Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza suchy - obsługa

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 14:47

Filtr powietrza suchy - obsługa jak często w swoich sdf czyścicie filtr powietrza, czy codziennie, czy podczas pracy w kurzu takim że maszyny z tyłu nie widać, trzeba by w ciągu dnia jeszcze czyścic, czy te filtry dobrze zabespieczają przed pracą w duzym kurzu, po ilu mtg wymieniać, czy całość czy tylko niebieski wkład, oraz czy zdażyło się komuś żeby podczas pracy w duzym deszczu filtr papierowy został zalany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza suchy - obsługa Dzisiaj, 03:18
  •  

#2 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 wrzesień 2009 - 10:36

Filtr powietrza suchy - obsługa Ja czyszczę codziennie jeżeli pracuje w bardzo dużym kurzu (raz dziennie), a jak pracuje bez kurzu to żadko. Ja wymieniłem ten zewnętrzny filtr (ten większy) po 700mth. Z tego co mówił mi serwisant to wymienia się dwa razy ten duży a mały raz. A jeśli chodzi o to zalanie to mi się nigdy coś takiego nie zdarzyło, ale w bardzo dużym deszczu jeszcze nie robiłem.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 12:59

Filtr powietrza suchy - obsługa Ten duży wypadało by wymienić raz na rok ale jeśli nie jest mocno zabrudzony to można trochę dłużej, ten mały wkład zabezpieczający niby można co 1000h ale u mnie już po jakiś 350-400 czujnik pokazywał zapchany filtr i to właśnie ten mały był przytkany.

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 15:18

Filtr powietrza suchy - obsługa ja w ładowarce też mam suche filtry przy silniku perkins i wymieniam co dwie wymiany oleju czyli co 500h. jeden i drugi a czyszcze jak widzę że jest brudny jak dużo syfu na nim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 15 wrzesień 2009 - 20:49

Filtr powietrza suchy - obsługa ja też wymieniam ten filtr co drugą wymianę oleju i co jakiś czas sprawdzam stopień zakurzenia i ewentualnie czyszczę.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 06:06

Filtr powietrza suchy - obsługa Instrukcja obsługi podaje że filtr duży może być uzywany do puki nie jest porwany i nie ma dziur ( czy ktoś czyścił ten filtr na mokro tak jak jest opisane w instrukcji?) a mały filtr się nie czyści, tak samo twierdził serwisant żeby nie trzedmuchiwać filtra niebieskiego a tylko duży, raz gdy długo nie czyściłem filtrów to i mały lekko się przykurzył, dlatego myślałem że wystarczyła by narazie ( 500mtg) wymiana tylko małego filtra???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 01:32

Filtr powietrza suchy - obsługa Tego małego niebieskiego nigdy nie czyściłem bo nie ma takiej potrzeby a co do tego zewnętrznego więskzego to czyszcze w zależności od tego czy sie sie kurzy podczas pracy ale raczej robie to często. Ale nigdy nie wymieniałem go ( traktor ma ponad 1500 mtg), zawsze tylko porządnie wydmuchne go kompresorem. Co do zalania to też mi sie nie zdażyło.

Dodaj odpowiedź