vdan

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

chyba nie dokońca zrozumiałeś moją wypowiedź - pisałem ze w tamtych czasach zeby kupić ciagnik to trzeba było mieć na niego przydział - a to ze bycie w partii ułatwiało dostep do takiego przydziału to fakt - w każdym bądz razie i tak trzeba było za nie płacić (za maszyny nie za przydziały)

Kolego trzeba było zapłacić i za maszynę i za przydział(nieraz tyle co za maszynę), oczywiście za przydział nieoficjalnie(a jak się było w opozycji do władz tak jak moja rodzina to w ogóle były problemy z dostaniem możliwości zakupu czegokolwiek). ten co był w partii albo ZOMO lub ORMO miał ciągnik 5 lat wcześniej... tak było i tyle...(nie wspominając o tym że w stanie wojennym czołgiem ojca straszyli bo na strajki jeździł)

 

P.S.

Oby to z czym walczyli rodzice niektórych z nas nigdy nie wróciło...

Choć czasami zazdroszczę tym którzy się nieźle obłowili bo mieli znajomości w poprzednim systemie bądź też wiedzieli z kim pić kiedy tworzyła się nasza młoda jeszcze i koślawa demokracja i poprzejmowali niezłe areały(wiem wiem niektórzy poczują się urażeni ale co nieco wiem o niektórych wielkoobszarowych farmach i genezach ich powstania)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

No to wiemy komu dziękowac dzisiejszy dobrobyt na wsi-zboże po 300 zl, żywiec po 2,8 itp. Mój dziadek za komuny też siedzial, ale z 9 ha miał 2 nowe ciągniki, 2 nowe duże fiaty, mojemu ojcu pomógł wybudowć dom w Olsztynie, a ciotce kupil mieszkanie w Toruniu. Powodzenia dzisiaj przy tej opłacalności ( a napisz jeszcze jak się czujesz w kolejce np. po dotacje na MGR bo mi trochę niesmacznie, wolał bym się napić wódki z sekretarzem). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz wole stać z innymi w kolejce niż patrzeć jak jedni muszą stać a inni nie;p;p;p(mój tez miał Fiaciora a z sekretarzem nie pił bo mu to uwłaczało, może przypomnijmy jak nas potraktowali Rosjanie i co po sobie zostawili no dobra nic , Niemcy jak przyszli zabrali pradziadkowi konie a jak przyszli Rosjanie zabrali wszystko pozostałe...i zwierzęta i sprzęt) a za ceny podziękujmy okrągłemu stołowii jego następstwom(jesteśmy według mnie krajem drugiej kategorii ) szkoda że zmiana była bezkrwawa trochę ludzi by "zeszło" ale nie było by dawnego towarzystwa ^^ wiem ostre wywody ale każdy ma prawo do własnej opinii( gwoli wyjaśnienia moja praprababka była Niemką a pradziadek wrócił ze Stanów wiec powinienem być kosmopolitą a chyba jestem narodowcem ;P )

 

Rozumiem że mogę być za to rozszarpany ale cóż charakter się chyba też dziedziczy, pretensje do przodków :D

i naprawdę nie było moim zamiarem kogokolwiek personalnie urazić. Pozdrawiam


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a takie gospodarstwo jak KIETRZ też obejmują te zmiany ( http://kombinatkietrz.com.pl/13firma.htm bo niby tyle ha dzierżawią od ANR)

 

No właśnie co z nimi? i podobnymi do nich OHZ i stadninami koni itd ?? Bo jak piszą na stronie ANR to dzierżawią w sumie ponad 112tys ha gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Podajcie linka do tekstu ustawy bo nie mogę jakoś znaleźć?

 

 

To ma ktoś ten tekst tych zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

czy osoba która pobiera emeryture z ZUSu ma prawo dzierżawić ziemię od ANR, czy może to być jakaś podstawa do zerwania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Czy wiecie coś nt Programu Osadnictwa Rolniczego? Dokładniej to chodzi mi o to czy grunty do tego programu są w jakiś specjalny sposób typowane przez ANR czy też w programie biorą udział wszystkie grunty należące do Skarbu Państwa po byłych PGR? Wyczytałem, że kredytu na te grunty z linii nOR nie można dostać tzn tylko 10% na zakup gruntów można przeznaczyć takiego kredytu. Mógłby ktoś potwierdzić czy ta informacja jest prawdziwa? Ponadto czy biorąc kredyt z linii nOR można postawić budynek tylko na tych gruntach czy można te pieniądze przeznaczyć na budowę budynku na dowolnym gruncie (nie objętym) gospodarstwa, które użytkuje ziemię objętą programem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

Czy orientuje się ktoś czy 13 letnią córkę można zabrać na wyjazd do Niemiec bez paszportu. Posiada tylko legitymacje szkolną. Czy będą jakieś komplikacje przy kontroli?

Sory ale nie wiedziałem gdzie to wpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jeżeli jest małoletnia to powinna posiadać albo paszport albo dowód tymczasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

A nie ma nic bardziej szczegółowego żeby znaleźć? Bo tam bardziej jest napisane o wyjazdach grupowych a ten wyjazd jest indywidualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Rodzice, którzy na zagraniczne wakacje wybierają się z dziećmi, muszą pamiętać także o wyrobieniu im odpowiednich dokumentów podróży.

 

Dzieci mogą przekroczyć granicę na podstawie indywidualnego paszportu, wpisu do paszportu jednego z rodziców lub tymczasowego dowodu osobistego, ale tylko w przypadku podróży do jednego z krajów Unii Europejskiej.

 

Wszystkie formalności związane z wyrobieniem paszportu dla dziecka rodzice muszą załatwiać w wydziałach paszportowych urzędów wojewódzkich, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania. Osoba małoletnia otrzyma dokument, tylko pod warunkiem uzyskania zgody obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Wyjątkiem jest orzeczenie sądu rodzinnego, które pozbawia praw rodzicielskich jednego z nich. Orzeczenie takie może zostać wydane także w przypadku braku zgody obojga rodziców, jednak muszą to być uzasadnione okoliczności. Sąd może wydać taką zgodę np. gdy matka dziecka nie ma kontaktu z byłym mężem. Orzeczenie musi zostać okazane w wydziale paszportowym przy załatwianiu formalności paszportowych.

 

Pisze dość wyraźnie jak to wygląda.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Do całej Uni i nie tylko musi mieć dowód tymczasowy. Dwa lata temu byłem w Horwacji i dokładnie się dowiadywałem. Horwacja nie jest w Uni a mogłem być tam z dziećmi do 90 dni tylko na dowodach.

Możesz jechać i ryzykować tym, że jak cię złapią to Policja może odstawić dziecko do granicy.

Najprościej zadzwoń do jakiegoś biura podróży i tam ci wytłumaczą.

Ja chyba dzwoniłem do Ambasady, lu coś podobnego.I na jakiejś stronie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"Dzieci mogą przekroczyć granicę na podstawie indywidualnego paszportu, wpisu do paszportu jednego z rodziców lub tymczasowego dowodu osobistego, ale tylko w przypadku podróży do jednego z krajów Unii Europejskiej."

W tej chwili tylko paszport lub dowód, opcja wpisu jest nie aktualna.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj