pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
ovi    210

u mnie też już powoli wschodzi, siany 14 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

kilko lat temu siałem co 2 leje (24cm) w tym roku każdą leją, po wschodach myśle że rośliny są teraz bardziej równomiernie rozmieszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

czy ktos probowal stosowac lontrel w bobiku na ostrozenia i z jakim efektem i w jakiej fazie ostrozenia czy tez bobiku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

czy ktos probowal stosowac lontrel w bobiku na ostrozenia i z jakim efektem i w jakiej fazie ostrozenia czy tez bobiku ?

Nie wiem jak Lontrel,ale u mnie  Butoxone M 400Sl pieknie pole wyczyścił z ostu a było tak że bobiku widać nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

To koledzy się pochwale właśnie skończyli u mnie wywozić bobik i po wyliczeniach wyszło że plon z ubiegłego roku 4,7 t/ha czyli na mazurach mimo suszy rekordy pobite mam nadzieję bo zazwyczaj sypał do 3t max. A ktoś mówił że bobik się nie opłaca i tylko zachwaszcza pole..... bzdura. Pełna agrotechnika i opłacalność podobna do pszenica + stanowisko lepsze niż po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Witam.

 

Koledzy mam pewne obawy, może ktoś podpowie co zrobić.

Posiałem  bobik i zaraz po siewie padał deszcz, później chwilowy brak czasu i w końcu tydzień po siewie pojechałem prysnąć na chwasty Afalon 1l + command 0,2l było wilgotno więc bobik był już lekko skiełkowany. Teraz widzę, że jednak zaszkodził mu oprysk, bobik rośnie ale jest żółty. Jest szansa że się opamięta jeszcze? minęło ponad tydzień od oprysku, roślinki nie uschły ale kolory nie wyglądają najlepiej cały czas jasno żółte, teraz znów pada od 2 dni. jak myślicie będzie żył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

też dałem taką samą dawke też tydzień po siewie , niektóre rośliny równierz są żólte ale rosną w tej chwili ma oko 8cm, kolor to efekt uboczny działania comandu i to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witam.

 

Koledzy mam pewne obawy, może ktoś podpowie co zrobić.

Posiałem  bobik i zaraz po siewie padał deszcz, później chwilowy brak czasu i w końcu tydzień po siewie pojechałem prysnąć na chwasty Afalon 1l + command 0,2l było wilgotno więc bobik był już lekko skiełkowany. Teraz widzę, że jednak zaszkodził mu oprysk, bobik rośnie ale jest żółty. Jest szansa że się opamięta jeszcze? minęło ponad tydzień od oprysku, roślinki nie uschły ale kolory nie wyglądają najlepiej cały czas jasno żółte, teraz znów pada od 2 dni. jak myślicie będzie żył ?

 

To ja też kolego pociesze bo w ubiegłym roku jak i w tym pryskałem od razu po siewie i też wychodzi żółty ale to nie ma wpływa raczej na plon bo wcześniej pisałem ile u mnie sypnął mimo Commandu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym pryskać bobik powschodowo ? zależy mi żeby oprysk zwalczył rumianek 

 

corum 502 4 sl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Nie wiem jak Lontrel,ale u mnie  Butoxone M 400Sl pieknie pole wyczyścił z ostu a było tak że bobiku widać nie było.

 

 

 

Nie miałeś uszkodzeń po Butoxone ?? Bo mi w ubiegłym roku przychamował jakądawką pryskałeś i w jakiej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

co polecacie na robactwo z mięszance z agilem bo coś mi liście zjada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ilu dniach po oprysku na dwuliścienne można pryskać na jednoliścienne i czym bo podobno niektóre potrafią bobik chamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

dzisiaj poszło 0.7 agila na jedoliścienne i 0.3 bulldocka na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Czy wykonuje ktos bronowanie pielegnacyjne bobiku ?kiedy sie to bronuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Witam bobik Granit zasiany 14.03, dwa dni po siewie poszedł command+linurex.Na dzien dzisiejszy bobik ma ok 20cm czy w tej fazie można bez szkody dla niego zastosować BUTOXONE bo pojawia się trochę chwastów,ewentualnie jaki inny środek można jeszcze zastosować na dwuliścienne?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

basagran 480 sl spróbuj tym ja pryskałem i zrobił robotę tylko dawka dzielona . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmak81    2

Witam. Czy ktoś już pryskał bobik na strąkowca. U mnie już kaitną pierwsze partie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

jakie odrzywki polecacie przy oprysku na grzyba i strąkowca, bobik zaczyna kwitnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można łaczyć oprysk na strąkowca z Gwarantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj