Theprzemo205

szczóry i króle

Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam. Chciałbym poruszyć temat szczurów, które sprowadzają się do budynków gdzie hoduje króliki. Czy miał ktoś z was już taki problem gdzie krzyżowały się wam szczury i królikami?? Co robicie żeby się szczury nie sprowadzały, a jeśli się sprowadza to co robicie żeby się ich pozbyć??

Edytowano przez andrzej2110
ort i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Od strony genetycznej jest to nie możliwe, równie dobrze człowiek mógłby mieć dziecko z krową, jest coś takiego jak bariera rozrodcza i u osobników różnych gatunków które na drodze ewolucji baarrrdzo długo idą różnymi ścieżkami uniemożliwiają posiadanie potomstwa, a u bliżej spokrewnionych potomstwo jest, tyle, że z reguły niepłodne (muł)

 

Szczury i króliki należą do różnych rzędów, czyli praktycznie nie są spokrewnione ze sobą

 

Nawet jeśli po takim stosunku dojdzie do zapłodnienia to różnice w ilości chromosomów, budowie chromosomów uniemożliwią podział komórek i nie dojdzie do rozwoju zarodka

 

Jest możliwe laboratoryjne zmuszenie komórek do podziału, zazwyczaj u roślin, tym środkiem jest m.in kolchicyna, pododuje ona zdublowanie chromosomów również tych różniących 2 organizmy i tak powstaje poliploid (właściwie allopoliploid), ogólnie można powiedzieć tak uzyskano pszenżyto a na drodze ewolucji większość zbóż tak powstało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

http://www.allegro.p...graficzny.html- polecam

 

Ciekawi mnie jak wygląda krzyżówka szczura z królikiem, jeszcze nigdy nie widziałem ale wszystko przede mną. Ja króliki hoduję już 3 lata, wcześniej brat ale nigdy problemów z krzyżowaniem się z królikami nie było. Może tam gdzie ty trzymasz króliki to najpierw były szczury- nie wiem. Możesz trutkę nastawić na szczury. :)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

Mój dziadek kiedyś hodował króliki, ale jak wiadomo królik i szczur jest ze sobą spokrewniony, wiec się sprowadziły. Dziadek musiał wybić całe stado ponieważ zaczęły się krzyżować. Krzyżówka królika i szczura to nic przyjemnego ponieważ wygląda to tak jak królik tylko ze niema sierści i ma długi ogon jak szczur (obrzydliwe zwierze) :)

Edytowano przez andrzej2110
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Skoro wiadomo że są spokrewnione to daj dowód, te krzyżówki są jak yeti niby każdy o tym słyszał ale na własne oczy nikt nie widział lub nie może tego udowodnić, a że króliki były bez sierści to są przecież choroby skóry,

Ja ostatnio widziałem psa który mógłby za taką krzyżówkę uchodzić bo też był bez sierści i wyglądał okropnie a jest po prostu chory

 

 

Królik ze szczurem jest tak samo spokrewniony jak krowa ze słoniem a te krzyżówki to takie samo "bajanie" jak to, że jak rasową sukę wiejski pies obskoczy to już nigdy rasowego psa nie urodzi - 21 wiek a zabobon jak w średniowieczu, no jeszcze "naukowcy" 3 rzeszy mieli różne teorie z żydówkami i psami, ale niczego nie udowodnili a w necie się czasem pojawiają różne krzyżówki i piszą, że nawet można oglądać tyle, że zdjęć brak to zwykłe podpuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia z tym krzyżowaniem ;p

A co do przebywania w tych samych pomieszczeniach królików i gryzoni np. szczury i myszy jest to nie dopuszczalne ponieważ roznoszą one dużo chorób np. parch.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na odp poczekacie bo kolega dostał 7 dni urlopu :)

 

Na fotki nie ma co liczyć:

Dziadek musiał wybić całe stado ponieważ zaczęły się krzyżować.

 

Już tego nie ma.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Nawet gdyby takie zdjęcie było to wypadałoby wziąć próbkę na badanie PCR czy podobne tak, żeby wykluczyć mutację i potwierdzić tym samym, że połowa genów królika połowa szczura, ale to i tak nieprawdopodobne bo geny mają różne a komórka z 2 różnymi genami nie pasującymi do siebie nijak po prostu się nie podzieli i nie rozwinie w zarodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No niby są gryzoniami - ale kilka postów wyżej kolega wyjaśnił ci że takie coś jest nawet teoretycznie mało możliwe - a ty nadal swoje - moja rada taka - w kwestii samych szczurów to należy się ich pozbyć (choroby itd) a w kwestii krzyżowania się to polecam odstawić mocne alkohole i nie wierzyć dziadkom na słowo


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Otóż nie są gryzoniami, królik to rząd zającokształtne, szczur to gryzoń, a krzyżówki międzyrzędowe u zwierząt się właściwie w naturze nie zdarzają tzn. jak dotąd nie udokumentowano takiego przypadku

 

Jakiś czas temu czytałem na jednym portalu o szczuroświnkach w jakimś zoo szczur + świnka morska , i niby 2 gryzonie, różne rodziny i gatunki iii niby były ale w zoo o niczym wydaje się nie wiedzieli ii standardowo zero zdjęć okazało się, że to było podpucha dziennikarska "czyli sensacja"

 

Miałem kiedyś świnkę morską co chowała się z królikami ii żaden jej bastarda nie zrobił więc to też jest na mój +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Ja tam wierze że królik może się że szczurem skojarzyć i z tego będzie potomstwo, u kolegi to miało miejsce choć nie widziadłem on to opisał tak samo jak kolega wyżej, poruszaliśmy ten temat na biologi kiedy mieliśmy dział poświęcony genetyce i podobno możliwe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

A radziecki uczony Miczurin skrzyżował słonia z mrówką :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

U nas tez o tym dawno opowiadali.ale na własne oczy nikt nie widział a i z naukowego punktu wiedzenia to niemożliwe.

Andrzej kiepsko te bany dajesz bo kolega przemo po tobie pisze :)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ups. zapomniałem ze na nowym systemie trzeba zmienić z godzin na dni ... Już poprawiam. Co się odwlecze to nie uciecze. :)

 

ups. zapomniałem ze na nowym systemie trzeba zmienić z godzin na dni ... Już poprawiam. Co się odwlecze to nie uciecze. :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierze że królik może się że szczurem skojarzyć i z tego będzie potomstwo, u kolegi to miało miejsce choć nie widziadłem on to opisał tak samo jak kolega wyżej, poruszaliśmy ten temat na biologi kiedy mieliśmy dział poświęcony genetyce i podobno możliwe... :)

 

 

To musiałeś nie uważać na lekcjach biologii, wystarczy troszkę chociaż wiedzieć a zobaczysz ze to niemożliwe.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy się zdarzają, ale nawet królika nie da się skrzyżować z zającem, a to ta sama rodzina w systematyce. Ciekawe hybrydy tworzą hodowcy kanarków z np. ziębami, jest to ponoć nielegalne. Udało się chyba w latach 50-60 połączyć plemnik i jajeczko człowieka i szympansa (3% różnicy genetycznej) i zygota zaczęła się dzielić. Eksperyment przerwano, przestraszono się konsekwencji, zygoty nie osadzono w macicy. Wątpię w to, że obcy krzyżowali się z naczelnymi dając hybrydę homo sapiens, jak twierdzą zwolennicy ingerencji obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

A radzieccy uczeni skrzyżowali żółwia z krową i wyszło cielę w kasku  :D ,potem jeszcze sparowali węża z jeżem co dało drut kolczasty :D. W Polsce występował kiedyś osobnik "przodownik pracy" będący efektem romansu mrówki i osła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj