Skocz do zawartości

Zdjęcie

STAW

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 11:40

STAW WITAM
Chciałbym w swoim gospodarstwie wykopać staw rybny. I mam kilka pytań. Czy są może jakieś programy unijne które finansują taką inwestycję jeżeli tak to prosiłbym o podanie jakie. eśli jest to możliwe to o podanie strony internetowej. Drugie pytanie dotyczy tego jakie procedury muszę rozpoczać żeby zacząć budowe legalnie innymi słowy gdzie mam sie zgłosić i po co. Z góry dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STAW Dzisiaj, 06:04
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 08:40

STAW więc tak staw bezprzepływowy robisz/kopiesz gdzie chcesz, a na przepływowy mający zasilanie wodą ze strumyka,rowu itd musisz mieć pozwolenie wodne

o funduszach nie wiem nic

PS :) nie dokladnie gdzie chcesz znajomy wykopał staw przy miedzy sąsiada ale jak się potem okazało za miedzą i sąsiad miał "swój udział" więc bezkarnie sobie łowił :) ale tylko na swojej części :)

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 październik 2009 - 18:38

STAW poponuję popytać w starostwie powiatowym - tam gdzie składa się dokumenty przy budowach na zgłoszenie i zezwolenie ewentualnie w nadzorze budowlanym bo jesli masz dobrych sąsiadów to mogą uprzykrzyć Ci życie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 październik 2009 - 15:27

STAW Witam.
Mój tata jest właśnie w trakcie składania wniosku o budowę 4 ha stawów, więc mogę Ci trochę powiedzieć. Po pierwsze to musisz mieć pozwolenie wodnoprawne jeżeli chcesz pobierać wodę z rzeki. Ponadto, jeżeli zamierzasz kopać na głębokość powyżej 1 metra, musisz mieć pozwolenie na budowę. A do zdobycia tych dokumentów trzeba opracować operat wodnoprawny, przygotować projekt, decyzję o warunkach zabudowy itp itd. Ogólnie sporo tego jest, a jak chcesz skorzystać z dofinansowania, to jeszcze więcej. Trzeba wtedy robić kosztorys, fakturować wszystkie działania, potem kosztorys powykonawczy. Ogólnie nie jest to łatwa sprawa, ale gra jest warta świeczki, bo z PO Ryby 2007 - 2013 jest 60% zwrotu kosztów. Poczytaj sobie na stronie Ministerstwa (działanie "Chów i hodowla ryb")- na razie nawet w Ministarstwie nie wiedzą jak wnioski rozpatrywać, chociaż można składać już 3 tygodnie (jak dotąd podobno nikt nie złożył). Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 październik 2009 - 17:39

STAW Ja chcę na polu na nieużytku wykopać staw żeby w koło podnieść teren i uprawiać. Tak więc musisz iść do urzędu gminy i zaczynać od operatu wodno prawnego. Pytałem to same koszty pozwoleń około 4 tysiące. A kara za wykopanie stawu bez pozwoleń może wynieść do 50 tysi.

#6 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 20:08

STAW Aja mam taką samą sytuację jak lamboR6, w gminie powiedzieli mi ,że do powierzchni 35 m kwadratowych nie trzeba pozwoleń. U mnie jest nie użytku 40a, po zimie pod wodą blisko 1,5 ha a mokro na ponad 2 ha.Nie da się nic zrobić ani opryskać, nawozu posiać a jak trzeba na wiosnę siać to katastrofa,dodatkowo to nie może się nazywać staw tylko osuszenie terenu.Ja u siebie kopie tylko czekam na koparkę.

#7 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 29 wrzesień 2010 - 06:23

STAW Najlepszym rozwiązaniem na osuszanie terenu jest staw, tylko trzeba się zorientować, czy przez przypadek nie robimy samowolki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 07:39

STAW Ale staw przeważnie ma dopływ i odpływ wody. U mnie woda będzie sciekać w jedno miejsce z moich pól, naturalne zagłębienie jest tylko to trzeba pogłębić i z 40 arów wymoku zrobi się dół o wiele mniejszch wymiarach.