Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#161 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 12 luty 2010 - 15:29

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Pewnie jeszcze nie raz w tym temacie dyskusja będzie gorąca a prawda jest też tak, że jak PGR-y padały jeden po drugim to ziemi było ile kto chciał, zarastała samosiejkami, budynki niszczały rozkradane i nie było chętnych na te rodzynki. Naprawdę niewielu było odważnych i brało wtedy ziemię. Przetargi przez dawną AWRSP były robione gdy zjawił się jakiś zainteresowany rolnik. Zaczęli do nas zjeżdżać rolnicy z zagranicy głównie Holendrzy i brali w dzierżawę gospodarstwa. Na części majątku uwłaszczyli się za grosze przejmując wielkie gospodarstwa także politycy. Dziś gdy weszły dopłaty i różne programy (zalesienia, sady orzechowe itd.) także inni dostrzegli możliwość zarobku na rolnictwie i zaczęli inwestować w ziemię dla zysku. Gdy ceny skoczyły w górę i w ANR praktycznie została do sprzedania ziemia będąca w dzierżawach to rolnicy podnieśli lament, że nie mogą się rozwijać i żeby zabrać ziemię dzierżawcą. A gdzie byli w latach 90 kiedy można było kupować ziemi do woli i były kredyty z dopłata do odsetek, teraz się obudzili. Osobiście kupowałem ziemię od początku 2000 roku, obecnie mam ponad 100 ha, a np. znam rolników, którzy w tedy kupowali nowe zagraniczne samochody i dziś mają taką samą wielkość gospodarstwa jak przed laty i słyszę ich narzekania, że nic się nie opłaca. A w rolnictwie tak jak w każdym interesie jak się zacznie balować zamiast pilnować rozwoju i inwestowania to potem niema przebacz. Moim zdaniem ustawa pod publiczkę i głosy wyborców żeby nie mówili że PSL nic nie robi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 07:19
  •  

#162 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 luty 2010 - 16:46

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Święta Racja!!!!! Mojego znajomego prosili,żeby wziął moje gospodarstwo w 2000 roku, ale mu się nie podobało, bo dużo budynków. Powiedział, że weźmie bez bud ale się nie zgodzili, a chcieli go zwolnić z czynszu na 3 lata i 100 kilo pszenicy czynszu zaproponowali, ale sie nie zgodził. A teraz mnie wkur.... jak biega do ANR i chce wyszarpać spółce 300 ha(sam ma 400 ha rozpisane na siebie, żonę i syna). Dlaczego mają zabrać mi żeby dać wam.

#163 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:06

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! heh widzę ze wy to sie chyba urodziliście za czasów dobrobytu i przepychu ale pytam się co było 20 czy tam 30 lat temu ????? kto wtedy miał dostęp do maszyn urządzeń itp. oprócz ważnych ludzi na stanowiskach jak w tedy dostawało się ciągnik ??? może u was szło sie do partii i był ale rolnik dostawał przydział nie koniecznie nowego ciągnika
nie wspominam o pgr-ach jak tu koledzy czemu nikt nie brał
oczywiście jeśli ktoś miał rodzinie w ameryce czy tam gdzieś indziej albo jezdził do rosji to woził złoto i kasę miał

ty teraz zrobiłeś się rolnikiem a czemu w 2000 roku Trevorfarm twoje gospodarstwo chciałeś oddać koledze co nie było aż tak pięknie ???
niech cie nie wkur..a to że twój kolega lata do ANR i chce coś wyrwać bo widocznie się dorobił a kiedy mu proponowałeś dzierżawę nie był na siłach i sprawa go przerosła
Trevorfarm piszesz <Dlaczego mają zabrać mi żeby dać wam> ponieważ ty masz to w dzierżawie a my chcemy to nabyć na własność
bardzo dobrze rozumie że teraz ciężko wam oddawać dzierżawy za które płaciliście marne kwintale czy tam złotówki ale taka jest kolej rzeczy

adamj24 a co do ciebie to napisałeś ze w latach 90-tych zaczęli zjeżdżać rolnicy z zagranicy głównie Holendrzy a teraz pytanie jakie oni mieli warunki i jaki mieli zapewniony start w swoich krajach
po co piszesz ze nasi rolnicy zaczęli gospodarzyć dopiero po wejściu polski do uni i pojawieniu się programów i dopłat
gdyby uni nie było pole było by tańsze i maszyny nie szły by do góry o 100 lub 150%
piszesz ze gdzie byli rolnicy w latach 90-tych a ty czemu dopiero po 2000r zacząłeś kupować pola ????

jak tak czytam to co piszecie to śmiać mi sie chce ktoś starszy powinien tu sie wypowiedzieć na ten temat który żył w czasach gierka i jeszcze wcześniej kiedy jedzenie było na kartki on by wam napisał na czym rzecz polegała ale bez cenzury mam tu na myśli osobę która żyje już z pół wieku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 luty 2010 - 19:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! wiesz co - ja moze i pół wieku nie żyję (ale przekroczyłem ćwierć) - ale mam rodziców którzy żyli w naszym kraju za czasów Gierka i takie dyrdymały że nie było żywności to sobie możesz wsadzić miedzy bajki - kto wam młodym teraz takie pierdzieluchy opowiada - moze nie było różowo ale jakoś wiekszosć zwykłych ludzi która żyła w tamtych czasach nie nazeka i nikt z ich znajomych z głodu nie umarł - a teraz niby jest lepiej ??? co z tego ze w sklepach zywności jest opór jak za jakis czas najniżej zarabiajacych nie bedzie stać nawet na kaszanke ?????

poza tym - kto ci pierdół naopowiadał że partia dawała ciągniki czy inny sprzęt - była poprostu kolejność przydzielania (wiadomo gospodarstwa państwowe miały priorytet wtedy a rolnicy schodzili na drugi plan) ale nie zależnie czy przydział na ciagnik dostał PGR czy rolnik indywidualny to za ten ciągnik trzeba było zapłacić normalnie jak teraz - wprowadzono cos takiego bo ciagników brakowało i miało to zapewnić dostepność dla priorytetowych PGR-ów - a sytuacja taka miała miejsce do 1989 roku kiedy to skończył się "komunizm" (który z komunizmem jako takim znanym z podreczników socjologii nie miał nic wspólnego)

nie napisałem żema tak pozostać - poprostu zapytałem czy przyjmiesz do siebie do pracy tych zwolnionych pracowników - opłacisz im ZUS i inne ???

a powiedz mi dlaczego nikt z was nie ruszy tematu odebrania ziemi kosciołowi - jak wynika z róznych publikacji kościół katolicki w polsce - otrzymał od ANR i AWRSP trzy krotnie więcej ziemi niż zostało mu zabrane w czasach powojennych - a może im też należy "uszczknąć" te 30 % http://wiadomosci.wp...mosc_prasa.html tak do poczytania - moze tutaj jest ziemia która napewno bardziej przyda się rolnikom niż kapłanom
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#165 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:30

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! MECHANIZATOR zgodzę się z tobą na temat kościoła im zabrał bym ziemi
w mojej okolicy ksiądz i nawet biskup ma spółkę z policjantem <dawny komendant policji> nie wspominając o stawach

druga sprawa nie napisałem ze ludzie zdychali z głodu !!!!!!!!!!!
ale ze było ciężko jedzenie było na kartki nie było miodu !!

trzecia sprawa nie pisz ze ludzie będący w partiach nie mieli łatwiej i nie kąbinowali sobie ile mogli
u mnie w okolicy mam dużo takich osób które tyle brały ze aż się zapchały
nie nie przyjął bym tych ludzi do pracy bo nie mam aż tak dużego areału żeby ktoś był mi potrzebny ale kto wie jak miał bym z 500ha i produkcje zwierzęcą to czemu nie

pozwolę zacytować sobie twoją wypowiedz <kto ci pierdół naopowiadał że partia dawała ciągniki czy inny sprzęt>
tato wujek ciotka babka sąsiad nie ważne tak było w końcu za coś tam szli i mieli maszyny i ciągniki
więc nie pisz że pierdoły ktoś mi naopowiadał
tak kiedyś było no chyba ze twoi rodzice i ty żyliście w innym świecie no to rozumie :P

#166 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 luty 2010 - 20:50

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! chyba nie dokońca zrozumiałeś moją wypowiedź - pisałem ze w tamtych czasach zeby kupić ciagnik to trzeba było mieć na niego przydział - a to ze bycie w partii ułatwiało dostep do takiego przydziału to fakt - w każdym bądz razie i tak trzeba było za nie płacić (za maszyny nie za przydziały)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#167 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 12 luty 2010 - 22:23

adamj24 a co do ciebie to napisałeś ze w latach 90-tych zaczęli zjeżdżać rolnicy z zagranicy głównie Holendrzy a teraz pytanie jakie oni mieli warunki i jaki mieli zapewniony start w swoich krajach
po co piszesz ze nasi rolnicy zaczęli gospodarzyć dopiero po wejściu polski do uni i pojawieniu się programów i dopłat
gdyby uni nie było pole było by tańsze i maszyny nie szły by do góry o 100 lub 150%
piszesz ze gdzie byli rolnicy w latach 90-tych a ty czemu dopiero po 2000r zacząłeś kupować pola ????

jak tak czytam to co piszecie to śmiać mi sie chce ktoś starszy powinien tu sie wypowiedzieć na ten temat który żył w czasach gierka i jeszcze wcześniej kiedy jedzenie było na kartki on by wam napisał na czym rzecz polegała ale bez cenzury mam tu na myśli osobę która żyje już z pół wieku

Lukaszz110 warunki dla zagranicznych rolników były takie by zechcieli wziąć ziemię by nie leżała odłogiem, lepszy rydz niż nic. Nie wspominaj lat Gierka i późniejszych bo bardzo mało o nich wiesz, to były czasy prosperity w rolnictwie za 1 l mleka 1 ropy, za kilkadziesiąt ton zboża ciągnik lub kombajn, itd tak jak napisałem kto tego nie wykorzystał to teraz płacze. Znam rolników co w tamtych czasach kupowali nowe samochody i szpan na wsi. To że sprzęt był mniej dostępny to zgoda ale w czasach gdy padały PGR już tak nie było, można było kupić sprzęt po PGR-ach lub z likwidowanych kółek rolniczych skr itd. Kto chciał to skorzystał. Więc warunki były tylko chęci brak.
Co do mojej przygody z rolnictwem to trochę przypadek, kupiłem ponad 20 ha a że okazało się to za mało żeby był sens inwestować w sprzęt dokupowałem ziemię i doszedłem do ponad 100 ha trochę chciałem komuś pokazać że można i się opłaci ale to już bardziej prywatna sprawa.

#168 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 luty 2010 - 22:25

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no żeby dostać przydział to była ciężka sprawa

dobra nie ma co sie sprzeczać ważne żeby ustawa dobrze wypadła

#169 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 luty 2010 - 08:06

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Co do mojej wypowiedzi- to czy ja napisałem,że chciałem oddac gopsodarstwo sąsiadowi? Czy ANR?. Proszę czytać ze zrozumieniem. Sprawa wygląda tak,że gospodarstwo to wydzierżawiłem w 2002 roku na przetargu , a wczesniej poprostu studiowałem. Do 2002 roku gospodarstwo leżało odłogiem i nikt go nie chciał, zresztą pozostałech w okolicy też. Od rodziców nie dostałem nic nawet spawarki( całe studia zapier... za granicą- w sumie 2 lata). Jak zacząłem pracę na swoim to drzewa były wyzsze od ciągnika a 300 ha obrabiałem 1 U1614 -wszystkie grunty położone wokół moego rancza były takie same - w sumie około 900 ha, a wcałej gminie ponad 5000 ha. Zakładałem sobie po cichu że troszkę powieksze posiadłość . Ale w 2003 roku zaczęli piepszyc o dopłatach i ziemia została sprzedam w ciągu PÓŁ ROKU GŁÓWNIE NIE ROLNIKOM. A co do wykupu to w 2002 roku u mnie w gmninie ziemia kosztowała 1700 zł za ha, ale ja jako dzierżawca mam prawo pierwokupu po 3 latach-czując pismo nosem złożyłem od razu wniosek w 2005 roku o wykup-ziemia juz kosztowała 7000 za ha- ale najlepsze ,że ANR wyceniała mi gospodarstwo 1,5 roku i wyceniła na 25000 ha . Wtej chwili mam cały nowy sprzet i zapas na 2 lata oraz pola wywapnowane i nawiezione( badania glebowe do wglądu) więc nie wiem czy sobie nie radzę .Pozdrawiam pana Lukaszza.(poczytaj sobie o programie osadnictwa AWRSP i o cenach ziemi w latach 90-tych gdy za zboże zebrane z1 ha w roku np. 1997 można było kupić 2 ha ziemi a nie chcesz zabrać mi i podobnym) A dodam jeszcze (chociaż za mocno się rozpisalem) że ze wszystkich dzierżaw powyżej 10 ha będą zabierać 30%)

