Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:11

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! ale do czego zmierzasz
mając sam rzepak 100ha żeby dał ci 4 tony ale na dobrych ziemiach ja to mam takie sobie ale jak słysze ze mają same I i II klasy to więcej sie urodzi to można zarobić dużo policz sobie 100hax4t=400ton po odliczeniu kosztów na pełna ochronę wychodzi 270tyś + dopłata 83tyś w tym roku 830+- a na przyszły może i 1200zł do 1ha to 120tys
razem daje 350tyś no i jeszcze koszt paliwa odliczyc i masz zysk a jeśli coś zainwestujesz to druga sprawa

więc chyba sie opłaca
a jeśli komuś sie nie opłaca to niech zostawi i idzie do roboty do biura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 09:55
  •  

#122 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:22

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! W Dolnośląskim to może ponad 4t/ha da na I i II klasie ale u nas na Lubelszczyźnie to 4t to już dużo, okres wegetacji troszkę krótszy, 14 dni to też długo
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#123 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:32

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! e 4 tony około to u mnie w wielkopolsce przenicy na IV klasie wychodzi.

#124 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:37

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! O rzepak mi chodziło ;) sorry, w pośpiechu pisałem i nie dopisał wszystkiego co miałem na myśli, pszenicy ozimej to do 9 ton, tyle co żyta i pszenżyta, pszenica jara to do 7 ton, jęczmień i bobik to do 6,5tony tyle, że jęczmień to skracać trzeba, bo połozy i nici, owies to do 5t, ziemia I i II klasa, podłoże obornik lub gnojowica/gnojówka oraz sztuczne w późniejszej fazie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#125 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:45

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Zaraz poszukam na stronach dużych gospodarstw w okolicy jakie plony mają rzepaku.

#126 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:59

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Podrzucił byś linki do tych gospodarstw ;)

#127 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:04

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Tylko jedni mają podane liczby rzepak 3,8 t, pszenica ozima, 6,36, pszenżyto 7,16t to w Top Farms Wielkopolska a tu drudzy http://www.hodowlazw...php?idm=66&id=1 mają z kilku lat

#128 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:48

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no lukasz1985 to u ciebie były dobre plony zboża bo u mnie to marnie tylko rzepak dobrze wyszedł a jakie kosicie rzepaki o jakiej wilgotności ????
ja miałem rekord w tym roku 4.7 miał wilgotności ale troche rozkruszka była ale nie dużo a przeważnie to 7-8

mówili dzisiaj znowu w agrobiznesie o tych gruntach ze robili coś z ustawą ale dalej nie wiadomo ci i jak ;)

#129 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:59

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dane pszenicy ozimej i jarej oraz rzepaku należą do mojego znajomego, u nas ozima sypnęła 8t, znam plon bo pomagamy mu zawsze wozić rzepak na skup i policzyłem to sobie do miałem rzepak z 5ha i było 20ton.
Zboża trzeba teraz pryskać kilka krotnie od grzyba, bo inaczej plonu nie będzie, przynajmniej tak jest u nas. Aha jestem 1987 nie 1985, nie postarzaj mnie ;)

#130 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:01

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! he nie zwróciłem uwagi mój brat jest z 1985 i tak z przyzwyczajenia ;)
ciekawe jakie też tego roku plony będą

aha a co do ustawy to nie radze nikomu czekać z tym bo napewno nie oddadzą 30% jeśli mają dzierżawy na jeszcze 10 lat ;)
radze iść do geodezji i wójta gminy poruszać temat wykupu pola pisać pisma do ANR i jechać osobiscie w 2-3 rolników a napewno do 3 miesięcy jak jest to możliwe wypną pole :P do przetargów nie czekajcie na to ze będzie może mniejsza cena bo do czasu wejścia ustawy to GO pójdą do góry o kolejne parę tysięcy
brać kredyty na 15-20 lat i spłacać jak te skurrrrrrr... bo inaczej nigdy swego nie dopniecie
u mnie spółki maksymalnie jadą na kredytach i coś z tego mają a tu człowiek pracuje i efekty są ale nie tak duże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:51

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Ojciec się dowiadywał wczoraj i jest 80ha pola ANR, mam tam 15km, pole w czterech kawałkach, 40, 20, 8 i 12ha, dzierżawa kończy się za miesiąc. Właściciel ostatnio kupił ciągnik, przyczepę i kombajn wiec nie sądzę, żeby miał kasę na wykup gruntów. Starszy twierdzi, że na te 40ha można by się połasić ;) Tylko kredyt muszę dostać ;) Bo inaczej Jelczy nie zastąpię :P i co tu robić :(

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:22

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! lukasz a ja nie sadze zeby ten facet tak latwo oddal te ziemie. Zycze Tobie zebyscie wzieli te ziemie ale mysle ze jednak zostanie ona u tego wlasciciela, on ma prawo pierwokupu oraz koszt wykupu tej ziemi przez wlasciciela wyniesie troche drozej niz koszt dzierzawy.

#133 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:27

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Tyle, ze jego mocno ostatnio kredyty cisną, bo jak robił zakupy to na wyższą cenę zbóż liczył. Wiem też, że u swojego sąsiada jest zadłużony i ten chce od niego teraz "parę" ton zboża. Z tym pierwokupem to jest ból ale cóż pożyjemy zobaczymy

#134 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:52

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Hmm. No mimo wszystko mysle ze ta ziemia bedzie nadal do niego nalezec. Jak cos sie zmieni to nas poinformuj :)

#135 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:50

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Walczyć, trzeba walczyć, inaczej 50% pól bym obecnie nie miał :)

#136 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 17:12

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! heh ja bym chciał takie kawałki mieć jak 20 czy 12 czy 8 albo nawet i 30
u mnie w okolicach miały być elektrownie wiatrowe robione i żeby rolnicy im nie wypinali pól tak po 20 10 9 16 to wrypali na nie wiatraki chociaż według mnie to tam wiatru nie ma ale oni wiedzą lepiej :)
a kawałeczki po 80 czy 100 albo nawet i 130 to sobie zostawili
pare działek jest do wyrwania ale jak ja wyrwe to przetarg będzie i mi ch...e cena nabija ale samemu sie nie pofatygują do ANR
a nie moge się ni jak dowiedzieć jakie działki mają wykupione na własność

wiesz może łukasz1987 jak do tego można dojść??? albo inni użytkownicy
czy moge jakoś zrobić przetarg ograniczony do mnie :)
jeden gość w okolicy był prezesem spółki a po cichu teraz sie dowiaduje kupił 17ha od agenci w 2008r czy da sie to jakos ograniczyć??

co do tych 500ha co moga wykupić to spoko ale te 500ha to jako przeliczeniówka a nie jako fizyczne :)

#137 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:24

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! W ANR możesz poprosić o wykaz gruntów dzierżawionych i kiedy kończą się dzierżawy.
Przetarg jest zgodny z prawem kiedy jest minimum 2 kupujących.
Z tymi hektarami przeliczeniowymi to mnie dobiłeś

#138 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:46

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! a czemu cie dobiłem???
gdzieś czytałem ze to ha przeliczeniowe są a nie fizyczne
a co ma być na odwrót???
jak tak to mnie popraw bo możliwe ze zle było napisane ale w gminie też słyszałem ze przeliczeniowe :)

a z tym ANR to w oddziale terenowym mi tego informacji udzielą czy w regionalnym??

#139 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 20:53

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! hektar ziemi I klasy to jak się nie mylę 1,4ha przeliczeniowego więc z moich 250 robi się 350, ojciec już nic nie kupi, a z bratem jest problem bo w razie jak pole przepisane będzie na mnie to nie wiemy (nie dowiadywaliśmy się jeszcze jak to jest z przepisaniem ziemi na z brata na brata jakiś podatek czy coś :) ) i może to nam pokrzyżować plany zakupu 40ha :) bo głównie to o nie się rozchodzi. Ojciec dzisiaj nawet pojechał do kolesia który to dzierżawi żeby ziemię podzielić po połowie pomiędzy nas dwóch i nie robić sobie konkurencji przy ustalaniu cen wykupu od ANR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:27

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! wątpię żeby to ktoś sprzedawał w ha przeliczeniowych. bo musieli by to wprowadzić na cały kraj, a w większosci są to gleby klasy IV przelicznik wyniósł by śr. ok. 0,8 i wtedy mocno dostali by po d***e. :)

A tak nawiązując do innych tematów (bo przeczytałem cały dział i zajeło mi to 1,5 h :) ) to fajne macie ceny gruntów.
U mnie w okolicy jak sie komus III klasa trafi to rarytas :) , a ceny... :) u mnie nikt nie kupuje tylko VI klasy a reszta jak leci: od 25 tyś po 55 tyś jak dwóch bamberów licytuje.

jak zapytałem kolege z klasy (który kupił po te 55 tys 3,5 ha), gdzie sens i logika to powiedział ze czymś krowy karmić musi.

I coś czuje ze jak ruszy sprzedaż po te 20-30/ha to się znajdą amatorzy :) :) :)