pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas

 

Byłem obejrzeć bób, czy wszystko jest ok.. I wcześniej tego nie było teraz po deszczu zauważyłem na strąku takie czarne zabarwienia? Domyślam się że grzyb tak? Pryskać to czymś? Co radzicie proszę o pomoc.

 

Tutaj załączam zdjęcie strąka..

  http://wrzucaj.net/image/TP1zE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

ja jutro jade na strąkowca bo zauwarzyłem że już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Wszystko zależy od tego kiedy siałeś, a zatem od tego w jakiej fazie jest bobik. U mnie tydzień temu to dopiero się pierwsze kwiatki zaczynały pokazywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtym roku to mszyc praktycznie nie było jeden zabieg na strąkowca i koniec tylko mało stręków zawiązał bo susza :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

koledzy mam problem z bobikiem, otuż na jednym kawałku mam sporo samosiewów rzepaku jes0 tak gęsty że bobiku nie widać i niewiem czy mój kombajn to przetrawi , lecieć teraz z glifosem czy może reglon 5 dni przf zbiorem, strąki w 70% są już czarne, co dziwne tam gdzie niebyło pryskane od robaka rzepaku niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

U mnie bobik ma juz suche czarne strączka. czy pryskać na sklejanie strączków i na dosuszanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na dosuszanie możesz sklejać nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

 

Z mojej praktyki to z rana najlepiej bo bobik tak nie peka a w poludnie rozpolawialo na pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bobik zebrany plon ładny 5 ton B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

5 ton nie realne tym bardziej 6 więc nie piszcie bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Bobik z kawałka 1,5 dał dokładnie 6,2t zwazone i sprzedane po 670netto ale pole to straszna mozaika miejscami nie bylo co kosic. Takze 5 ton w tym roku na przynajmniej 3 klasie ziemi mozna było wziąć na luzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

miejscami nie było co kosić i jeszcze 4t ,totalna bzdura, mój wyglądał świetnie 10-15 strąków a i tak dał ledwo 2,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

U mnie na jednym kawałku to wgl nie było co zbierać, był posiany na chybił trafił i nie poszedł, a na drugim wyglądał dosyć ładnie, a plon tak jak kolega wyżej pisał coś delikatnie ponad 2,5 t/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj