Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakakolwiek dotacja

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 22:26

jakakolwiek dotacja Witam. Powoli zaczynam poważniej myśleć nad założeniem gospodarstwa rolnego. Na chcilę obecna nie mam ani kawałka ziemi. Jedyne co mam to potrzebne wykształcenie do prowadzenia gospodarstwa. Moje pytanie brzmi czy istnieje jakaś dotacja dla takiego kogoś jak ja czyli tego co nic nie ma ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakakolwiek dotacja Dzisiaj, 19:07
  •  

#2 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 14:32

jakakolwiek dotacja no przede wszystkim "Młody rolnik" można dostać 75tys. zł. tylko trzeba spełnić szereg wymagań min. powierzchnia gospodarstwa musi byc co najmniej średnia wojewódzka albo krajowa zależy co jest większe po 3 latach i 4 ESU sporo tego jest więcej szczegółów znajdziesz na stronie ARiMR

#3 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 16:21

jakakolwiek dotacja no to wiem ale mi chodzi o to ze ja nie mam ani kawalka. Czy w moim przypadku daja jakies dotacje ??

#4 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 16:41

jakakolwiek dotacja coś mi sie wydaje ze nic nie dadzą, bo z jakiej raci?
a można zrobić tak wziąć kredyt na zakup ziemi, tak żeby unia trochę zwróciła , a potem starać sie o młodego rolnika? albo do kopić ziemie za ta premie młodego rolnika i dorównać do średniej wojewódzkiej?
AF - to Jest To:)

#5 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 20:20

jakakolwiek dotacja Z Unii nie ma już takich dotacji do zakupu ziemi, kupując na kredyt można się w niezłe długi wpędzić. Najpierw musisz posiadać ziemię i wykształcenie rolnicze żeby zakwalifikować się na młodego rolnika, nie odwrotnie bo niby na jakiej podstawie. Oczywiście premie można wykorzystać na zakup ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 20:50

jakakolwiek dotacja ja się ostatnio trochę interesowałem "Młodym rolnikiem" i to jest tak że możesz się ubiegać o dotacje 75tys. nawet jak nie masz ani kawałka pola a ni żadnych maszyn czy zwierząt. Po prostu oni Ci dają tą kasę na start i ty w ciągu 3 lat musisz spełnić te wszystkie wymagania dotyczące powierzchni gospodarstwa, kwalifikacji zawodowych, ESU, wydania bodajże 70% dotacji i takie tam... to nie jest tak że tylko mogą się starać ci co przejmują gospodarstwo każdy co nie ma nic tez może po to by rozkręcić gospodarstwo i naprawdę polecam odwiedzić stronę ARiMR tam wszystko jest obszernie opisane! i życzę powodzenia w rozkręcaniu gospodarstwa! :)

#7 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 12:26

jakakolwiek dotacja Dzieki. no bede musiał co tam na stronce poszukać :)

#8 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 21:30

jakakolwiek dotacja A gdzie jest napisane że kwota premii zwiększyła się do 75 tys.? ?

#9 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 18:10

jakakolwiek dotacja no na pewno na stronie ARiMR a ja słyszałem o w telewizji z wypowiedzi ministra Sawickiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 18:47

jakakolwiek dotacja Sawicki wiele rzeczy już mówił........ Powoli zaczyna denerwować mnie ten człowiek...... Po wakacjach miało być 75 tys a wakacje już minęły i nigdzie takiej informacji nie ma.... Ja mam kompletne wykształcenie i odpowiedni areał by się znalazł ale patrząc na ceny mleka to mi się trochę odechciewa tej premii i rozglądam się za robotą....