Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 10:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! wie ktos czy prawo pierwokupu obejmuje sasiadow czy tylko dzierzawcow?
jezeli tak to czy prawo pierokupu sasiada jest rowne dzierzawcy czy w razie zakupu dzierzawca ma "wyzsze" prawo pierwokupu niz sasiad?

pisze tutaj bo chodzi o ziemie ktora moze byc sprzedana po bylych PGR a juz dzisiaj wiadomo ze jezeli taka ustawa przejdzie to 30% dzierzawca bedzie musial oddac panstwu bo na reszte ma podpisana dlugoletnia umowe.

i teraz kolejne pytania w tej sprawie:
czy byly dzierzawca moze przystapic do przetragu z prawem pierwokupu i czy prawo pierwokupu w ogole w tej sytuacji bedzie brane pod uwage czy bedzie ogloszony wolny przetarg na zasadzie kto da wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 11:49
  •  

#62 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 15:01

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! dzierżawca ma prawo pierwokupu. i albo z niego korzysta albo nie jeśli nie ziemia idzie na przetarg. Nikt inny nie ma prawa pierwokupu nawet rodzina dzierżawcy.

#63 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 15:17

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Za rok na sprzedaż będzie w mojej miejscowości ok. 450ha ziemi można by rzecz że w jednym kawałku w klasach od II do V i ok. 200ha łąk... wiem że nie kupi tego obecny dzierżawca bo jest nim mój daleki wujek ;) Ziemia należy do SGGI w Warszawie bodajże... Zastanawiałem się nad tym sam ale... :) Nie chce mi się w gospodarstwo bawić :) Oczywiście budynki wszystko też będą na sprzedaż obórka na ok. 200 sztuk bydła, garaże, magazyny, suszarnia itd....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 21 grudzień 2009 - 15:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @luke16 tej ziemi chyba nie dotyczy ustawa bo to własność SGGW

#65 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 21 grudzień 2009 - 18:38

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A czy osoba fizyczna czyli rolnik to może posiadać ograniczoną ilość hektarów czy nie, a jak gosp zarejestrujemy jako spółkę/firmę to możemy mieć ful hektarów?

Na pewno najwięcej skorzystają ci którzy mają w dzierżawie.

#66 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 11:28

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! niewiecie czy ANR korzysta z prawa pierwokupu .Dotyczy to kupna przez osobe nieposiadajaca gruntow i duzej ilosci ha.

#67 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:15

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Mogą skorzystać, jak cena będzie poniżej ich cen osiąganych na przetargach na ziemię w okolicy oraz jak jest duże zainteresowanie rolników na przetargach. W mojej okolicy kupili tak ponad 100ha od banku. Najlepiej kup sobie najpierw 1 ha i już będziesz rolnikiem wówczas agencja nie będzie miała prawa pierwokupu.

#68 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:49

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

A czy osoba fizyczna czyli rolnik to może posiadać ograniczoną ilość hektarów czy nie, a jak gosp zarejestrujemy jako spółkę/firmę to możemy mieć ful hektarów?

Na pewno najwięcej skorzystają ci którzy mają w dzierżawie.

Rolnik może mieć od 2003 roku max 300ha na siebie, przedsiębiorstwo max 500ha.
Ustawa
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#69 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:58

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! sawicki w niedziele w <tygodniu> powiedział ze projekt ustawy jest juz prawie ze gotowy wszelkie rozmowy już są sfinalizowane
teraz będzie czekać to na głosowanie i zobaczymy co z tego wyniknie 500ha beda mogli wykupić w zamian ze zrzeknięcie sie całości pola
jeśli tego nie zrobią to umowy będą podtrzymane do końca ale nie bedą mieli możliwości kupna potem pierwokupu :)
tak to wygląda

#70 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:54

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! To niech tracą pierwokup, koło Mnie jest jeden co Agencji dzierżawi 150ha, tylko 15km :) Brat by się cieszył :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! heh w moim obrębie jest 3 spółki jedna co ma 2300ha druga co ma 1300ha a 3 co ma 1100ha trochę pola by było ale jeszcze daleko do tego może z 2 lat a nawet i więcej bo zanim to porobią w działki
no chyba ze będzie przystępna cena to i 20-30 by się wzięło :) na te kilkanaście lat :)
pożyjemy zobaczymy ale po 500ha wykupią i będą kombinować co zrobić na żone i dzieci mozliwe ze pujdą w zaparte i będą dzierżawić do końca i w tedy do widzenia plajta :)
ale bym się z tego cieszył nie ze ludzie stracą prace bo tego to szkoda ale ze oni pozdychają i się zaduszą jak do tej pory dusili polskiego rolnika

#72 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:16

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! W sumie masz rację 500 weźmie gospodarz, 500 jego żona i 500 dziecko (lub mnożnik 500ha x ilość dzieci :) ) i pozamiatane. Jednak, życzę Ci aby się tak nie stało i żebyś wziął jak najwięcej :)
Pozdrawiam

#73 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:55

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Ziemia za wszelką cenę? Panowie trochę rozsądku. Spekulańci grają na nastrojach społecznych - kupuj bo kupi ktoś inny. Tak się nakręca ceny i to nie tylko w rolnictwie ( hasła typu- poświąteczne wyprzedaże teraz albo nigdy ). To się kiedyś skończy ( a napewno jak wszyscy zaczną liczyć ). Np. 30 tys. za ha. kto na forum powie po ilu latach to się zwróci? Według moich wyliczeń czysty zysk z ha zaczyna się powyżej 3 ton pszenicy z ha (uwzględniając dopłaty). Czyli 3 tony + dopłaty to są koszty. Chętnych z kalkulatorem zapraszam do dyskusji

#74 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:18

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Całkowicie się z tobą zgadzam, cena powyżej 30tyś to przesada. Do tej wartości to zależy co chce się uprawiać lub hodować zwięrzęta na paszy z tego kawałka. Czasami się zwróci szybko a czasami baardzo długo będzie trzeba na to czekać.

#75 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:47

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no z polem to bym chciał kupić coś i może to uczynie ale od normalnego rolnika który nie perspektywy rozwoju
bo nie wierze ze oni od tak sobie zostawią te pola mają sprzet kosmiczny ale i jakie kredyty a jak wziął go na 2000ha to nie spłaci go 500-ciuset hektarami albo wyjdzie na zero i tyle a gdzie koszty uruchomienia następnego roku :)

co do tych cen to są grubo powalone w wielkopolsce 30tys to ja nie mam najgorzej u mnie za srednie grunty IIIb Va Vb tszeba dać 17 tyś i mi zle

a powiedzcie czemu w niemczech jest tak drogie pole nie mówiąc o holandii ???

#76 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:36

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Bo tam, dużo łatwiej dostać dopłatę do zakupu gruntów ornych, mają wyższe pozostałe dopłaty itp, itd. U nas to tak 15tyś za I i II klasę trzeba dać. Choć ostatnio jak brat(bo na niego jest większość pola) chciał kupić od rolnika bez perspektyw 2ha pola to krzyknął 30tyś za ha :) bo My mamy pieniądze i zapłacimy, a znajomemu powiedział po 12tyś za ha. Chore. Ja jestem z Lubelszczyzny.

#77 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:30

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no to jest chore ale co poradzisz
tszeba jakoś kombinować i wyjdziesz na swoim

#78 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:33

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! W odległości do 30km jest około 300haAgencji więc jest jeszcze o co walczyć, bo od zwykłego rolnika to coraz to większe ceny się słyszy ;)

#79 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:50

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no u mnie dużo niby jest ziemi a mało takich rolników którzy chcieli by kupić ja sie nie moge doczekać tej sprzedaży
a po drugie co niektórzy nawet nie wystartują w przetargu bo wadium wadium duże wpłacić a kto dysponuje tak dużymi sumami od ręki

u mnie w odległości 2km jest niecałe 3000tyś a jak bym się puścił z 10-15km to następne 1000ha ;)
wadium czekać chęci są a pola nie ma a potem pole jest a chęci nie ma :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Uprawiane te 4 tys ha? jaka klasa?