Skocz do zawartości

Zdjęcie

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

190 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 styczeń 2010 - 23:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Nam chodzi o to, że max powierzchnia gospodarstwa rolnika w RP to 300ha, a przedsiębiorstwa 500ha ale nie fizyczne hektary tylko przeliczeniowe. Płacisz za fizyczne.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Dzisiaj, 23:16
  •  

#142 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 17 styczeń 2010 - 00:08

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! to widocznie zle cos zrozumiałem. ale skoro masz u siebie dobre grunty to masz dodatkową barierę, dla mnie to plus

#143 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 00:44

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! koledzy nie wydaje mi sie aby to bylo 300 ha przeliczeniowych - nigdzie tak nie jest napisane , a gdy nie jest to raczej chodzi o fizyczne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:28

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! widze ze temat mało poruszany w ostatnim czasie

więc jak myślicie kiedy pierwsze zerwania umów wejdą w życie
jak wiadomo już została uchwalona ustawa ale ona mało wnosi ponieważ jest dość monotonnie skonstruowana
okres kiedy zaczną działać procesy legislacyjne troche potrwają myśle ze w lipcu powinno to ruszyć ale jak wiadomo cena idzie do góry z kwartału na kwartał a jeszcze jak pokażą zbłądzonego człowieka w telewizji co kupuje grunty po 50tyś kosztem rodziny to już całkiem robi się syf w tym kraju

jak myślicie kiedy to wszystko ruszy ja nie czekam tylko już poruszam to w gminie i oddziałach bo zanim do tego dojdzie to minie 1 do 2 lat a cena nie będzie czekała na nas ;[

#145 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 luty 2010 - 21:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! W tamtym roku słyszałem już o tej wyprzedaży gruntów.Tato złożył wniosek o wydzierżawienie lub zakup gruntów i nic nie wypaliło.Rzekomo firmy maja mieć te 500ha przeliczeniowych a wioskę ode mnie firma ma 3500 z tego 2000 dzierżawi od agencji.Dostaliśmy odpowiedz ze zerwanie umowy dzierżawy miedzy ta firma a agencja jest nie do zrealizowania.I jak tu się można rozwijać ;[ Moim zdaniem to jest jeden wielki pic ;[

#146 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 luty 2010 - 18:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! tak przeglądałem dziś stronę www.anr.gov.pl i w filii koszalin widzę dużo ofert dzierżawy, czym to jest spowodowane? :D czyżby dzierżawił to przedtem jakiś obcokrajowiec?

#147 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:13

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Właśnie patrzyłem no dość sporo tego jest ale kiepskie klasy głównie IV i V z tych co wyrywkowo zaglądnołem

#148 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:21

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! ja staram się myśleć ze to nie pic na wode ale coś tak to czuje

narazie poruszam sprawe w gminie i innych organach aby coś ruszyło szybko bo im przeciąganie sprawy sprzyja dlatego ze cena rośnie z kwartału na kwartał

ja mam troche inna sprawe ponieważ plan rozwoju wsi posiada budowe farm wiatrowych i jest więcej chodzenia same mapy wyniosły mnie kilka set złotych i jazda po urzędach pozwolenia itp.
ale mam nadzieje że jeszcze coś da się wyrwać po rozsądnej cenie
teraz tylko wyjazd delegacją do OT ANR i sprawa nabiera tępa

moje pytanie czy da się jakoś to zrobić żeby przetarg był ograniczony do kilu osób ?????? jeśli tak to prosze pisać na PW
zależy mi na tym ponieważ już kilka lat temu wszystko mój tato załatwiał a je...e sępy się zjechały wcześniej mówiąc ze kasy nie mają do stawania w przetargu ale i tak kupiłem ile środki mi pozwoliły różne przeboje są z rolnikami od naćpań po wszelkie inne rzeczy

będe wdzięczny za odpowiedzi :D

#149 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:33

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Jeśli w studium zagospodarowania gminy jest farma wiatrowa na terenach ANR- teren nie jest do sprzedania.Wiem , bo dzierzawie 400 ha i przypadkiem wójt bez mojej wiedzy i moich sąsiadów opracował na naszym terenie(podejrzewam ,że nie za darmo)farme wiatrową- i nie moge wykupić rancza( zreszta przy tych cenach ziemi to wolę poczekac , bo jak Tusk wprowadzi Zus dla rolników i podatek dochodowy to zobaczym jak rolnicy będą spier.... ze wsi).

#150 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 luty 2010 - 19:56

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! kolego @lukaszz110 - na twoim miejscu nie gorączkował bym się za wczasu - ponieważ ustawa jeszcze nie weszła w życie a z tego co wiem bedzie w jej sprawie złożony wniosek do trybunału konstytucyjnego (w uzasadnieniu nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych oraz narazanie skarbu państwa na straty) - i w takiej sytuacji jeśli trybunał podtrzyma zarzuty to mogą w rządzie polecieć głowy - z panem ministrem sawickim na czele - i może okazać sie że nie bedzie żadnego parcelowania ziemi z ANR
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:11

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Podliczyłem ten Koszalin i jest ok 4000ha.

#152 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:20

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! Trevorfarm co do gruntów na których są położone wiatraki to ANR nie zgodziła się na to zeby na gruntach ich położyć elektrownie i spółki chcąc postawić to z firmami musiały grunty wykupić u mnie tak to jest zrobione

co do ciebie MECHANIZATOR to nie mów że się gorączkuje tylko powiedz ze jest to chore i tyle
z kąt wiesz ze ma być to zaskarżone do trybunału konstytucyjnego ?? gdzie tak usłyszałeś ??? mi ta ustawa nie pasuje od początku choć nie powiem jak to usłyszałem to sie ucieszyłem ze względu na pole

a co do uzasadnienia to jakie straty w państwie masz na myśli spowodowane ceną ziemi???? jak tak to ile ona ma kosztować

#153 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 luty 2010 - 20:34

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! no może się źle wyraziłem - poprostu jesteś moim zdaniem zbyt mocno zainteresowany tą ziemią - jesli cie uraziłem no to sory

a o tym zaskarzeniu do trybunału to czytałem w jakimś takim czasopiśmie izb rolniczych czy coś w tym rodzaju (albo federacji dzierzawców) coś w tym gatunku - jakaś taka mała gazetka - mniejsza o to

co do samej ustawy i pomysłu sprzedazy ziemi to sie wypowiadałem juz w tym temacie - i moim zdaniem za dobra to ona nie jest - sam pomysł sprzedaży ziemi moim zdaniem nie jest zły - chodzi tylko o to aby zrobić to z głową a nie na hura przed wyborami - wyrządzajac ogromną krzywde dobrze prosperujacym przedsiebiorstwom

moim zdaniem powinna być powołana coś na wzór komisji akredytacyjnej która kontrolowała by gospodarstwa (te wielkoobszarowe) pod wzgledem tego jakie mają perspektywy szanse rozwoju itd - czy są dorymi płatnikami podatków i innych swoich należnosci czy jak to sie u mnie w okolicy mówi "siedzą ciagle u kogoś w kasie" (mają zaległości) - napewno cenne było by tez zorientowanie się jak pracownicy tego typu przedsiebiorstw oceniają postepowanie swojego pracodawcy (płaca, terminowość wypłat, podejście do pracownika)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#154 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:47

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! o teraz to już za dużo dowaliłeś do pieca
moim zdaniem ustawa lepiej żeby weszła w życie szybko niż była przeciągana przez kilka lat przynajmniej do 2015r bo wiadomo co po tym roku wchodzi i jest znaczące dla rolników i rolnictwa polskiego

nadal nie dowiedziałem się jakie straty dla państwa ma sprzedaż gruntów ?? a co do uzasadnienia to jakie straty w państwie masz na myśli spowodowane ceną ziemi????? one już są kosmiczne a co dopiero za te 2 czy tam 5 lat cena idzie z kwartału na kwartał i moim zdaniem juz powinni zabierać dzierżawy spółeczkom i dać dorobić się rolnikom

w twoim mniemaniu MECHANIZATOR uważasz ze powinno byc to dopracowane ale kto oprócz tych spółek stworzonych głównie przez burmistrzów prezesów itp. będzie w stanie wykupić grunty za te pare lat oni będa mieli dogodne warunki i im to będzie sprzyjać a nam rolnikom będa dawać skrawki pola żebyśmy bili się o nie i nabijali sobie cenę

nie o takiej polityce to lepiej nie myśleć ja rozumie że niektóre osoby z tego forum i osoby pracujące w tych spółkach chciały by w nieskończoność pracować tam ale co zrobić życie jest trudne
zmniejszenie wielkości pola u spółek będzie powiązane z zwolnieniami pracowników ale nikt nie powie o tym jak rolnikowi 30-50ha przydało by się pole nie mówiąc o większych

