Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

jakakolwiek dotacja

Polecane posty

minor15    26

Witam. Powoli zaczynam poważniej myśleć nad założeniem gospodarstwa rolnego. Na chcilę obecna nie mam ani kawałka ziemi. Jedyne co mam to potrzebne wykształcenie do prowadzenia gospodarstwa. Moje pytanie brzmi czy istnieje jakaś dotacja dla takiego kogoś jak ja czyli tego co nic nie ma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no przede wszystkim "Młody rolnik" można dostać 75tys. zł. tylko trzeba spełnić szereg wymagań min. powierzchnia gospodarstwa musi byc co najmniej średnia wojewódzka albo krajowa zależy co jest większe po 3 latach i 4 ESU sporo tego jest więcej szczegółów znajdziesz na stronie ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

no to wiem ale mi chodzi o to ze ja nie mam ani kawalka. Czy w moim przypadku daja jakies dotacje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

coś mi sie wydaje ze nic nie dadzą, bo z jakiej raci?

a można zrobić tak wziąć kredyt na zakup ziemi, tak żeby unia trochę zwróciła , a potem starać sie o młodego rolnika? albo do kopić ziemie za ta premie młodego rolnika i dorównać do średniej wojewódzkiej?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Unii nie ma już takich dotacji do zakupu ziemi, kupując na kredyt można się w niezłe długi wpędzić. Najpierw musisz posiadać ziemię i wykształcenie rolnicze żeby zakwalifikować się na młodego rolnika, nie odwrotnie bo niby na jakiej podstawie. Oczywiście premie można wykorzystać na zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja się ostatnio trochę interesowałem "Młodym rolnikiem" i to jest tak że możesz się ubiegać o dotacje 75tys. nawet jak nie masz ani kawałka pola a ni żadnych maszyn czy zwierząt. Po prostu oni Ci dają tą kasę na start i ty w ciągu 3 lat musisz spełnić te wszystkie wymagania dotyczące powierzchni gospodarstwa, kwalifikacji zawodowych, ESU, wydania bodajże 70% dotacji i takie tam... to nie jest tak że tylko mogą się starać ci co przejmują gospodarstwo każdy co nie ma nic tez może po to by rozkręcić gospodarstwo i naprawdę polecam odwiedzić stronę ARiMR tam wszystko jest obszernie opisane! i życzę powodzenia w rozkręcaniu gospodarstwa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Sawicki wiele rzeczy już mówił........ Powoli zaczyna denerwować mnie ten człowiek...... Po wakacjach miało być 75 tys a wakacje już minęły i nigdzie takiej informacji nie ma.... Ja mam kompletne wykształcenie i odpowiedni areał by się znalazł ale patrząc na ceny mleka to mi się trochę odechciewa tej premii i rozglądam się za robotą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj