Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowa hydraulika

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 10 wrzesień 2009 - 22:19

Dodatkowa hydraulika kupiłem nowy traktor i mam problem.Potrzebował bym dodatkową hydraulikę napędzana na wom na wywrot przyczep aby nie mieszać olejów. Myślałem o pompie od 330(posiadam takowa) rozdzielacz i zbiornik zawieszony na tuz. Cały wynalazek miałby być w miarę tani czy może takie coś kupić wywrot ręczny przyczepy przyczepa D-47 D-35 D-55 (731159265) - Aukcje internetowe Allegro i podłączyć na wom czy potrzebny jest rozdzielacz do tego na jakiej zasadzie to działa

z góry dzięki
pozdrawiam krycha094

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowa hydraulika Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 11 wrzesień 2009 - 08:54

Dodatkowa hydraulika Witam.
To co znalazłes na allegro to reczny lewar do przyczep ktory byl zamontowany w przyczepie i polaczony węzem z siłownikiem przyczepy, też chce zrobic jezszcze jedna hydraulike przy ciagniku po to by oleju nie mieszac. pozdr
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 20:19

Dodatkowa hydraulika pomyśl raczej nad takim czymś jak jest w ładowaczu TROLL. Tam masz cały komplet.

#4 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 20:32

Dodatkowa hydraulika tylko jak bym miał to wszystko kupić to by się niezła sumka uzbierała a jak bym sam wykombinował to wyszło by o wiele taniej a zresztą ten wynalazek byłby zazwyczaj używany przy żniwach i sporadycznie w innych okresach :)

#5 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 10:11

Dodatkowa hydraulika Taka ręczna skrzynia do kiprowania, to dobra rzecz. Wiem, bo miałem w jednej z przyczep kiedyś. Ręczne kipowanie jest trochę czasochłonne.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 19:43

Dodatkowa hydraulika Najlepiejto podłączyć waz do ciągnika i nie kombinować jak wół pod górę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 09:56

Dodatkowa hydraulika I we wszystkich ciągnikach zalać ten sam olej i będzie spokój.

#8 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:15

Dodatkowa hydraulika Najprościej to tak jak napisał Andrzej2110 i Kris14.Zalać jednym olejem wszystkie ciągniki-tanio nie jest ale jest to praktyczne i nie robisz tego na dzień lub dwa.A takie dorabianie d...pereli to komplikowanie sobie życia.

#9 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 13:12

Dodatkowa hydraulika taka dodatkowa hydraulika na wom nie wyjdzie tak tanio .pompa , przekładnia do pompy lub dorobienie napędu pompy z wału korbowego ,rozdzielacz, węże,końcówki,zbiornik na olej,jakiś filtr oleju no i oczywiście około 15l oleju. nie wiem czy ci na to 1500zł starczy. a ze starych podzespołów będzie się knocić,a w żniwa nie ma no to czasu.najłatwiej i najtaniej to dana przyczepa do danego ciągnika,albo zrobić wymianę oleju w innych ciągnikach jak radzili przed mówcy

#10 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 13:55

Dodatkowa hydraulika Nic trudnego,ruska pompa nsz 32 spokojnie wystarczy a koszt ok.200zl, jaden zawór zwrotny, jeden kulowy wysokociśnieniowy, zbiornik i 3 przewody, a jak masz wałek 540/1000 to pompe montujesz bezpośrednio a wałku, no oczywiście kilka godzi pracy.
PS. i jeszcze trójnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 20:00

Dodatkowa hydraulika olej może i dobra sprawa ale w ciągnikach mam syf w oleju bo sprzedawali oleje hydrauliczne z dodatkim bio każdy w okolicy tak ma :) a poza tym było by bardzo drogo bo z 100l bym potrzebował. to taniej mnie wyjdzie zrobić to urządzenie .Pług agregat uprawowo siewny mam jeden olej więc tylko o przyczepy by mi chodziło

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 17:18

Dodatkowa hydraulika to w przyczepach tak jak i w maszynach. jeden olej i po sprawie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 18 październik 2009 - 23:39

Dodatkowa hydraulika Wszystko OK do momentu pożyczenia sąsiadowi przyczep (zawsze można odmówić) lub gdy od kogoś pożycza się przyczepę. Pozatym "przeczyszczenie" hydrauliki w Ursusie 1614 wymagałoby sporej ilości oleju. Problem jest dość istotny i pasowało by znależć w końcu rozwiązanie. Taka pompa na wałek byłaby fajna sprawa. Tylko czy montowana bezpośrednio na WOM czy też poprzez przekaźnik. Dobre rozwiązanie to też silnik hydrauliczny. Ja z tym probleme planuje na poważnie zderzyć się zimą. Koncepcja jest taka, aby zrobić jakieś urządzenie prznośne (powiedzmy na kółkach) podwieszane do dyszla w przyczepie. Szukam kogoś kto wskaże kokretne elementy (zwłaszcza zawór przetężeniowy, elektrozawór z rozdzielaczem no i oczywiście konkretna pompa). Do posterowania jest przyczepa D55 o ładowności 10t.

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 19 październik 2009 - 07:54

Dodatkowa hydraulika przy przyczepie to tylko napęd poprzez WOM najlepiej pompa zakladana na końcówkę jak w trolu tylko przydała by się przekładnia bo większość ciągników ma tylko 540

Zbiornik z olejem tylko gdzieś blisko pompy najlepiej na/w dyszlu teraz podłączenie

zawór przeciążeniowy-zbiornik
zbiornik-pompa/ siłownik
\rozdzielacz albo zwykły zawór trójdrożny /
\
zbiornik

teraz tak rozdzielacz wiadomo jak zadziała a zawór trójdrożny ma 3 wyjścia
1-olej z pompy (ciśnienie) 2-siłownik 3-powrót (zbiornik) więc tak pompa chodzi olej płynie

-przy podnoszeniu z 1 do 2 (3 zamknięte)
-opuszczanie z 2do 3 (1 zamknięte dzięki zaworowi przeciażeniowemu cały wydatek trafia do zbiornika (patrz schemat)

#15 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 19 październik 2009 - 16:56

Dodatkowa hydraulika sebe dobry pomysł z tym zaworem trójdrożnym ale według mnie lepiej jest zrobić to urządzenie zawieszane na podnosnik bo można by używać różnych przyczep a co do obrotów to nie potrzebna jest przekładnia na 540 dało by pewnie rade a jeśli się ma 1000 albo 1000 eco to całkiem bo obroty masz ponad 1000. a co do pompy może być obojętna nawet od 30 sobie poradzi(ale nie wiem jak sobie da radę przy 10 tonach) :)

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 19 październik 2009 - 19:04

Dodatkowa hydraulika no mozna i przy ciągniku mieć specjalną hydraulikę zależy ile ma się przyczep (w ogóle to myślałem że nie Chcesz mieszać oleju w swoich ciągnikach )

A zapomniałem o filtrze chociaż siatkowym

A pompa od 330 starczy zresztą ma tę samą wydajność co w 360 czyli 20 l/min
tylko kwestia czasu im wydajniejsza tym szybciej nie że silniej tylko szybciej

#17 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:43

Dodatkowa hydraulika przyjdzie zima to się zacznie kombinować jak to poskładać w całość i będzie ok

#18 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 31 październik 2009 - 23:07

Dodatkowa hydraulika A gdyby połączyć rozrusznik z 912 z pompą hydraulki z 1614? Do tego oczywiście odpowiedni osprzęt hydrauliczny. Ale samo serce systemu j.w. dałoby radę?

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2009 - 09:34

Dodatkowa hydraulika Rozrusznik nie jest przeznaczony do pracy ciągłej, po minucie poleciałby z niego dym :D. Nie wiem jaki wydatek ma pompa od 1614, zapotrzebowanie na moc to pewnie ponad 5 KW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 11:38

Dodatkowa hydraulika a poza tym z kąd wziąść taki prąd w nowym ciągniku można sobie elektrykę popalić :D

jak już to na jakiś silnik hydrauliczny ale taki silniczek z 500zł pewnie