#155 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 luty 2010 - 21:49

Podliczyłem ten Koszalin i jest ok 4000ha.

z tego co się dowiedziałem to dzierżawił to szkot (tylko jedno mnie dziwi przypisy w niektórych działkach że jest a nich słoma w kostkach :D )

#156 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:59

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! tak sie zatanawiam -nawet jezeli rolnik dostanie propozycje zakupu ziemi np 50 hektarów w cenie 30 tys suma 1,5 miliona wklad wlasny 10 do 20 % to jest odpowiednio 150 tys i 300 tys dysponuje ktos taka kasa ?????

#157 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:13

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! jeżeli ktoś dzierżawi tyle pola to nie jest to mały rolnik wiec czemu ma nie dysponować

#158 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:23

o teraz to już za dużo dowaliłeś do pieca
moim zdaniem ustawa lepiej żeby weszła w życie szybko niż była przeciągana przez kilka lat przynajmniej do 2015r bo wiadomo co po tym roku wchodzi i jest znaczące dla rolników i rolnictwa polskiego

nadal nie dowiedziałem się jakie straty dla państwa ma sprzedaż gruntów ?? a co do uzasadnienia to jakie straty w państwie masz na myśli spowodowane ceną ziemi????? one już są kosmiczne a co dopiero za te 2 czy tam 5 lat cena idzie z kwartału na kwartał i moim zdaniem juz powinni zabierać dzierżawy spółeczkom i dać dorobić się rolnikom

w twoim mniemaniu MECHANIZATOR uważasz ze powinno byc to dopracowane ale kto oprócz tych spółek stworzonych głównie przez burmistrzów prezesów itp. będzie w stanie wykupić grunty za te pare lat oni będa mieli dogodne warunki i im to będzie sprzyjać a nam rolnikom będa dawać skrawki pola żebyśmy bili się o nie i nabijali sobie cenę

nie o takiej polityce to lepiej nie myśleć ja rozumie że niektóre osoby z tego forum i osoby pracujące w tych spółkach chciały by w nieskończoność pracować tam ale co zrobić życie jest trudne
zmniejszenie wielkości pola u spółek będzie powiązane z zwolnieniami pracowników ale nikt nie powie o tym jak rolnikowi 30-50ha przydało by się pole nie mówiąc o większych

odnośnie strat dla budżetu to bedzie (podając za tygodnikiem rolniczym) w ogólnym rozrachunku około miliarda złotych na niekorzyść budżetu (nie liczac spadku wpływów z podatku dochodowego płaconego przez przedsiebiorstwa rolnicze) - poprostu rolnik bedzie mógł od państwa kupić ziemię po niższej cenie za kredyt do którego państwo dołoży do spłaty odsetek (to jest tak jak byś kupował od dealera ciagnik na kredyt a on dokładał by ci do spłacanych rat kredytu)

odnośnie panów burmistrzów prezesów (zapomniałeś jeszcze dodać biednych lekarzy którzy niewiadomo skad mają kase na zakup setek ha ziemi) - mnie też się to nie podoba ale akurat ten problem miał być rozwiazany przez wprowadzenie kilka lat temu dwóch ustaw - pierwsza to ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego której jeden z zapisów stwierdza że rolnikiem indywidualnym jest ten kto gospodaruje na powierzchni do 300 ha a powyżej 500 ha gospodarstwo takie ma obowiazek przekształcenia w przedsiebiorstwo rolne - w okolicy znam kilka przypadków gdzie zasada ta jest łamana gdy przy powierzcni pow 500 ha mamy do czynienia z "normalnym" gospodarstwem (bez płacenia podatku dochodowego ZUS-u i innych przywilejów z tego płynących) - była też ustawa (nie pamietam dokładnej nazwy) w której był zapis ze ziemię rolna na terytorium RP może zakupować i dysponowac wyłacznie osoba posiadająca kwalifikacje rolnicze - jak jest sami wiecie

a co do wątku trzeciego twojej wypowiedzi czyli ludzi pracujacych w "spółkach" powiedz w czym oni są gorsi od rolnika indywidualnego że mozna ich poniewierać i obniżać im powierzchnie gospodarstw - pomyśl że w takiej średniej spółce pracuje powiedzmy 20 osób każda z nich zarobi te pare groszy i odprowadzi od tego podatek - i każda z 20 osób utrzymuje swoją rodzinę za pensję - czyli mamy utrzymanie dla 20 rodzin - a jesli obniżymy komyś ustawowo powierzchnię gospodarstwa o 30 % to automatycznie można pozbyc się "zbednych" 30% pracowników czyli 6 osób które pójdą na bezrobocie i bedą pobierać zasiłek - zatrudnisz u siebie te 6 osób gdy przejmiesz ziemie na której dotychczas pracowali ???? dasz im prace ???? - wiesz nie chce abyś mnie źle zrozumiał ale tym ludziom już raz z dnia na dzień powiedziano ze im zakład zamykają i mają sobie iść w piz...u - zastanów sie przez chwile co ty byś czół gdyby ci ktoś jutro rano powiedział że jest ustawa i w polsce likwidowane są wszystkie gospodarstwa - a na pytanie "to co ja teraz bede robił" ktoś by ci grzeczne powiedział "a ch... mnie to obchodzi" likwidujemy i tyle - ta społeczność akurat już swoją cenę za transformacje państwa zapłaciła i to z nawiązką

i wątek czwarty (powiązany z wątkiem trzecim) mianowicie jeśli pijesz do mnie że to ja jestem ten zły z tych okrutnych spółek i należało by mnie zwolnić muszę cie poinformować ze co by się nie działo to moja firma tak czy siak nie odda ani morgi ziemi - ponieważ gospodarstwa tego typu są wyłaczone spod zapisów tej ustawy

@hans334 - dobre pytanie - taką gotówką dysponują ludzie którzy dzisiaj gospodarują na niemałych powierzchniach - miedzy innymi spora grupka posłów i senatorów z PSL-u, byli posłowie "Samoobrony", tak że spokojnie chetni z wadium do przetargów się znajdą - poprostu ta ziemia trafi do tych którzy jej najbardziej potrzebują czyli do "swoich" (jak za janosika zabrać bogatym czyli "IM" i dać biednym czyli "NAM)

#159 Share hans334

hans334

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:24

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! mi chodzilo bardziej o rolnika ktory posiada np 50 hektarów wlasnych i chce dokupic z ANR ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 12 luty 2010 - 12:39

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!! MECHANIZATOR ja do ciebie z niczym nie pije jak to nazwałeś ale po prostu denerwuje mnie jakie przekręty idą za tymi spółkami a ty nie możesz nic z tym zrobić przykładowo jeden szef spółki udzielił pomocy drugiemu na skraju ze tak powiem bankrudztwa wszystko działo się z pomocą ANR po pół roku czasu z szefa zrobił się rolnik indywidualny
cały czas śledze wszystkie przetargi w mojej gminie i nie było przetargu na ten numer geodezyjny
dowiadując się w ANR mówią mi ze właścicielem jest ów szef spółki nie dowierzając wchodzę w internet i ARR i dopłaty rolników szukam go i znajduje człowieka xxxx z dopłatą kilkunastu tysięcy po chwili kojarzę który to grunt i sprawa załatwiona i nic na to nie poradze !
gość chodzi do kościoła i tyle i mówi ładnie dzień dobry i rączki składa przed ołtarzem a ja nie moge jak wiem jakie przekręty idą za nim

druga sprawa z ludźmi pracującymi w spółkach to jak to w końcu według ciebie powinno być bo z twojej wypowiedzi wynika że żeby zwolnień nie było to co dalej takie areały jakie posiadają mają mieć
to na jakiej zasadzie rolnik kupi sobie pole ???
ja wiem ze najlepiej było by pozostać w starym systemie nie robiąc krzywdy nikomu ale rolnik tez musi odetchnąć i sie dorobić

co do twojego gospodarstwa to nawet nie pomyślałem o tobie i tym gdzie pracujesz
ale chyba wiadome jest ze w gospodarstwach produkujących materiał siewny tego pola nie ubędzie jedynie może przybyć :D
a jesli juz tu jestem to można sie pana szanownego zapytać na PW co uprawiacie i jak to wam wychodzi jakie plony odporności itp.??

@hans334 ja myślę ze cena aż taka to nie będzie bo za takie pieniądze to sie nie opłaca ziemi brać