Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jumz D65 coś stuka

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 11:51

Jumz D65 coś stuka Witam ! Posiadam białoruskę po kapitalnym remoncie silnika, głowicy pompy wtryskowej itd. Gdy się nagrzeje to przy wyzszych obrotach coś stuka metalicznie. Było kilku znawców i mieli różne opinie a że to zawory a że pompa wtryskowa po remoncie ma wysokie ciśnie i słychać jak przełącza sekcje. Nie wiem co to może być, zawory były regulowane lecz problem dalej ten sam. Mówią mi żeby sie nie przejmować i jeździć bo to może być normalne. Przykładając rękę do bloku to nie czuć tych drgań ani nic takiego. Najbardziej drgania wyczuwalne są na przewodach do wtrysków ale nie wiem czy to pod wpływem wysokiego ciśnienia czy nie. Jak mogę sprawdzić co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jumz D65 coś stuka Dzisiaj, 17:12
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 12:43

Jumz D65 coś stuka Problemem mogą być nie tyle same zawory, co klawiatura nimi sterująca. Podobny problem miałem w 3cyl Perkinsie i wymiana 1 przycisku zlikwidowała problem, ale mogę się mylić. Może to być także luźny lub wypracowany korbowód.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 15:37

Jumz D65 coś stuka Ale jaki to przycisk wymieniałeś. wszystkie panewki są wymienione, nie sądzę żeby one stukały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 16:13

Jumz D65 coś stuka

Ale jaki to przycisk wymieniałeś. wszystkie panewki są wymienione, nie sądzę żeby one stukały

Mówiąc przycisk mam na myśli pojedynczy element klawiatury, który steruje zaworem ssącym i wydechowym. Jeśli to nie top ani wcześniej opisane przeze mnie przyczyny, to prawdopodobnie po dotarciu wszystko może wrócić do normy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#5 Share Marcinek178

Marcinek178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:53

Jumz D65 coś stuka Jeśli chodzi o te koniki które naciskają na zawory to ich końcówki są dosyć mocno rozklepane już. możliwe że podczas ich pracy to one wydają te stukające dźwieki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 21:33

Jumz D65 coś stuka Myślę, że raczej tak. Inne przyczyny oprócz wyżej przeze mnie opisanych są raczej nie możliwe...