Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z sieczkarniami

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek159

Arek159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:14

Problemy z sieczkarniami Witam czy sieczkarnia (szarpacz) Mercatora a Senatora jest taka sama?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z sieczkarniami Dzisiaj, 23:06
  •  

#2 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 03 październik 2009 - 06:59

Problemy z sieczkarniami Jest taka sama bo to są prawie takie same kombajny. Różnią się tylko wizualnie a konstrukcyjnie są takie same.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:35

Problemy z sieczkarniami Jak myślicie co może być przyczyną nagminnego zawieszania sie słomy nad sieczkarnią.Chodzi o kombjn 98SL przy młóceniu
rzepaku z pnia gdzi było troche rumianu i innego zielska. Ogolnie mówiądz to wcale nie szło.Przyjechał kolega takim
samym kombajnem skończyc i szło pięknie.By znależ przyczyne u mnie to porównywaliśmy ustawienia kombajnu.Niby te same.
Jedynie u mnie troszke więcej są złużyte noże w sieczkarni.Ale czy to by było główną przyczyną tych problemów.
Chciałem dodać że kiedyś był czysty rzepak tylko troche zielony badyl i też wogóle nie szło.Może miał już ktoś
taki dylemat .Prosze o podpowiedzi.Bedzie troche wolnego czsu trzeba coś z tym zdziałać.

#4 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:18

Problemy z sieczkarniami @krzysiek24m moze ten kolpak co sie ustawia do slomy/sieczkarni ustawiasz za mocno do przodu. i za duzo "slomy" sie gromadzi i zuzyte noze niedaja rady. pamietam ze kiedys jak mialem Dominatora 98 Classica to z gdy mialem tak kolpak ustawiony to bylo mu ciezko strasznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 14:16

Problemy z sieczkarniami tomus o który kołpak by chodziło.Możesz dokładniej określić.Z góry dzięki za podpowiedz.

#6 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:03

Problemy z sieczkarniami chodzi o ten kołpak biały (tylna klapa z napisem CLAAS..) z każdej strony masz pokrętło.
masz dwa ustawienia:
1 sieczkarnia
2 słoma

być może jest tak, że kołpak ustawiasz na 2 pozycje przy włączonej sieczkarni i ma wiekszy opór.
do tego w instrukcji obsługi jest napusane przy zakładce sieczkarnia o ustawianiu noży..
i do rzepaku ustawia sie inaczej niż do słomy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 27 maj 2010 - 08:40

Problemy z sieczkarniami Przy 76 też tak miałem ze wszystko szło ale na sieczkarni wciąż miałem alarmy, lekarstwem było po prostu maksymalne schowanie noży stałych żeby zmniejszyć kont natarcia. W instrukcji piszę ze kont noży powinno się ustawiać w zależności od wilgotności słomy, jak i długość pociętej słomy jaką chcemy uzyskać.
Adi1232

Dodaj odpowiedź