Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#21 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 21:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Ot i to sie zwie kiełbasą wyborczą...
Jak widac działa...
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 07:44
  •  

#22 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 06:24

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! U nas będzie do sprzedaży około 60 ha 2-3 klasy za 26-30 tys. za ha -dziękuje postoje ,inwestycja
która nie zarabia na ratę i odsetki jest żadną inwestycją.

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 09:52

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Całe szczęście że nie muszę się przejmować tym tematem-PGRy u nas nie istniały ,ziemi na sprzedaż nie ma ani kawałka-hmm co to jest 2 i 3 klasa ziemi ? :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 wrzesień 2009 - 17:09

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! moim skromnym zdaniem Xemit ma calkowita racje co to za interes kupowac ziemie i tylko miec z tego robote i gromade nerwow bo kasy to z tego nie bedzie nawet na splate tej ziemi bo kto niby w tych czasach ma swoja kase na zakup ziemi lub inne solidne inwestycje (mowiac solidne mam na mysli takie powyzej 350 tys zl)

co do kielbasy wyborczej to ta inicjatywa niewatpliwie nia jest lecz jest to tez instrument ktory mialby finansowac latanie dziury budzetowej i oczywiscie ten wspanialy pomysl doprowadzilby pana Tuska do upragnionej prezydentury a pozniej dopiero mielibysmy dobroc hahahaha

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 17:17

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! może odbiegne od tematu ale ciekawi mnie jedno (niejestem rolnikiem) po ile by się opłacało kupić tą ziemie??

#26 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 17:37

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! ja dał bym 15tys w zaleznosci od klasy
ale pozyjemy zobaczymy

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:00

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

xemit czemu ty jestes przepełniony taką nienawiscią do rolnictwa jak nie opłaca ci sie robic to nie rób

ja mieszkam w dolnoslaskim i jakos dajemy rade z tata i wujkiem
jak by była taka mozliwosc to bym dokupił z 20ha pola bo moje maszyny stoją i nie maja co robic

to prawda ze ta <wyprzedaz> gruntów to jakas podpucha ale moze nie bedzie tak żle

Przyczyna jest prosta,walczę bez mamy,taty ,.wujka,ciotki ,chrzestnego,stryja ,pasierba i wszystkich innych.Człowieku mam to w du....e ,mam inne żródla dochodu ,daję rade i bez taty i bez wujka i bez cioci i bez wszystkich swietych,dokup nawwet 100ha ,Ja poczekam.................na windykację,tam jest najtaniej.

#28 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 22 wrzesień 2009 - 11:15

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! W chwili obecnej ciężko jest mówić o kredytach na współfinansowanie tej inwestycji.Nie wierzę że nie będzie takich kredytów. Na chwilę obecną to projekt, więc musimy poczekać. Ale fakt faktem dla kogoś kto chce się rozwijać i poszukuje ziemi to interesująca wiadomość. Jeśli chodzi o dzierżawców to nie jestem taki pewny że wszystkich będzie stać na zakup tej ziemi, więc może uda się coś od nich uszczknąć.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2009 - 18:59

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Postanowiłem również wsadzić kij w mrowisko.
@xemit początkowo byłem sceptycznie nastawiony do Twoich wypowiedzi, ale masz rację. Jeżeli grunty będą sprzedawane dużymi pakietami, to może być problem z dostępnością dla małych rolników. Przyjdzie duży gospodarz rzuci cęnę zaporwą i po temacie, wiem jak było w moich stronach. Poza tym istnieją gospodarstwa prosperujące równocześnie z mniejszą, bądź większą działalnością gospodarczą, które spore zyski czerpią z tego drugiego filara, a więc taka wyprzedaż to dla nich dobra sytuacja. Trzeba powiedziec jasno skorzystają średnie i duże gospodarstwa.

#30 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:43

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! zgoda xemit na windykacje jest najtansza
a co do wielkosci kawałków to napewno nie beda to kawałki typu 50ha bo to nie realne dla nawet srednigo rolnika ktory bedzie musiał tszepnac po 20tys\ha

nikt nie bedzie sie zadłuzał na tak długo bo w razie kopniecia w kalendarz kto to bedzie spłacał
4 lata temu jak sie wypinało pola od spułek to agencja dzieliła kawałki na 15 17 20 i 25 hektarowe
wiec nie wieze ze dadza do sprzedazy kawałem nie podzielony 100 ha
no jak taka sytuacja nastapi to rolnicy beda brac do spułek pola i dzielic sobie według własnych potszeb :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:46

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Odnośnie tych 100 ha to takie praktyki były bardzo powszechne w czasach, gdy likwidowano PGR-y.

