna nie przeslania widocznosci do tylu(podczas siania) reszta na korzyść nadbudowanego.

#18 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 20:47

nadbudowany czy zwykły siewnik Kolego @rataj a nad jakimi zestawami się zastanawiacie??

#19 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 05:57

nadbudowany czy zwykły siewnik w gre wchodzi tylko kongsklide. brona vibro compact 3000 no i siewnik demeter 3000cs albo csa;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 15:30

nadbudowany czy zwykły siewnik a czym sie różni cs od csa bo posiadam taki agregat i szczerze mówiąć to nie wiem teraz który i jaka różnica