Skocz do zawartości

Zdjęcie

biegunka u prosiąt

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:16

biegunka u prosiąt Lukaczmarek już sobie poradziłem z tą bieguką przez 2 dni dostały po 2ml Eneroxil i po problemie, a tlenek cynku jest zawarty w prestarterze który stosuje (pigwit prestarter z nutreny) jutro zaczynam przechodzić na pigwit starter także z dodatkiem tlenku cynku. Pytałem też weterynarza o Doksy RW powiedział że można przy tej wadze prosiąt stosować zapobiegaczo ale antybiotyk ten przeznaczony jest bardziej do leczenia dróg oddechowych, choć także stosuje się go do zwalczania niektórych infekcji układu pokarmowego.
Fergusonki podaj tą nazwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
biegunka u prosiąt Dzisiaj, 11:57
  •  

#22 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:58

biegunka u prosiąt Witam jeżeli prosiaki dostaną biegunkę przy maciorze do 7 doby to znaczy że maciora ma stan zapalny i trzeba wezwać weterynarza zaszczepi maciorę i prosiaki . Prosiaki starsze po odsadzeniu to najlepiej podać otręby pszenne lub kawę zbożową

#23 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:19

biegunka u prosiąt Enroxil 5% + plus wapno, przez dwa dni

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak zapobiec biegunkom? zobacz »

•  

#24 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 11 luty 2013 - 19:56

biegunka u prosiąt możecie mi powiedzieć ile prosiakom po odsadzeniu na 100kg śrutu można dodać zakwaszacza i lonomix-a( mikrominerał)

#25 Share damiank1518

damiank1518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:41

biegunka u prosiąt najlepiej jednak działa kora z dębu 10 razy lepiej jak kawa i otręby. a jak to nie to enroxil.

#26 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:51

biegunka u prosiąt Tlenek Cynku zawarty jest w preparacie Suibicol (35-40 zł/1kg) . Też mam ostatnio dużo problemów z biegunką :(. Zrobiłem test prosięta odsadzone od maciory gdzies w 5 tygodniu dostały pasze własnie zmieszaną z tlenkiem cynku (1kg sypie się na 100kg). Śrute robiłem 50/50 jęczmień/pszenica + koncentrat z nutreny i niestety dziś po około 2-3 tygodniach od odsadzenia zaczęły już pojawiać się objawy ale tylko w 5 prosiętach Nie widać jeszcze rzadkich odchodów tylko mają ulane tyłki. I teraz już też sam nie wiem co może być przyczyną. Kojec ładnie wydezynfekowany był i przygotowany, nie wiem może zbyt dobra pasza. Poradzcie coś. A stosował ktoś może inne preparaty ale tylko takie które z paszą się stosuje?

#27 Share tomek175

tomek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:03

biegunka u prosiąt tjun ja stosuje tez preparat suibicol w okresie okołoodsadzeniowym tylko ja daje daje zkoncentrat hendriksa z samym jeczmieniem i brak jakich kolwiek biegonek. JECZMIEN dla prosiat daje najlepszy czyszcze go nawet.

#28 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 27 marzec 2013 - 22:04

biegunka u prosiąt

Tlenek Cynku zawarty jest w preparacie Suibicol (35-40 zł/1kg) . Też mam ostatnio dużo problemów z biegunką :(. Zrobiłem test prosięta odsadzone od maciory gdzies w 5 tygodniu dostały pasze własnie zmieszaną z tlenkiem cynku (1kg sypie się na 100kg). Śrute robiłem 50/50 jęczmień/pszenica + koncentrat z nutreny i niestety dziś po około 2-3 tygodniach od odsadzenia zaczęły już pojawiać się objawy ale tylko w 5 prosiętach Nie widać jeszcze rzadkich odchodów tylko mają ulane tyłki. I teraz już też sam nie wiem co może być przyczyną. Kojec ładnie wydezynfekowany był i przygotowany, nie wiem może zbyt dobra pasza. Poradzcie coś. A stosował ktoś może inne preparaty ale tylko takie które z paszą się stosuje?

powodów może być dużo ale ja bym zmiejszył udział pszenicy o 20 % tak przez dwa tygodnie no i ten koncentrat to też nie dawaj dawki z worka, bo sam tlenek to działa ale nie ma co dawać więcej niż 3-4 kg na tone.Każdy ma inne doświadczenia ale ja myśle że na odsadzenie to ze zbóż sam jęczmień jest najleprzy i dobry koncentrat

#29 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:47

biegunka u prosiąt 10 kg czystego tlenku cynku na tonę do zdecydowanie za dużo. Rozwalisz prosiakom kosmki jelitowe i będziesz miał potem własnie biegunki, mniejsze przyrosty i jeszcze inne problemy. Jak kolega pisze 3-4 kg to max.

#30 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:14

biegunka u prosiąt witam ja z wujem mam problem taki że szczepie razem z wujem prośiaki na biegunke on chodzi do mnie pomagć szczepić a ja do niego i chodzi oto że jak zaszczepimy prosiaki to prosiaki są tydzień czyste a po tygodniu odnowa biegunka i taka sytuacja jest u mnie i uwuja dodam że prosiaki są odsadzone 14 dni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:20

biegunka u prosiąt zacznij od paszy. I mam nadzieję że zachowujecie warunki bioasekuracji czyli przebieracie się przed wejściem do innej chlewni zeby chorób nie przenosić?

