Skocz do zawartości

Zdjęcie

biegunka u prosiąt

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 19:54

biegunka u prosiąt Ostatnio borykamy się w gospodarstwie z okropną biegunką-podajemy tylbian, oksytetracyklinę w znacznie zawyżonych dawkach i za nic nie pomaga! prosięta chudną i leje się z nich jak z kaczej D... macie może jakieś sprawdzone sposoby na biegunki, bo bo dwukrotne szczepienia każdego dnia po kilkadziesiąt prosiąt wykańczają i mnie i zwierzaki....
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
biegunka u prosiąt Dzisiaj, 05:17
  •  

#2 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 22:06

biegunka u prosiąt Skontaktuje się z weterynarzem, to może być colibakterioza, systematyczna dezynfekcja i oczywiście dobra pasza zwłaszcza przy odsadzeniu to podstawa

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 14 wrzesień 2009 - 11:16

biegunka u prosiąt Jakie to są prosięta, tzn. jaki wiek? Czy to są już takie przed odsadzeniem, co już podajesz im śrut, czy całkiem małe przy maciorze?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak zapobiec biegunkom? zobacz »

•  

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 19:30

biegunka u prosiąt Aktualnie w porodówce mam cztery mioty-najstarsze, już wykurowane mają cztery tygodnie, a najmłodsze dwa dwutyg. Mioty są w najgorszym stanie... wszystkie stoją przy maciorze, bo odsadzam zwykle w wieku 5-6 tyg , i dopiero po ok 3 tyg życia podaję prestartery, bo jak wypróbowałem, podawanie ich zgodnie z instrukcją-od 1. tyg przynosi jeszcze gorsze efekty-tzn prosięta nie potrzebują paszy a oswajają się niepotrzebnie z elementem kojca, jakim jest karmnik, wiec gdy wstawię go później to są zainteresowane i dopiero pobierają...

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 14 wrzesień 2009 - 21:19

biegunka u prosiąt Aha, czyli te przy maciorze co nie mają jeszcze dostępu do paszy to też Ci biegunkują. Bo jeśli chodzi o paszę, to ja daję śrut z koncentratem. Śrut praktycznie z samego jęczmienia. Można dołożyć maks. z 10% pszenicy. Jednak też u mnie zdarzały się biegunki po takiej paszy. Niedawno (tak od miesiąca) zacząłem zakwaszać pasze zakwaszaczem. Powiem, że są dobre efekty stosowania tego zakwaszacza. Biegunka prawie wcale już nie występuje.

#6 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 21:32

biegunka u prosiąt Trzeba będzie faktycznie pomyśleć poważniej nad zakwaszaczem, btw. Jaka jest cena tego dodatku na 1t paszy. Właśnie ja też maciorom mełłę prawie sam jęczmień i trochę owieska i pszenicy, bo pszenżyto wcinają tylko tuczniki;] Eksperymentowałem z różnymi koncentratami i dodatkami, a ostatnio tak mnie wnerwiły te biegunki, że tylko śruta, trochę otrąb pszennych i sól dla apetytu bo inaczej bez koncentratu nie chcą żreć. Zobaczę jakie to da efekty, bo jeśli będą rosły tak jak na premiksach i to bez biegunek to tylko "PREMIX BY KŁODAWA" :)

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 10 październik 2009 - 18:52

biegunka u prosiąt Przepraszam, że późno odp w temacie. Dawno mnie nie było na AF. Więc ja daje tego zakwaszacza 1,5kg na 100kg śrutu. Taka torebka 1,5kg kosztuje 12zł.

#8 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 październik 2009 - 12:42

biegunka u prosiąt Ja podaje podawałem w zeszłym roku po prostu kiszonkę z trawy, ale nie zauważyłem specjalnej poprawy, a przecież tam też jest kwas mlekowy itp itd...

#9 Share Markus27

Markus27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 15:22

biegunka u prosiąt ostatnio mam problem z biegunkami u prosiąt kilka dni po urodzeniu, prosiaki oczywiście są szczepione żelazem.
Dotychczas nie było z tym problemu, weterynarz określił że to wirus z powietrza. Może ktoś z kolegów wie czym zaszczepić prosiaki czy lochę, żeby nie było tego problemu.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 15:34

biegunka u prosiąt A nie jest to Coli bakterioza? po 2-3 mm. Enro {Enflocyna, Enrocin}, jeśli mają już biegunkę, to nie daje się w tym czasie żelaza, bo to jest dodatkowa pożywka dla bakterii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 18:04

biegunka u prosiąt powiedz dokładnie który to dzień. Bo jeśli 7 dzień życia to ewidentne kokcydia

#12 Share Markus27

Markus27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:49

biegunka u prosiąt dokładnie to 3 dnia zauważyłem przy szczepieniu żelazem

#13 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 16 grudzień 2012 - 14:14

biegunka u prosiąt mam poważny problem z małymi prosiakami, maja tydzień maciora miała malo pokarmu więć po trzech dniach zaczęły dostawać mleko w proszku DOLMILK MDP i od jakiegoś czasu mają biegunke i niewiem co robić, czy im coś dawać, czy może jakiś zakwaszacz? dzisiaj wprwadze im prestarter schaumanna, jest może jeszcze jakaś pasza uzypełniająca? macie jakieś pomysły, albo jakieś metody zapobiegające biegunkom u maluchów.

Połączony

Edytowany przez MAT912, 17 grudzień 2012 - 17:42.

#14 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 16 grudzień 2012 - 15:35

biegunka u prosiąt Dodaj do mleka ZnO czyli tlenek cynku, powinno pomóc. Lub jeszcze lepiej zapytaj u weterynarza o jakiś preparat z tlenkiem cynku i kolistyną. Proponowałbym także zmianę mleka na Schaumanna jeśli masz dostęp. Starter najlepiej podaj Ferkelin Wean.

Edytowany przez Krzynio257, 16 grudzień 2012 - 15:50.

#15 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:35

biegunka u prosiąt jaki rodzaj biegunki? opisz to
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#16 Share ursusek94

ursusek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, mechanizacja i modernizacja rolnictwa

Napisany 17 grudzień 2012 - 16:16

biegunka u prosiąt niewiem za bardzo jak opisać biegunke, no załatwiają sie praktycznie samą wodą zabarwioną mlekiem, bardzo mocno spadły na wadze, byłem u weterynarza dał mi jakiś antybiotyk odiegunki i wode z minerałami na nawodnienie pod skóre. prawdopodobnie przyczyną było mleko, bo gdy je rozrabiałem to sie ważyło, dzis kupiłem nowe i zobaczymy jaki będzie rezultat, oby nie było za puźno.

#17 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 17:25

biegunka u prosiąt Skoro weterynarz zaradził antybiotyk to my ci raczej nie pomożemy :)

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#18 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:41

biegunka u prosiąt Witam. Może ktoś mi odpowie na poniższe pytanie. Wczoraj kupiłem prosięta w wadze 15-20kg, u kilku sztuk dzisiaj wystąpiła biegunka-dałem po 2ml Eneroxilu, moje pytanie brzmi: czy można zapobiegawczo stosować Doksy RW (do rozcieńczania w wodzie), czy uchroni od wystąpienia biegunki i czy wogóle można ten środek stosować przy takiej wadze prosiąt?

#19 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 23:14

biegunka u prosiąt Jutro Ci podam nazwe srodka ktory ja stosuje(zapobiegawczo) i jestem z niego zadowolony, go mozna stosowac od mlodzierzy (zaraz po odsadzeniu) do konca chowu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 12:27