Zaloguj się, aby obserwować  
ORION1

Problem z Pronarem i pługiem obrotowym :(

Polecane posty

ORION1    1

Posiadam Pronara 82A i kupiłem pług obrotowy zetora 4 skibowy ten najmniejszy co waży 720 kg. I miało być pięknie :) a nie jest. Po 2 h orki olej sie tak rozgrzał od podnosnika że się dymiło. A na końcu siłownik się rozleciał. Co mam zrobić ???? A i czy jest ktoś kto ciąga tkim Pronarem <82A> 4 obrotową ???? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Sąsiad miał podobny problem tylko że w tym modelu 130 km i dużą 4 obrotową Uni.

Serwis mu zamontował dodatkowy zbiornik na olej i to pomogło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a wtym pługu jest taki zbiorniczek wyruwnójący??


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Chyba koledze chodziło o dodatkowy zbiornik oleju w ciagniku. Jesli olej sie grzeje to moze zamontowac chłodnice oleju hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

W Pronarach i MTZ hydraulika to jedno z najsłabszych ogniw ponieważ zbiorniczek jest bardzo mały i jeśli maszyna wymaga ciągłego krążenia oleju to niestety pronar nie jest do tego, można dodatkowo założyć większy zbiornik na olej a także chłodnicę ale to nie to. Ale co do podnośnika to bez sensu, bo ja mam "Vogla" 4 skiby waży bodajże 800 KG i nawet na bardzo krótkich kawałkach (gdzie trzeba często podnosić i opuszczać) pompa podnosi bezproblemowo. a przecież obracanie pługa nie daje aż takiego wielkiego obciążenia. Proponuje ci podregulować podnośnik a potem myśleć o jakimś lepszym chłodzeniu oleju, ale na razie wyreguluj podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Aby 820 mógł pracować z 4-ką w obrocie,zmieniłem siłownik na 110 i cięgła(lagi)od większego MTZ-a,a olej w hydraulice dałem HL150 url][/url] i spokojnie daje radę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@S-Piotr mogłbyś zrobic fotke tych ramion z tylu jak to rozwiazales zeby wzmocnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
026ab82aeb1ce486m.jpg to oryginalne z 95 konnego MTZ-a.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ok dzieki.u siebie tez musze pomyslec nad takim rozwiazaniem bo przy agregacie uprawowym ok 1500kg TUZ az trzeszczy.A u Ciebie jak było z tym pługiem przy seryjnych wieszakach na jakich miales od nowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Oryginalne przy pługu powyginały się więc zapodałem takie.Teraz zero problemów.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja w swym MTZ po zeszłorocznych cyrkach z wieszakami kupiłem ramiona jednolite od ciągnika innej marki. Szkoda tylko ze nie ma haków ale da się żyć. Od ich założenia skończyły się problemy z wyginającymi i pękającymi na składaniach ramionami :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

u mnie o dziwo JESZCZE nie popękały ani sie nie powyginały.choc w tamtym roku przy pługu 3 obrotowym puscilo to górne ramie co wchodzi na tryby i podnosi wieszak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

A ja zrobiłem sobie sam nowe belki oczywiście z hakami CBM ;zdjęcia dodam bo z dawna miałem zrobione


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

I ja sie wtrace do tematu ale z pytaniem :D:P:P Jakie masz ziemie i jak Ci idzie ta 4 obrotowa? Pronar ma jakieś duze problemy? BBo zdziwiony szczerze powiem jestem że 80konny ciągnik uciągnie 4obrotowa.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Cztery skiby to przesada,

taka eksploatacja niszczy ciągnik.

Sąsiad do mf 90 KM tez kupił 4x45 , niby orze ale z wielkimi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
A ja zrobiłem sobie sam nowe belki oczywiście z hakami CBM ;zdjęcia dodam bo z dawna miałem zrobione
Podaj namiary na te fotki bo MTZ zaczyna mnie interesować ale to co tam jest nie można nazwać TUZem i jeśliby mi kiedyś strzeliło do głowy kupić BELARUSa to właśnie wymiana belek byłaby pierwszą rzeczą do ucywilizowania tego ciągnika :D

Czekam na fotki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj