pecik

Nordsten Lift-o-matic - problem ze znacznikami

Polecane posty

pecik    0

Witam,

Problem dotyczy 2,5m siewnika Nordsten Lift-o-matic. Mechanizm, który podnosi i opuszcza znaczniki nie działa. Dokładniej mówiąc opuszcza się tylko jeden i ten sam znacznik, drugi jest cały czas w górze.

Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym siewnikiem i nie wiem jak powinien wyglądać prawidłowo działający mechanizm.

 

Czy ktoś z Was ma taki sam siewnik i może mi wysłać fotkę tego mechanizmu, albo krótki filmik obrazujący jego działanie.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

może drugi jest cały czas w górze bo nie odbezpieczyłeś go? :) jak siewnik jest podniesiony to oba znaczniki powinny być opuszczone jak opuścisz siewnik jedziesz do przodu np. opada Ci lewy prawy się unosi (nie do pionu tylko na wys ok 0.5m) koniec pola podnosisz znaczniki opadają wykręcasz wpadasz w zaznaczony ślad opuszczasz jedziesz mechanizm opada Ci prawy lewy sie unosi i tak w kółko :) jak nie to patrz czy sprężyna chodzi po blaszce (ta od przestawiania mechanizmu znaczników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikc330    0

również posiadam taki sam siewnik i mam ten sam problem. prawdopodobnie że jest uszkodzona sprężynka która się przesuwa po blaszce na końcu powinna mieć takie oczko u mnie tego nie ma i mam ten sam problem. sprawdzałem to na 3 metrowym lifto-o-maticu z cala sprężynką i wszystko działało poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Nordstena podczepianego za pomocą belki zaczepowej takniej jak np. pługu? Potzrebna jest mi średnica tej belki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maorolny    0

Witam,

niedawno też kupiłem Norsten'a Lift-o-matic 3m., pracował on z agregatem i niestety poprzedni właściciel pozbawił go znaczników i dwóch dźwigienek. Jestem oczywiście w stanie to wszystko sobie dorobić ale potrzebuję dwa wymiary, w załączniku jest foto z interesującymi mnie wymiaramipost-31395-0-17948100-1295292797_thumb.jpg. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.

P.S. Jeszcze nie siałem tym siewnikiem ale myślę że to dobry sprzęt.

Poza tym, nie mam tabeli wysiewu, znalazłem coś w internecie, ale potrzebuję dokładnej informacji ile wykonuje się obrotów korbą na 1ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maorolny    0

Widzę że nikt się nie kwapi żeby pomóc.

Dodam jeszcze tylko że jestem w posiadaniu katalogu z częściami do Lift-o-matic.

Jeśli ktoś potrzebuje - to nie ma sprawy - zeskanuję i wyślę.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Kolego maorolny jutro Ci pomierzę i napiszę.Pozdrawiam

Wymiar 1 z rysunku 8 cm do srodka otworu

wymiar 2 to 20 cm od środka jednego otworu do środka drugiego mierzyłem tak ja poznaczyłes na rysunku.

Edytowano przez emilchaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo777    0

A ja mam pytanie co do tego siewnika Nordsten 2,5m, otóż jak ustawić znacznik tylko z jednej stony, tak aby siać naokoło pola a nie raz koło razu? Chodzi o to, że po podniesieniu siewnika automat przełącza sam na drugą stonę znacznik i trzeba za każdym rzem go spowrotem przełączać na daną stonę. Czy ten mechanizm znacznika ma blokadę na 1 stonę?

Edytowano przez slawo777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Masz tam bolce do blokowania , zdejmujesz drut z danego znacznika który chcesz zeby nie znaczaył , znacznik podnosisz do góry i blokujesz a drugi podnosi sie i opuszcza normalnie bo mam tak u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Na pewno szybciej jest w koło tylko ze wtedy gorzej robic sciezki znowu jak masz bardzo krzywe pole to lepiej jest raz przy razie bo jak masz duzo wnęk to sie nakrecisz zanim raz w koło objedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj