yacenty

Koszt eksploatacji pierwszych 2 tyś MTH nowych ciągników

Polecane posty

yacenty    3870

Hej,

Chłopaki i dziewczyny, powiedzcie mi ile was kosztuje eksploatacja nowych ciągników

interesuje mnie dokładnie ile pochłonęły u was przeglądy i wszelkie usterki w ciągnikach w ciągu pierwszych 1.5-2tyś motogodzin.

Z góry dzięki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

przegląd nowego ursusa 3502

 

-filtry oleju i paliwa

-olej do silnika

-olej do skrzyni

-robocizna

 

za wszystko wychodzi 450 zł

 

a szyba do ursusa 3502 cały płat do drzwi kosztuje 430 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

ten twoj nowy ursus juz nabił 2tyś mth? jesli nie to co wnosisz do tematu?

 

tylko jeden przegląd w takim przebiegu? nie no rewelacja.

Wiem ze chcesz sprzedwac ciagniki ale w tym temacie nie chodzi o koszt pierwszego przeglądu którego i tak nie podałes porządnie tylko chodzi o koszty jakie trzeba poniesć na serwis ciągnika który zrobił 1.5-2tyś MTH

zeby nie było nie dopowiedzen - łączne koszty - od 1 do 2000MTH

jesli traktor w tym czasie miał 10 przeglądów to interesuje mnie cena wszystkich, jesli w tym czasie zepsuła się jakaś uszczelka, skrzynia biegów, siłownik podtrzymujący tylną szybę to interesuje mnie wszystko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Widzę że zastanawiasz się nad MFem też to dodam coś od siebie. Trzeba uważać co się leje do ciągnika bo dostaliśmy nie za ciekawe paliwo i przez to pompa paliwowa od MFa była naprawiana przy 1400mth. Koszt naprawy 4,5 tyś zł i coś około 1 tyś zł za robociznę.

Wysiadły nam też półbiegi (jakiś zawór czy coś takiego teraz dokładnie nie pamiętam) koszt naprawy wyniósł wtedy 3 tyś zł z robocizną. I to wszystko. Niestety nie powiem Ci ile było przeglądów i ile kosztowały bo po prostu nie wiem ile tego było.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

To może napisze jak to wygląda przy Same Roller 50 - rocznik 2004

1. 50mth - filtry + olej, robocizna gratis :) 500zł

2. 200mth - filtry + olej + robocizna 600zł

3. 500mth (skończyła się gwarancja i podziękowałem serwisowi) filtry + olej - 200zł

wybite szklane drzwi - 1100zł

4. 800mth - filtry + olej - 200zł

wymiana membrany na pompce paliwa - 30zł

5. 1100mth - wszystkie filtry + oleje - 1350zł

6. 1400mth - filtry + olej - 200zł

wymiana siłownika sprzęgła - 450zł

płyn hamulcowy - 30zł

7. 1700mth - filtry + olej - 200zł

Przegląd techniczny - chyba 100zł

8. 2000mth - wszystkie filtry + oleje - 1400zł

wymiana szczotek w silniku od wentylacji + założenie łożysk tocznych zamiast ślizgowych - 40zł

tak to mniej więcej wygląda po 2000mth - całkowity koszt utrzymania Rollera to 6400zł

 

Do 3500mth nie było poważniejszych wydatków ale w chwili obecnej przy 4030mth jest już po wymianie tarcz sprzęgłowych (1400zł),

pompy hydraulicznej (970zł)

koła zębate napędu pompy (520)

siłownik sprzęgła (500zł)

i w przyszłym tygodniu przednie opony (około 2000zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

No to tak

 

50 mtg - oleje, filtry + robocizna - 450zł

200mtg - oleje, filtry + robocizna - 450zł

wymiana szczęki w kole - 200zł

500mtg - oleje, filtry + robocizna - 200zł - już po gwarancji

800mtg - oleje, filtry + 200zł

rozbity płat szklany w drzwiach - 450zł

1000mtg - oleje , filtry wszystkie - 500zł

1400mtg - oleje , filtry - 200zł

płyn do chłodnicy PETRYGO 35zł

1700mtg - oleje , filtry - 200zł

2000mtg - filtry i oleje wszystkie - 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

No to koszty związane z utrzymaniem rollera 70 z 2000 roku są podobne jak u kolegi co ma rollera 50, na chwile obecną ciągnik ma zrobione dopiero 2430 mth ale przybywa mu roboty, koszt wymiany tylnej szyby to 480 zł a drzwi to 550 zł z firmy agroglas połowę taniej ale wszystko dobrze pasuje i wygląda ja oryginał, sprzęgło i hydraulika od nowości nie ruszana, też siada silnik od wentylacj i prawdopodobnie to też łożyska bo ciężko chodzi i piszczy, czyli teraz wiem czego można się w przyszłości spodziewać, dobrze że nie ma na nim tura bo by już dawno sprzęgło było robione, po tym okresie użytkowania tj 10 latach stwierdzam że to bardzo ekonomiczny ciągnik o dobrym wyposażeniu ale mam do niego trochę za duże maszyny dlatego planuje kupić coś mocniejszego, żeby tak było 85-90 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj