Skocz do zawartości

Zdjęcie

3040 brak hamulców

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share solaris08

solaris08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 12:07

3040 brak hamulców Witam
Zamierzam kupic JD 3040 który nie posiada sprawnych hamolców? Przyznam ze nie wiem co jest z nimi nie tak, czy naprawa moze duzo kosztowac?
Czy da rade to samemu zrobic, czy czesci sa dostene w sprzedazy i jak to z kosztami wyglada?
Nie znam sie zbytnio na JD mam starego ursusa 60tke tam wszystko proste.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3040 brak hamulców Dzisiaj, 13:01
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 18:01

3040 brak hamulców Z tymi hamulcami to moze byc roznie. Moze byc jedynie pompka lub cos bardziej powazniejszego (tarczki). Robota na pewno lzejsza niz w 60 bo zwolnice znacznie lzejsze ale bardziej dokladna. Nad kosztami tez mozna gdybac ,puki nie zna sie przyczyny to niewiele mozna powiedziec.

Musisz sie takze zastanowic dlaczego nie ma hamulców. Zastosowanie złej jakosci oleju w skrzyni biegów (np. Hipolu) moze wlasnie doprowadzic bo awarii hamulców ale i takze do wiekszych uszkodzen skrzyni i hydrauliki.Zrób wywiad odnosnie tego ciagnika, podpytaj sie o oleje i kto nim jezdził bo czasami polacy chcac cos poprawic potrafia tylko zepsuc.

Nawiasem mowiac hamulce w tych Jd sa bezobsługowe i maja starczec na cały okres jego eksploatacji. Mam kilku znajomych co maja JD (3040,3640,1640),sam mam 3140 i hamulce w nich to "brzytwa", nikt nie miał nigdy problemów.

#3 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 17 wrzesień 2009 - 20:49

3040 brak hamulców Witam
Tak jak zauważył kolega powyżej główną przyczyna może byc niewłaściwy olej hamulce pracują w kąpieli olejowej t.j. w mf. są to tak zwane hamulce mokre stąd tak ważny jest dobór odpowiedniego oleju.Na hipolu napewno hamulcy nie będzie.Być może poprzedni właściciel mógł pożyczyć przyczepę do wywrotu oleje się wymieszały i problem gotowy. :)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#4 Share solaris08

solaris08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 10:15

3040 brak hamulców A na co mam jeszcze szczegolna uwage zwrocic? wiadomo o hamulcach mi sprzedawca powiedzial, a i jak to jest jeszcze z tymi biegami w tym ciagniku? jest tam ten zolw , zając i o co w tym chodzi?

A orientujecie sie moze gdzie jakis manual mozna zobaczyc? Chodzi mi o jakas chociaz powierzchowna instrukcje co do czego? Nic w necie nie znalazlem. Bo koles moze mi wszystkiego nie powiedziec a ja nawet nie bede wiedzial czy takie cos powinno byc czy tez nie. Albo jaka dzwignia od czego.

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 19:28

3040 brak hamulców Moge ci opowiedziec dzwignia po dzwigni ale napisz na gg bo to za duzo pisania.

#6 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 13:56

3040 brak hamulców Hamulce w tych ciągnikach są tj już było napisane nie do zdarcia, ale moze byc jednak jakis problem. hamulce są zasilane tą samą pompą co układ kierowniczy i reszta podzespołów hydraulicznych w tym ciągniku. więc moze być coś nie tak z zaworem hamulca i może sie to piepszyć. nie wiem czy olej moze być tego przyczyną, znaczy się Hipol bo myśmy mieli i wszystko grało, według mnie będzie to wina jekiegoś zaworu, moze być przytkany, ale nie jestem pewnien.

Pozdraiwam
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#7 Share przemek1995

przemek1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 22:50

3040 brak hamulców

witam odświeżam . posiadam jd 1640 sg2 z turem i jest taka sytuacja iż hamowac hamuję ale jest twardy pedał hamulca trzeba mocno wcisnąć nie ma ''czucia pedału hamulca''. czy to tak ma być a jak nie to jaka może być przyczyna ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share przemek1995

przemek1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 17:13

3040 brak hamulców

witam czy da się wymienić uszczelnienie na sworzniu podnoścnika w jd1640  z prawej strony ?? jak się za to zabrać

Załączone miniaturki

• IMG_9225.JPG
  • IMG_9227.JPG

Edytowany przez przemek1995, 15 grudzień 2015 - 17:15.

#9 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 21:53

3040 brak hamulców

hamulce chyba są wspomagane ciśnieniem oleju ale pewien nie jestem, co do uszczelniaczy na pewno można wymienić - sprawdź w katalogu jakie

#10 Share przemek1995

przemek1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 22:42

3040 brak hamulców

w sprawie uszczelnienia czy można to zrobić z zewnątrz czy trzeba rozbierać i od środka??   szukałem katalogu i jakiejś instrukcji napraw ale nic nie znalazłem jeśli kotś coś ma to będę wdzięczny za udostępnienie.

#11 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 19:04

3040 brak hamulców

proszę bardzo---   http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt

#12 Share kriskon

kriskon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 23:05

3040 brak hamulców

Do Przemka.

1 spuszczasz olej

2 zdejmujesz prawe ramię

3 palcem przesuwasz wałek w lewo

4 wydłubujesz uszczelniacz i wstawiasz nowy

Niedawno były w Agromie po kilkanaście zł.

Mam pytanie odnośnie hamulców.

Gdy pedały są złączone hamulce działają normalnie ale po rozłączeniu(naciskając oddzielnie) prawy i lewy pedał idzie do podłogi. Gdzie szukać przyczyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share przemek1995

przemek1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 10:01

3040 brak hamulców

czyli mam ten wałek wsunąć do środka ciągnika ???  dodam iż ten wałek nie jest chyba cały tylko dzielony na połowe bo ta strona się rusza a tamta nie