#32 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:21

biegunka u prosiąt pasza dobra przypuszczam że to może być od pogody gdyż w dzięń jest ciepło a w nocy drastycznie temperatura spada i przypuszczam że to może od tego u moich prosiaków biegunka występuje u rużnych prosiaków z kolei u wuja zawsze u tych samych osobników

#33 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 09:27

biegunka u prosiąt

10 kg czystego tlenku cynku na tonę do zdecydowanie za dużo. Rozwalisz prosiakom kosmki jelitowe i będziesz miał potem własnie biegunki, mniejsze przyrosty i jeszcze inne problemy. Jak kolega pisze 3-4 kg to max.

No właśnie za dużo, poradziłem się weterynarza bo sam mi to przywiózł, na ulotce stosowania również jest 1kg/100 :/ Teraz zrobię jak zalecacie i zobacze czy będzie poprawa. A po drugie to, przecież w koncentracie który stosuje również jest tlenek cynku lecz w małych ilościach, ale jest ... Jeszcze słyszałem o takim leku jak Doxycyclina (nie wiem czy dobrze napisałem) a z tym się ktoś spotkał i stosował? A do wody też coś sypiecie?

#34 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 09:36

biegunka u prosiąt Panowie mam inne pytanie jaką stosujecie szczepionkę cirkowirusy????
Zetor Team

#35 Share jakub_s

jakub_s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:10

biegunka u prosiąt

No właśnie za dużo, poradziłem się weterynarza bo sam mi to przywiózł, na ulotce stosowania również jest 1kg/100 :/ Teraz zrobię jak zalecacie i zobacze czy będzie poprawa. A po drugie to, przecież w koncentracie który stosuje również jest tlenek cynku lecz w małych ilościach, ale jest ... Jeszcze słyszałem o takim leku jak Doxycyclina (nie wiem czy dobrze napisałem) a z tym się ktoś spotkał i stosował? A do wody też coś sypiecie?

10kg na tone to za duża dawka 5 max i to i tak wysoko. Zachamuje biegunki ale co z tego jak stracisz tydzień albo 2 tyg w tuczu przez degradacje kosmków jelitowych.
Dobrze ktoś wspomniał że w koncentracie coś też jest, warto wypytać co i razem to ująć.
Nie ma co mówić sam jęczmień albo dodaj ujmij tego czy tamtego. Pasza po odsadzeniu musi trzymać parametry ok 17-18BO min. i dużo energii min13,5 MJ a tego z jęczmienia nie zrobisz samego, pozatym dobrze było by aby zakwasić 4-5 kg na tonę min. dobrego kwasu. Najlepiej używać jęczmień, pszenice i kukurydzę i to trzeba dobrze zbilansować.
Jeśli twoje prosiaki były ubogo żywione przed odsadzeniem to uważaj z poziomem białka bo jak je zabierzesz od maciory to sie nażrą jak głupie bo głodne bedą i masz sr**zke a w skrajnych wypadkach obrzękówke i upadki.

Z lekami to do lekarza a doxycyklina to z tego co wiem bardziej na płucne problemy.

#36 Share RyszardHandel

RyszardHandel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:36

biegunka u prosiąt Mam pytanko. Czy ktos handlujacy prosiakami moze mi poradzic, jak zabezpieczyc je przed bieguną do czasu sprzedazy, tak zeby za duzo kasy nie ładować?
Ryszard

#37 Share JarekMat

JarekMat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 maj 2014 - 19:53

biegunka u prosiąt

Mam pytanko. Czy ktos handlujacy prosiakami moze mi poradzic, jak zabezpieczyc je przed bieguną do czasu sprzedazy, tak zeby za duzo kasy nie ładować?
Ryszard

Proszę kupić na www.bentawet.pl Bentawet P i podawać od razu po zakupie. Kosztuje 15 zł za kilo, a na prosiaka wystarczy 100- 200 g- podaje się łyżeczkę 2x dziennie do paszy. Dla warchlaków i tuczników też, tylko większe dawki. Wychodzi najtaniej. Wysyłka jest powyżej 10 kg gratis. Zamówić można pod 601-195-440

Edytowany przez JarekMat, 29 maj 2014 - 19:54.

#38 Share JaMarek

JaMarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2014 - 19:16

biegunka u prosiąt

mam prosiaki i starsze tez i szukam czegos niedrogiego na sraczke Poczytalem o tym bentawecie co tu ktos pisze i chce go zamowic Kosztuje 16 zyla za kilo Nie tak jak napisane 15 zyla ale to i tak malo Na allegro jest aukcja z tym proszkiem ale wysylaja gratis dopiero od 10 kg wiec moze ktos kto to stosowal napisze jak dzialal ten bentowet zebym nie kupil czegos co znow nie zadziala

czy ktosstosowal bentawet?

#39 Share Robertkpa

Robertkpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 17:15

biegunka u prosiąt

Witam, Również mam problem z biegunką u prosiąt. Podaje im tylbian raz dziennie przez trzy dni po 0,5 cm. jednak zauważyłem u nich dziwne zachowanie po podaniu leku. Prosięta są pobudzone , chodzą w kółko i piszczą. po kilku godz. im przechodzi. Czy przyczyną może być zbut duża dawka??. Prosięta około 3 tyg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2015 - 11:10

biegunka u prosiąt

znajdź najpierw przyczynę, u mnie niema wcale biegunek, najczęściej jest przez bakterie coli jak locha położy się w odchody prosięta obliżą wymie i już gotowe ja usuwam gnój 2 razy dziennie bo mam ściółkowe wystracy przesunąć szypą na bok i naścielić i git, ja tam daje mleko dla cieląt w proszku i jestem zadowolony sam jestem zaskoczony ze nie ma biegunek