Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZETOR FORTERRA POWER

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 21:44

ZETOR FORTERRA POWER oczywiscie w kazdym ciagniku jest sprzeglo, nawet w Fendtcie Vario gdzie jest ono zbedne no chyba ze trzeba sie gwaltownie zatrzymac. koledze chodzilo o przelacznie rewersu bez sprzegla. poprostu rewers elektrohydrauliczny dzila tak ze elektrozawory przepuszczaja olej do sprzegla i do przekladni (przy czym nie trzeba wciskac sprzegla) i tam samoczynnie przelaczja sie tryby. ja osobiscie nigdy nie slyszalem o rewersie elektrycznym. wpiszcie sobie w googlach "rewers elektryczny", nic nie znajdziecie zwiazanego z ciagnikami bo wystarczy pomyslec logicznie, co przy sprzegle zdziala sama elektryka?? bez hydrauliki sie nie obejdzie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZETOR FORTERRA POWER Dzisiaj, 05:48
  •  

#22 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 20:46

ZETOR FORTERRA POWER

wszystkie modele MFa z serii 61xx ze szkrzynia Dynashift mialy rewers elektrohydrauliczny bez sprzegla z dzwignia przy kierownicy a ze sprzęgłem to raczej mialy modele (z tej samej serii) ze skrzynia Powershift gdzie dzwignia rewersu byla przy dźwigni od zmiany przelozen. tak samo bylo w modelach z serii 3xxx powyzej 94 roku tyle ze te modele nie mialy rewersu przy kierownicy bo tam znajdowala sie dzwignia od polbiegow.

co Ty siejesz za teorię zobacz sobie zdjęcia na np. allegro że niektóre MF z serii 61xx mają rewers mechaniczny.mój przykład rewersu mechanicznego a po 2 jak zmienisz u mnie kierunek jazdy bez sprzęgła to kontrolki wyją i ciągnik nie zmieni kierunku jazdy dopiero z sprzęgłem sam wychamuje i zaświeci się np kontrolka jazdy do tyłu i puszczam sprzęgło i jedzie
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#23 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 19:10

ZETOR FORTERRA POWER przeczytaj prosze jeszcze raz moja wypowiedz :) na tych zdjeciach widac ze rewers znajduje sie z prawej strony i wlasnie w tych modelach z dzwignia po prawej stronie trzeba wcisnac sprzeglo. w tym ciagniku jest jakas imma skrzynia (moze Powershift, moze jakas inna) napewno nie Dynashift bo w Dynashift rewers jest bez sprzegla i w modelach 61xx znajduje sie przy kierownicy a w modelach 3xxx z prawej strony. na jednym zdjeciu widac w tym MFie dzwignie od polbiegow pod kierownica, to jest chyba Powershift.

#24 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 21:35

ZETOR FORTERRA POWER to jest na pewno dynashift bo sam ma taki ciągnik to wiem chyba nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 16:35

ZETOR FORTERRA POWER wszystkie MF 6160 nie mialy skrzyni Dynashift, co nie?? ale dobra mniejsza z tym, moze i ma Dynashift ale wtedy powinien miec rewers bez sprzegla. MASSEY FERGUSON 6150 (749479284) - Aukcje internetowe Allegro ten ma rewers przy kierownicy. MASSEY FERGUSON 6180 (741494383) - Aukcje internetowe Allegro Dynashift z rewersem przy kierownicy Ciągnik rolniczy MASSEY FERGUSON 6180 125KM KLIMA `97, 1997r., 125KM - otoMoto nastepny. moze nie wszystkie modele tak mialy. moze rewers przy kierownicy byl tylko wyposazeniem dodatkowym ale jednak jest on bez sprzegla.

#26 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 17:30

ZETOR FORTERRA POWER Czy mi sie wydaje czy ten temat nie jest czasem o Forterrze Power? Wiec prosze przestancie robic ot i piszcie o Zetorze Forterra Pwoer a nie o jakichs Massey'ach :)
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 20:27

ZETOR FORTERRA POWER @henius91 zadzwoń zapytaj czy rewers chodzi bez sprzęgła do którejś z ofert tylko handlarz ci wszystko powie co chcesz usłyszeć tak żeby to był kto nim choć umie jeździć trochę i będzie wszystko jasne albo zapytaj innych posiadaczu MF serii 61xx. Koniec gadania już o MF-ach