#32 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:50

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! u mnie w okolicy to z 500ha by było do podziału ale coś w tym wszystkim mi śmierdzi :) ale jeśli będzie możliwośc to się kupi kilka ha na tych warunkach co piszecie (w co wątpię)

#33 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:51

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @Bobek_Farmer średnie gospodarstwo musi bardzo dobrze prosperować aby mogło kupić taka ilość ziemi ja bym obstawiał wyłącznie duże
Mi osobiście nie bardzo podoba się tzn. odrolnienie czyli krótko mówiąc małe gospodarstwa powinny być likwidowane a ta ziemią powinni zajmować się ci , którzy mają 100,200 i więcej ha. Małe gospodarstwo = nierentowane. Ok. teraz są czasy, że mało jest młodych ludzi , którzy chcą zajmować się rolnictwem i po prostu uciekają do dużych miast. Tylko jak na razie państwo polskie nie jest w stanie zapewnić im miejsc pracy jak i godziwego wynagrodzenia, po prostu nie ma miejsc pracy nie ma roboty. Zawsze można jechać za granice ale ja nie jestem zwolennikiem letnich wyjazdów w celu zrywania bananów :) Może troszkę zboczyłem z tematu, ale wybaczcie
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:53

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! @krycha094 Dlaczego Ci śmierdzi? no albo czym??

#35 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 wrzesień 2009 - 21:06

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! te kredytowanie a zreszta obecni dzierżawcy maja prawo pierwokupu czyli część na pewno nie zrezygnuje z takiej okazji :)

#36 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 21:11

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! No właśnie. Ja bym może kupił z 50-100 ha ale właśnie za połowę ceny co ANR oferuje i to III i IV klase.

#37 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 21:17

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Jeszcze nigdy w Polsce nie było ziemi dla rolników i jak narazie się nie zapowiada. PGR przeważnie przejęli ludzie którzy mieli jakiś układ. Każdy chciał kilka góra kilkanaście hektarów a z ANR jak dawali to cały PGR. Później działki kilkadziesiąt lub kilkaset hektarów. Teraz gdy są mniejsze działki to mają taką cenę że rolników nie stać, stać tylko obszarników lub ludzi z różnymi źródłami finansowania. W mojej gminie (pewnie nie tylko w mojej jest podobnie) dzierżawcy PGRów korzystając z prawa pierwokupu wykupują ziemię po 20 -30 tys/ha. Rolnicy na przetargach dostają ofertę po 40-50tys/ha i jeszcze się podbijają. Co najciekawsze dzierżawcy korzystający z prawa pierwokupu wybierają sobie działki które chcą z użytkowanych- oczywiście te najlepszej jakości, żeby mieć lepsze warunki cześć oddają ANR na sprzedaż oczywiście tą najgorszej jakości o które tłuką się rolnicy.
Diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach:
moim zdaniem projekt jak narazie pozwala uwłaszczyć się obszarnikom pod przykrywką cudownej reformy rolnej. Będzie tak dlatego że jak dotąd są pewne wielkości ograniczające wielkość "rodzinnego gospodarstwa" - 300 i 500ha Za sprawą tej reformy wielkości te przestaną obowiązywać pod warunkiem że dotychczasowi dzierżawcy oddadzą na "wolny rynek" 30% dotychczasowo użytkowanych (dzierżawionych) gruntów. Jeśli do tego dołożymy sytuację którą opisałem wcześniej, czyli że te 30% to zapewne będą grunty najgorsze jakościowo to ja naprawdę dziękuję za taką reformę. W dodatku do tych 30% będzie mógł startować ziomek obszarnika (brat, żona, syn czy córka itd. lub każde z nich) na takich samych prawach jak każdy inny rolnik.
Jak narazie wszystko dzieje się przy aplauzie rolników (także wielu z AF), a tak naprawdę najprawdopodobniej znowu kolesie się dogadują.
Jak będzie zobaczymy gdy projekt zostanie oficjalnie ogłoszony i poznamy wszystkie szczegóły, ja innego koloru poza czarnym w tym nie widzę, mam nadzieje że się pozytywnie rozczaruję.

#38 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 21:22

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Jutro zadzwonię do ANR z ciekawości bo niedaleko mnie (20km) jest całe gospodarstwo 100 ha po właśnie PGR i dużo ziemi jest w III klasie. ciekawe na ile to wycenili

#39 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 18:47

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! reforma he he
u mnie w ololicy jest pgr 1500 ha
ma go ojciec ,syn , córka po ok 500 ha
a zalozenie jest ze maja oddac 30% nadwyzki ponad 300 ha czyli z 500 ha bedzie ok 70 ha x 3
dla rolnikow z 1500 ha pola bedzie raptem 200 ha ...........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 wrzesień 2009 - 19:47

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A ja ciekaw jestem jak to będzie u mnie na mazurach/warmii.
Jest sobie obszarowe gospodarstwo któremu spółka powstała po rozpadzie PGRów w imieniu ANR wydzierżawiła ziemię na 25 lat. Ciekaw jestem czy opłaci się ANRowi zrywać te umowy dzierżawne. Jeśli się opłaci czy działki będą dzielone na 10-30hektarowe czy pozostaną 100-400ha. Bo nawet jeśli ANRy zerwą umowy (choć gospodarstwo o którym mówię ma niezłych prawników i nie tylko :) ) to wybaczcie ale jakakolwiek działka w promieniu 10-15 km ode mnie ma powierzchnię min, 100ha a jakiemu 30-40 hektarowemu gospodarstwu zostanie umozliwione spłacić taką inwestycję?

IMHO: Popis przedwyborczy na łatanie przyszłorocznej dziury budżetowej połączony z praniem pieniędzy przez przedsiębiorstwa które mają wbite w aktach założycielskich w KRSie "prowadzenie działalności rolniczej".
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke