Skocz do zawartości

Zdjęcie

szczóry i króle

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 09:32

szczóry i króle Witam. Chciałbym poruszyć temat szczurów, które sprowadzają się do budynków gdzie hoduje króliki. Czy miał ktoś z was już taki problem gdzie krzyżowały się wam szczury i królikami?? Co robicie żeby się szczury nie sprowadzały, a jeśli się sprowadza to co robicie żeby się ich pozbyć??

Edytowany przez andrzej2110, 13 wrzesień 2009 - 11:05.
ort i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szczóry i króle Dzisiaj, 17:52
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 wrzesień 2009 - 10:05

szczóry i króle Od strony genetycznej jest to nie możliwe, równie dobrze człowiek mógłby mieć dziecko z krową, jest coś takiego jak bariera rozrodcza i u osobników różnych gatunków które na drodze ewolucji baarrrdzo długo idą różnymi ścieżkami uniemożliwiają posiadanie potomstwa, a u bliżej spokrewnionych potomstwo jest, tyle, że z reguły niepłodne (muł)

Szczury i króliki należą do różnych rzędów, czyli praktycznie nie są spokrewnione ze sobą

Nawet jeśli po takim stosunku dojdzie do zapłodnienia to różnice w ilości chromosomów, budowie chromosomów uniemożliwią podział komórek i nie dojdzie do rozwoju zarodka

Jest możliwe laboratoryjne zmuszenie komórek do podziału, zazwyczaj u roślin, tym środkiem jest m.in kolchicyna, pododuje ona zdublowanie chromosomów również tych różniących 2 organizmy i tak powstaje poliploid (właściwie allopoliploid), ogólnie można powiedzieć tak uzyskano pszenżyto a na drodze ewolucji większość zbóż tak powstało

#3 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 10:12

szczóry i króle http://www.allegro.p...graficzny.html- polecam

Ciekawi mnie jak wygląda krzyżówka szczura z królikiem, jeszcze nigdy nie widziałem ale wszystko przede mną. Ja króliki hoduję już 3 lata, wcześniej brat ale nigdy problemów z krzyżowaniem się z królikami nie było. Może tam gdzie ty trzymasz króliki to najpierw były szczury- nie wiem. Możesz trutkę nastawić na szczury. :)
hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 10:57

szczóry i króle Mój dziadek kiedyś hodował króliki, ale jak wiadomo królik i szczur jest ze sobą spokrewniony, wiec się sprowadziły. Dziadek musiał wybić całe stado ponieważ zaczęły się krzyżować. Krzyżówka królika i szczura to nic przyjemnego ponieważ wygląda to tak jak królik tylko ze niema sierści i ma długi ogon jak szczur (obrzydliwe zwierze) :)

Edytowany przez andrzej2110, 13 wrzesień 2009 - 11:11.

#5 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 13:13

szczóry i króle Skoro wiadomo że są spokrewnione to daj dowód, te krzyżówki są jak yeti niby każdy o tym słyszał ale na własne oczy nikt nie widział lub nie może tego udowodnić, a że króliki były bez sierści to są przecież choroby skóry,
Ja ostatnio widziałem psa który mógłby za taką krzyżówkę uchodzić bo też był bez sierści i wyglądał okropnie a jest po prostu chory

Królik ze szczurem jest tak samo spokrewniony jak krowa ze słoniem a te krzyżówki to takie samo "bajanie" jak to, że jak rasową sukę wiejski pies obskoczy to już nigdy rasowego psa nie urodzi - 21 wiek a zabobon jak w średniowieczu, no jeszcze "naukowcy" 3 rzeszy mieli różne teorie z żydówkami i psami, ale niczego nie udowodnili a w necie się czasem pojawiają różne krzyżówki i piszą, że nawet można oglądać tyle, że zdjęć brak to zwykłe podpuchy

#6 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 13:25

szczóry i króle Fajna historia z tym krzyżowaniem ;p
A co do przebywania w tych samych pomieszczeniach królików i gryzoni np. szczury i myszy jest to nie dopuszczalne ponieważ roznoszą one dużo chorób np. parch.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 13:47

szczóry i króle Na odp poczekacie bo kolega dostał 7 dni urlopu :)

Na fotki nie ma co liczyć:

Dziadek musiał wybić całe stado ponieważ zaczęły się krzyżować.

Już tego nie ma.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 14:03

szczóry i króle Nawet gdyby takie zdjęcie było to wypadałoby wziąć próbkę na badanie PCR czy podobne tak, żeby wykluczyć mutację i potwierdzić tym samym, że połowa genów królika połowa szczura, ale to i tak nieprawdopodobne bo geny mają różne a komórka z 2 różnymi genami nie pasującymi do siebie nijak po prostu się nie podzieli i nie rozwinie w zarodek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:41

szczóry i króle Najprostszy dowodem ze król i szczur to rodzina to to ze obydwa zwierzęta są gryzoniami :)

#10 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:24

szczóry i króle No niby są gryzoniami - ale kilka postów wyżej kolega wyjaśnił ci że takie coś jest nawet teoretycznie mało możliwe - a ty nadal swoje - moja rada taka - w kwestii samych szczurów to należy się ich pozbyć (choroby itd) a w kwestii krzyżowania się to polecam odstawić mocne alkohole i nie wierzyć dziadkom na słowo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#11 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:30

szczóry i króle Otóż nie są gryzoniami, królik to rząd zającokształtne, szczur to gryzoń, a krzyżówki międzyrzędowe u zwierząt się właściwie w naturze nie zdarzają tzn. jak dotąd nie udokumentowano takiego przypadku

Jakiś czas temu czytałem na jednym portalu o szczuroświnkach w jakimś zoo szczur + świnka morska , i niby 2 gryzonie, różne rodziny i gatunki iii niby były ale w zoo o niczym wydaje się nie wiedzieli ii standardowo zero zdjęć okazało się, że to było podpucha dziennikarska "czyli sensacja"

Miałem kiedyś świnkę morską co chowała się z królikami ii żaden jej bastarda nie zrobił więc to też jest na mój +

#12 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:42

szczóry i króle Ja tam wierze że królik może się że szczurem skojarzyć i z tego będzie potomstwo, u kolegi to miało miejsce choć nie widziadłem on to opisał tak samo jak kolega wyżej, poruszaliśmy ten temat na biologi kiedy mieliśmy dział poświęcony genetyce i podobno możliwe... :)

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:45

szczóry i króle A radziecki uczony Miczurin skrzyżował słonia z mrówką :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 21:56

szczóry i króle U nas tez o tym dawno opowiadali.ale na własne oczy nikt nie widział a i z naukowego punktu wiedzenia to niemożliwe.
Andrzej kiepsko te bany dajesz bo kolega przemo po tobie pisze :)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 20:48

szczóry i króle ups. zapomniałem ze na nowym systemie trzeba zmienić z godzin na dni ... Już poprawiam. Co się odwlecze to nie uciecze. :)

ups. zapomniałem ze na nowym systemie trzeba zmienić z godzin na dni ... Już poprawiam. Co się odwlecze to nie uciecze. :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 18:48

szczóry i króle

Ja tam wierze że królik może się że szczurem skojarzyć i z tego będzie potomstwo, u kolegi to miało miejsce choć nie widziadłem on to opisał tak samo jak kolega wyżej, poruszaliśmy ten temat na biologi kiedy mieliśmy dział poświęcony genetyce i podobno możliwe... :)

To musiałeś nie uważać na lekcjach biologii, wystarczy troszkę chociaż wiedzieć a zobaczysz ze to niemożliwe.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250