Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#101 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:19

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Tylko który rolnik mający 10-20 ha kupi kolejnych 10 ha za cene 20-25tys/ha. Kredyt jeszcze jest na zakup ziemi ale kto go dostanie? W tym niby kryzysie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 01:26
  •  

#102 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:22

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! To trzeba mieć nadzieje, że cena będzie normalna 10-15tyś za ha lub mniej. Z tym kredytem to zależy jak ktoś nie ma innych to zawsze coś może dostanie.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#103 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! No właśnie tylko jeszcze jest że mogą ludzie przebijać. Dla ciekawostki Ci podam koło mojej firmy ma rolnik pole III klasa, w dobie inwestowania w firme chcieliśmy od niego kupić 0,5ha, tata mu chciał zapłacić 100tys/ha, niechciał sprzedać.

#104 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:48

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dziwisz się czasami drugą bazę lepiej założyć niż sąsiednią działkę kupić, Ja mam spokój to ciężarówki na podwórzu stoją.
Co do licytacji to prawda, My osobiście więcej jak 20tyś za ha to nie damy bo to się nie zwróci w sensownym terminie. Chyba, że ktoś woli hektar pola kupić za 50 tyś i go spłacać przez 15 lat albo i więcej, do domu nic nie kupić, rodzinie nic nie dać itp. Są tacy ludzie ale to jest chore i tyle. Rozumiem dać 20 tyś za ha gdy kawałek to prostokąt o powierzchni 10 lub więcej hektarów.
Co do ceny to uznał, że to działka budowlana i z tond ta cena, My też 10ha na działki po 5-10 arów podzieliliśmy i porobiliśmy drogi dojazdowe, jeszcze nam z 5 zostało, ale to był najlepszy interes życia. ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#105 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:11

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! On nie cenił tej działki tylko my wyszliśmy z inicjatywą. Zrobiliśmy tak jak piszesz akurat się trafił budynek z kawalkiem ziemi do utwardzenia i kupiliśmy to kilka lat temu. Ale co tu będziemy o sobie pisać.

#106 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 12:50

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! zobaczymy co to bedzie ale cena napewno nie spadnie jedynie przez czas uchwalania projektu może pójść do góry

#107 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 15:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Ja powyżej 15 tyś za hektar nie dam, chyba, ze kawałek będzie duży i foremny. Choć moim zdaniem to cena może być ładna szczególnie, że ci z PSL-u szczekają coś kilkudziesięciu tysiącach ;)

#108 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:46

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! gdzie tak słyszałeś ze szczekają @Lukasz1987 ??
ja dam do 20tyś ale pole ma być minimum IIIb bo słabszych sie nie opłaca za taką cene

#109 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Że tak powiem w TV jak PSL wpadł na pomysł sprzedaży gruntów to twierdzili, ze ziemia do 40 albo 50 tyś dochodzi. Ale dokładnie to już nie pamiętam ile wtedy powiedzieli, ale starszy to się za głowę złapał ;)

#110 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:11

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no ja tez sie łapie jak to wszystko słysze B)
ale zobaczysz ze nie bedzie tak zle
dzisiaj mówił ten cały prezes ANr ze z jakąś spółką zerwali umowy dzierżawy i 4tyś ha bedzie do sprzedaży ale nie pamiętam gdzie

a jaszcze do cen wrócę to rolnicy sami sobie cene nabijają a to ze jest wysoka to jeszcze 20tys da sie przeżyć ale jak walą 40-70tyś to już hoży są na punkcie ziemi B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:16

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Tylko co im zrobisz, ze tak cenę windują. Jestem tylko ciekawy. Jak ktoś kto ma obecnie kupę dzierżaw, które idą na sprzedaż wykupi te pola, gdy założy firmę to max 500ha kupi, jeśli nie to 300ha, ale nawet 300ha po 15tyś za hektar to 4,5mln. Wiec nie jest tak źle są szanse dla mniejszych bo ci więksi nie będą w stanie finansowo zadłużyć się na taką kwotę B)

#112 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:23

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @lukaszz110 szkoda że nie wiesz. Ale i tak pewnie w dzierżawe by nie puścili. A wogóle jeszcze coś by szło wziąść w dzierżawe z agencji czy wszystko wysprzedają?

#113 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:24

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A co Dawid chętny jesteś na te hektary? B)

#114 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:26

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Nie tylko tak pytam, chyba że by się wygrało w totka to może tak, wziął bym i bym posadził coś dochodowego

#115 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 16:49

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! ja jestem chętny ale do 20tys B)

#116 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:00

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Łukasz czy ty uprawiasz coś czy jesteś hodowcą jeśli można oczywiście wiedzieć.

#117 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:42

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! sama uprawa zbóż i okop.

#118 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:58

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @Lukaszz110 to ja mam pytanie do Ciebie. ile masz ha, jakie ziemie, co uprawiasz i czy idzie cos zarobić na samej uprawie. nie musisz pisać ile zarabiasz na czysto tylko od np ilu ha jest to opłacalne (wiadomo raz lepiej raz gorzej ale przyjmijmy dzisiejsze ceny)

#119 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:08

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! to znaczy wiesz jak kto kombinuje ja mam z wujkiem 60ha siejemy 25-30ha rzepaku i reszta pszenicą wiadomo ze co roku inne liczby bo inne działki są w tym roku urodziło mi się 4.2t\ha rzepaku po 1150zł oddawałem zarobiłem po odliczeniu kosztów jakies 2700zł na 1ha
klasy są od II po IVb
na polu o klasach IIIa i IVa urodziło mi się około 4 tony na pierwszym przejezdzie straciłem troche bo nowy kombajn ustawiałem ale było około 4 ton

z pszenicą jest gorzej bo dawała słabo 5 do 6 ton ale była pełna ochrona jeszcze nie robiłem dokładnych kalkulacji z tego roku ale nie bedzie zle
ziemie takie jak w rzepaku
na samej uprawie idzie zarobić nie koniecznie musisz mieć prod. zwierzęcą ja nie narzekam

a ty dawidg2 ile masz ha i co siejesz i czy przynosi ci to zysk?
jeśli ktoś ma 20ha na własność i jakiś park maszynowy to idzie dobrze wyżyć z gospodarki wiadomo ze nie bedzie miał mercedesa S nowego ale da rade i przede wszystkim jest na swoim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:22

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Ja nie mam nic ziemi. nie wiem jak tam wuja bo już ma swoje lata a ma 2 córki tylko. ale on ma 11 ha, małą hodowle pare swinek, pare krów, mleka nie odstawia ani nic, trochę u mojego ojca dorabia bo mamy tartak. Ale tak się właśnie zastanawiałem czy mając 200-300ha i tylko obsiewając by szło zarobić, wiadomo maszyny już muszą być dobre. Pisałem z kolegą @Lukasz1987 w innym tamacie właśnie ile bym dał rade obrobić jednym ciągnikiem ok 220KM i stosując uprawe uproszczoną itd. No wiesz zimą by można ciągnik wykorzystać do transportu, usług jakiś innych i jeszcze dorobić.