#170 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 13 luty 2010 - 11:31

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! ok teraz trochę wyjaśniłeś Trevorfarm bo we wcześniejszym poście nie za dużo tego było :P teraz rozumie jaka sprawa u ciebie była

adamj24 ja rozumie ze ciebie denerwuje to wszystko ale nie chciał byś dokupić jeszcze pola???
ja z tatom i wujkiem zle robiliśmy ze nie braliśmy pola ale pieniędzy nie było i maszyny trzeba było wymieniać mówisz tak o latach 90-tych ja w 96-97 miałem na podwórku 12145 x2 i 8111 i 7211 którego daliśmy wujkowi więc nie mów ze sie spało i nie inwestowało nie mówiąc już o c360 3p i bizonie Z056
a od pola przez te wszystkie lata odmawiała nas rodzina teraz mój 25letni brat który lubi tylko prace w mieście odmawia mnie od tego zawodu
taka jest kolej rzeczy ale ktoś musi tą ziemie obrabiać jeśli lubi u mnie sytuacja z polem nie zmienia się od 2003r
w tedy miałem już 70ha w wujkiem ale rękoma tego nie obrabialiśmy i trzeba było maszyny brać
a jeszcze jedno co innego jest miec 70ha sam a co innego połowe z tego :D

teraz powinniście mnie zrozumieć :D i to o czym pisałem

co do ciebie Trevorfarm to dzięki poczytam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 luty 2010 - 13:44

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! pozwolę sobie zaproponować pewne studium przypadku, otóż załóżmy, iż dzierżawię od ANR 1000ha, chcąc wykupić 300 ha oddaje cesją dzierżawę 570 ha (na czym zarabiam,) a następnie rezygnuję z 30% dzierżawy czyli 130 ha i wykupuje 300 ha, czy takie rozwiązanie jest możliwe?

#172 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 13 luty 2010 - 18:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! w wielu przypadkach po likwidacji PGRów przejmowali je (najczęściej) dyrektorzy, kierownicy często z maszynami i zwierzętami, zwierzęta sprzedali zostawili sprzęt i robili/robią roślinna ale znam kilka przypadków gdzie "dostali" PGR w trakcie produkcji (zwierzęta, maszyny, plony) sprzedali wszystko co się dało i oddali. a jak ktoś chciał kupić lub wydzierżawić to albo cały majątek (wszystkie ha) albo nic :D

#173 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 14 luty 2010 - 11:31

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Jakoś nie mogę znaleźć tekstu tej ustawy? Po prostu nie rolnik nie powinien mieć ziemi rolnej więcej niż 1-2 ha, a nie tak jak u nas kościół, wszelkiej maści dygnitarze i miastowi kasiaści(lasy, orzechy, pseudo gospodarstwa ekologiczne). Wtedy ceny ziemi były by znośne dla nas. Mam 33ha dzierżawy ANR, swojej ziemi 5ha i nie dawno rozpocząłem prowadzić gospodarstwo. I teraz mam oddać 30% i resztę wykupić po cenie agencyjnej! Za co się pytam i jakie perspektywy moje gospodarstwo ma jak będę spłacać kredyt(o ile dostane i będę wstanie spłacać)?

PS. za czasów Gierka to bym miał wszystko czego dusza zapragnie z takim areałem.

#174 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 15 luty 2010 - 10:21

heh widzę ze wy to sie chyba urodziliście za czasów dobrobytu i przepychu ale pytam się co było 20 czy tam 30 lat temu ????? kto wtedy miał dostęp do maszyn urządzeń itp. oprócz ważnych ludzi na stanowiskach jak w tedy dostawało się ciągnik ??? może u was szło sie do partii i był ale rolnik dostawał przydział nie koniecznie nowego ciągnika
nie wspominam o pgr-ach jak tu koledzy czemu nikt nie brał
oczywiście jeśli ktoś miał rodzinie w ameryce czy tam gdzieś indziej albo jezdził do rosji to woził złoto i kasę miał

U mnie w rodzinie nikt w partii nie był, ale problemów z zakupem maszyn nie było, jaka maszyna była potrzebna taka stała na podwórku, ale zazwyczaj inni to mieli z tym problem.
Co do pgr-ów to u mnie w promieniu 30km był tylko jeden i wziął go zdajsie były kierownik.

#175 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 16 luty 2010 - 11:07

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! a takie gospodarstwo jak KIETRZ też obejmują te zmiany ( http://kombinatkietr....pl/13firma.htm bo niby tyle ha dzierżawią od ANR)

#176 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 14:11

chyba nie dokońca zrozumiałeś moją wypowiedź - pisałem ze w tamtych czasach zeby kupić ciagnik to trzeba było mieć na niego przydział - a to ze bycie w partii ułatwiało dostep do takiego przydziału to fakt - w każdym bądz razie i tak trzeba było za nie płacić (za maszyny nie za przydziały)

Kolego trzeba było zapłacić i za maszynę i za przydział(nieraz tyle co za maszynę), oczywiście za przydział nieoficjalnie(a jak się było w opozycji do władz tak jak moja rodzina to w ogóle były problemy z dostaniem możliwości zakupu czegokolwiek). ten co był w partii albo ZOMO lub ORMO miał ciągnik 5 lat wcześniej... tak było i tyle...(nie wspominając o tym że w stanie wojennym czołgiem ojca straszyli bo na strajki jeździł)

P.S.
Oby to z czym walczyli rodzice niektórych z nas nigdy nie wróciło...
Choć czasami zazdroszczę tym którzy się nieźle obłowili bo mieli znajomości w poprzednim systemie bądź też wiedzieli z kim pić kiedy tworzyła się nasza młoda jeszcze i koślawa demokracja i poprzejmowali niezłe areały(wiem wiem niektórzy poczują się urażeni ale co nieco wiem o niektórych wielkoobszarowych farmach i genezach ich powstania)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#177 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 luty 2010 - 17:21

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! No to wiemy komu dziękowac dzisiejszy dobrobyt na wsi-zboże po 300 zl, żywiec po 2,8 itp. Mój dziadek za komuny też siedzial, ale z 9 ha miał 2 nowe ciągniki, 2 nowe duże fiaty, mojemu ojcu pomógł wybudowć dom w Olsztynie, a ciotce kupil mieszkanie w Toruniu. Powodzenia dzisiaj przy tej opłacalności ( a napisz jeszcze jak się czujesz w kolejce np. po dotacje na MGR bo mi trochę niesmacznie, wolał bym się napić wódki z sekretarzem). Pozdrawiam.

#178 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 17:45

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A wiesz wole stać z innymi w kolejce niż patrzeć jak jedni muszą stać a inni nie;p;p;p(mój tez miał Fiaciora a z sekretarzem nie pił bo mu to uwłaczało, może przypomnijmy jak nas potraktowali Rosjanie i co po sobie zostawili no dobra nic , Niemcy jak przyszli zabrali pradziadkowi konie a jak przyszli Rosjanie zabrali wszystko pozostałe...i zwierzęta i sprzęt) a za ceny podziękujmy okrągłemu stołowii jego następstwom(jesteśmy według mnie krajem drugiej kategorii ) szkoda że zmiana była bezkrwawa trochę ludzi by "zeszło" ale nie było by dawnego towarzystwa ^^ wiem ostre wywody ale każdy ma prawo do własnej opinii( gwoli wyjaśnienia moja praprababka była Niemką a pradziadek wrócił ze Stanów wiec powinienem być kosmopolitą a chyba jestem narodowcem ;P )

Rozumiem że mogę być za to rozszarpany ale cóż charakter się chyba też dziedziczy, pretensje do przodków :D
i naprawdę nie było moim zamiarem kogokolwiek personalnie urazić. Pozdrawiam
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#179 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 luty 2010 - 23:02

a takie gospodarstwo jak KIETRZ też obejmują te zmiany ( http://kombinatkietr....pl/13firma.htm bo niby tyle ha dzierżawią od ANR)

No właśnie co z nimi? i podobnymi do nich OHZ i stadninami koni itd ?? Bo jak piszą na stronie ANR to dzierżawią w sumie ponad 112tys ha gruntów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 21 luty 2010 - 20:37

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Podajcie linka do tekstu ustawy bo nie mogę jakoś znaleźć?

To ma ktoś ten tekst tych zmian?