Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 18 marzec 2010 - 15:33

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! czy osoba która pobiera emeryture z ZUSu ma prawo dzierżawić ziemię od ANR, czy może to być jakaś podstawa do zerwania umowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 20:34
  •  

#182 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 16:42

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! http://www.rp.pl/art...w_rolnych_.html

Garstka aktualności :)

#183 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 12:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Czy wiecie coś nt Programu Osadnictwa Rolniczego? Dokładniej to chodzi mi o to czy grunty do tego programu są w jakiś specjalny sposób typowane przez ANR czy też w programie biorą udział wszystkie grunty należące do Skarbu Państwa po byłych PGR? Wyczytałem, że kredytu na te grunty z linii nOR nie można dostać tzn tylko 10% na zakup gruntów można przeznaczyć takiego kredytu. Mógłby ktoś potwierdzić czy ta informacja jest prawdziwa? Ponadto czy biorąc kredyt z linii nOR można postawić budynek tylko na tych gruntach czy można te pieniądze przeznaczyć na budowę budynku na dowolnym gruncie (nie objętym) gospodarstwa, które użytkuje ziemię objętą programem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:36

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Czy orientuje się ktoś czy 13 letnią córkę można zabrać na wyjazd do Niemiec bez paszportu. Posiada tylko legitymacje szkolną. Czy będą jakieś komplikacje przy kontroli?
Sory ale nie wiedziałem gdzie to wpisac.

#185 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 13 luty 2013 - 20:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Jeżeli jest małoletnia to powinna posiadać albo paszport albo dowód tymczasowy.

#186 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:43

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A jak się ma legitymacje szkolną to nie mogę jej wziąć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#187 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:48

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Poczytaj tutaj : http://www.tur-info....ej_podrozy.html

#188 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! A nie ma nic bardziej szczegółowego żeby znaleźć? Bo tam bardziej jest napisane o wyjazdach grupowych a ten wyjazd jest indywidualny.

#189 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:04

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Rodzice, którzy na zagraniczne wakacje wybierają się z dziećmi, muszą pamiętać także o wyrobieniu im odpowiednich dokumentów podróży.

Dzieci mogą przekroczyć granicę na podstawie indywidualnego paszportu, wpisu do paszportu jednego z rodziców lub tymczasowego dowodu osobistego, ale tylko w przypadku podróży do jednego z krajów Unii Europejskiej.

Wszystkie formalności związane z wyrobieniem paszportu dla dziecka rodzice muszą załatwiać w wydziałach paszportowych urzędów wojewódzkich, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania. Osoba małoletnia otrzyma dokument, tylko pod warunkiem uzyskania zgody obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Wyjątkiem jest orzeczenie sądu rodzinnego, które pozbawia praw rodzicielskich jednego z nich. Orzeczenie takie może zostać wydane także w przypadku braku zgody obojga rodziców, jednak muszą to być uzasadnione okoliczności. Sąd może wydać taką zgodę np. gdy matka dziecka nie ma kontaktu z byłym mężem. Orzeczenie musi zostać okazane w wydziale paszportowym przy załatwianiu formalności paszportowych.

Pisze dość wyraźnie jak to wygląda.

Edytowany przez lemysz1, 13 luty 2013 - 21:06.

#190 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:19

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Do całej Uni i nie tylko musi mieć dowód tymczasowy. Dwa lata temu byłem w Horwacji i dokładnie się dowiadywałem. Horwacja nie jest w Uni a mogłem być tam z dziećmi do 90 dni tylko na dowodach.
Możesz jechać i ryzykować tym, że jak cię złapią to Policja może odstawić dziecko do granicy.
Najprościej zadzwoń do jakiegoś biura podróży i tam ci wytłumaczą.
Ja chyba dzwoniłem do Ambasady, lu coś podobnego.I na jakiejś stronie sprawdzałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 14 luty 2013 - 11:03

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! "Dzieci mogą przekroczyć granicę na podstawie indywidualnego paszportu, wpisu do paszportu jednego z rodziców lub tymczasowego dowodu osobistego, ale tylko w przypadku podróży do jednego z krajów Unii Europejskiej."
W tej chwili tylko paszport lub dowód, opcja wpisu jest nie aktualna.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"