marius21

STAW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marius21    0

WITAM

Chciałbym w swoim gospodarstwie wykopać staw rybny. I mam kilka pytań. Czy są może jakieś programy unijne które finansują taką inwestycję jeżeli tak to prosiłbym o podanie jakie. eśli jest to możliwe to o podanie strony internetowej. Drugie pytanie dotyczy tego jakie procedury muszę rozpoczać żeby zacząć budowe legalnie innymi słowy gdzie mam sie zgłosić i po co. Z góry dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

więc tak staw bezprzepływowy robisz/kopiesz gdzie chcesz, a na przepływowy mający zasilanie wodą ze strumyka,rowu itd musisz mieć pozwolenie wodne

 

o funduszach nie wiem nic

 

PS :) nie dokladnie gdzie chcesz znajomy wykopał staw przy miedzy sąsiada ale jak się potem okazało za miedzą i sąsiad miał "swój udział" więc bezkarnie sobie łowił :) ale tylko na swojej części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

poponuję popytać w starostwie powiatowym - tam gdzie składa się dokumenty przy budowach na zgłoszenie i zezwolenie ewentualnie w nadzorze budowlanym bo jesli masz dobrych sąsiadów to mogą uprzykrzyć Ci życie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Witam.

Mój tata jest właśnie w trakcie składania wniosku o budowę 4 ha stawów, więc mogę Ci trochę powiedzieć. Po pierwsze to musisz mieć pozwolenie wodnoprawne jeżeli chcesz pobierać wodę z rzeki. Ponadto, jeżeli zamierzasz kopać na głębokość powyżej 1 metra, musisz mieć pozwolenie na budowę. A do zdobycia tych dokumentów trzeba opracować operat wodnoprawny, przygotować projekt, decyzję o warunkach zabudowy itp itd. Ogólnie sporo tego jest, a jak chcesz skorzystać z dofinansowania, to jeszcze więcej. Trzeba wtedy robić kosztorys, fakturować wszystkie działania, potem kosztorys powykonawczy. Ogólnie nie jest to łatwa sprawa, ale gra jest warta świeczki, bo z PO Ryby 2007 - 2013 jest 60% zwrotu kosztów. Poczytaj sobie na stronie Ministerstwa (działanie "Chów i hodowla ryb")- na razie nawet w Ministarstwie nie wiedzą jak wnioski rozpatrywać, chociaż można składać już 3 tygodnie (jak dotąd podobno nikt nie złożył). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Ja chcę na polu na nieużytku wykopać staw żeby w koło podnieść teren i uprawiać. Tak więc musisz iść do urzędu gminy i zaczynać od operatu wodno prawnego. Pytałem to same koszty pozwoleń około 4 tysiące. A kara za wykopanie stawu bez pozwoleń może wynieść do 50 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aja mam taką samą sytuację jak lamboR6, w gminie powiedzieli mi ,że do powierzchni 35 m kwadratowych nie trzeba pozwoleń. U mnie jest nie użytku 40a, po zimie pod wodą blisko 1,5 ha a mokro na ponad 2 ha.Nie da się nic zrobić ani opryskać, nawozu posiać a jak trzeba na wiosnę siać to katastrofa,dodatkowo to nie może się nazywać staw tylko osuszenie terenu.Ja u siebie kopie tylko czekam na koparkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Najlepszym rozwiązaniem na osuszanie terenu jest staw, tylko trzeba się zorientować, czy przez przypadek nie robimy samowolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale staw przeważnie ma dopływ i odpływ wody. U mnie woda będzie sciekać w jedno miejsce z moich pól, naturalne zagłębienie jest tylko to trzeba pogłębić i z 40 arów wymoku zrobi się dół o wiele mniejszch wymiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odświeżę trochę temat. Mam w planach wykopać staw wielkość około 1 ha. Może ktoś wie czy w województwie mazowieckim są jakieś dotacje na tego typu działania ?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj