Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:57

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! U nas ziemi też jest sporo tylko każdy cenę podbija bez sensu. Najwięcej za ha to nam kolo 80tyś ;) krzyknął za ha, działka 1,5ha tłumaczył, że 25ha w kawałku będziemy mieli. Chore i tyle.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 15:51
  •  

#82 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:36

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @dawidg2 tak 3.5tys ziemi w obrębi od 2-15km klasy bonitacyjne to tak jedno pole 100ha to sama IIIb ja mam na jednym kawałku 3ha II i 17ha IIIa a 1.5ha to IVb
a przeważnie same IIIa IIIb i IVa są kawałki z przeważaniem II i IIIa ale to takie które wykupiły spółki już

#83 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Taa kawałek 100ha ale człowiek by poszalał. U nas III klasa to już słaba a czwartej to chyba by nikt nie kupił
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#84 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:01

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! To są dostępne te 3,5 tys ha czy ktoś to uprawia? U mnie jak III klasa to dobra, przeważnie to IV klasa.

#85 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:13

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! a co pisałem w poprzednich postach zaczynasz pisać w połowie tematu bo mam takie wrażenie ;) nie wiedząc co było wczesniej
pisze przecież ze wszystko mają spółki a jak maja to chyba wiadomo ze nie stoi ugorem
znając zycie to będą rwali ile wejdzie narazie wiem ze nie wykupili i na chwile obecna jest te 3,5tys ale jak każdy wykupi to zostanie z 2 albo i mniej

lukasz to jakie ty masz ziemie ze taka klasa dobra :P same I i II ??

#86 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:17

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! No sorry. Zrozumiałem że jak jest tyle ha dostępnych to do wzięcia pewnie większość zresztą a nie że są uprawiane.

#87 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:02

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Mój błąd tam powinno być III, nie II. Tak my mamy 45% pierwszej klasy i 51% II klasy III klasy jest u nas w gospodarstwie coś około 10ha

#88 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:44

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @lukasz1987 to wile w wszystkich ha macie? ;)

#89 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! To taka mała zagadka, 10ha (około) to 4%, więc nie trudno policzyć, że 250ha. Ale jeszcze z 50 możemy wziąć na jedną osobę, więc problemu nie ma bo jest nasz trzech braci to razem 900ha możemy mieć. ;)

#90 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:19

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! heh tylko kto to spłaci to pierwszy problem :P
a drugi to z kąd to wyrwać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:22

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no widzisz szybko czytałem/pisałem i nie pomyślało się ;)

#92 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:30

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Pole jest wszystko nasze ostatnie dzierżawy kupiliśmy przed wczoraj, więc można brać nowe. Raczej jeden z nas zostanie na roli tylko nie wiadomo, który. Ja jestem najstarszy i od początku miałem przejąć firmę transportową i to już zrobiłem z pozytywnym skutkiem, średni miał wziąć gospodarkę, jednak teraz to on woli wesela, komunie itp kręcić i foty robić bo mówi, że pójdzie pokręci kilka godzin jeść i wypić dadzą (tylko później o 2-3 w nocy muszę po niego jechać ;) ) trochę poskłada i pieniądze są, interes mu się rozkręcił, i pomimo tego, że pole na niego to chyba zrezygnuje, najmłodszy to warsztat elektroniki samochodowej sobie upatrzył i ostro się szkoli w tym kierunku. Jakoś ostatnio Mnie do gospodarki ciągnie, może to przez dziewczynę :P bo ona z głębokiej wsi, nie wiem ale jak bym pole dostał to bym się nie obraził. Tylko jak tu braci spłacić, z takiej powierzchni i hodowli :D

#93 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:36

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Jeszcze masz transport. I w sumie 900 ha bardzo dobrej ziemi to co tu więcej chcieć. Więc bratom chyba jakąś pensje byś mógł płacić

#94 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Nie nie nie, źle Mnie Dawid zrozumiałeś, mamy 250ha wszystkiego, napisałem 900ha jeśli by każdy z nas własną gospodarkę założył, bo w RP rolnik może mieć od 2003 roku 300ha a firma 500ha.

#95 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:41

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A chyba że tak. No ale z tam tych 300 ha to też cos idzie chyba wyżyć czy nie i z hodowli?

#96 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:43

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Nie narzekam ;) Ale to nie jest temat o Mnie.
PS hektarów mamy 250 nie 300, przeczytaj kilka postów powyżej

#97 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:48

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Ale do 300 Ci/Wam dużo nie brakuje więc i tak pewnie kiedyś dobijecie do tylu. Hmm no właśnie a jak ten projekt w jakim stadium jest? bo akurat za bardzo polityką się nie interesuje bo mnie ona troszkę wkurza.

#98 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:52

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Mamy 5/6, 50ha to nie mało, szczególnie jak na jednej wsi mam pole Ja i Mój Znajomy ;), Ustawa o wielkości gospodarstw w RP jest od 2003 roku
Ustawa
Chyba, że jest jakaś nowa? Jak coś Wiesz to napisz

#99 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:54

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Mi chodziło o zamierzenie tego tematu czyli wielką wyprzedaż ANR czy coś wiadomo już więcej niż tylko że jest ten projekt sprzedaży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:14

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Moim zdaniem to kiełbasa wyborcza PSL-u jest, żeby małym rolnikom dać nadzieję. ;)