pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
masa24    2338

kolego jak przekwitaja pierwsze kwiaty to pryska sie od strakowca.  od mszycy pryska sie bodajze jak pojawi sie  pierwsza kolonia.   zainteresowani niech doczytaja

mi bobik kwitnie od tygodnia, dwa dni temu pryskalem od mszycy bo tego dziadostwa mam az zatrzesienie

i co do tej mszycy, opryskalem srodkiem tekapo. mszyca dalej jest az czarno, z tymze w wiekszosci sie nie rusza.tak ma byc? czy moze to tylko jakis letarg

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile stręków powinien zawiązać bobik bo u mnie z powodu  suszy słabo to coś wygląda kwiatów dużo ale strąkow mało zawiązane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Danadim nie polecam najlepiej Fastac działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

staszek131415 - ja pierwszy raz sieje i ilość strąków na pojedynczej roślinie bardzo zróżnicowana, porównując identyczne wielkościowo roślinki rosnące obok siebie to na jednej ledwo 5, a na drugiej nawet 25 naliczyłem już zawiązanych i pełno jeszcze kwiatów górą kwitnie - sam nie wiem od czego to zależy, pierwsze największe strąki już po 5-7cm mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

panowie ponawiampytanie, jak to jest z ta mszyca.prysnalem ale dalej njest na roslinach,z tymze malo ktora sie rusza.tak ma byc czy maja spasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie po 10 stręków średni o słabo to wygląda mmszyce się znowu pokazały chyba pojadę gwarantem jeszcze i coś na mszycę dołożę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

posiałem pierwszy raz bobik 5 hektarów. i nie wiem kiedy pryska się na chowacza, zeby nie było później dziurek w bobiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Kolego Kaseton. Na "chowacza" czyli strąkowca bobowego pryska się gdy na pierwszym piętrze zaczynają pojawiać się strączka. Potem za jakieś 10-14 dni powtórzyć zabieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

2 takie opryski na chowacza wystarcza/?  widac go jakos na bobiku? bo slyszalem ze on jest niewidoczny, dopiero dziury w nasionach widac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Jak to jest z tą mszycą? Opryskałem tydzień temu - po 2 dniach środek zadziałał na większość bo duża ilość opadła i zostały tylko takie małe pojedyncze na roślinach które były wcześniej czarne ale dziś byłem na polu i znowu znajduję  rośliny opanowane przez mszycę Czy ten środek nie powinien działać także na nie skoro jedzą opryskaną roślinę ? Czy powinienem opryskać jeszcze raz- na środku było napisane żeby stosować tylko jeden raz Czym wy pryskacie na mszycę i jakie są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Kolego masa24 strąkowiec składa jaja w zawiązujących się strączkach. Młode larwy żyją w rozwijającym się strąku, dostają się do ziarna i nim się żywią. Tak więc nie są one widoczne. Natomiast dorosłego osobnika da się zauważyć na plantacji. Ja stosowałem 3 zabiegi środkiem karate zeon, ale od 3 lat stosuję tylko dwa i nie mam ze strąkowcem problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A u mnie w****ło się więdnięcie i sucha zgnilizna korzeni na 2,5ha bobiku min. 0,5ha poszło w pi*du...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Najważniejsza w pryskaniu na strąkowca jest faza rozwoju. Trzeba pryskać gdy pierwsze piętro przekwita i do końca kwitnienia. Ale najbardziej istotny jest pierwszy zabieg... Żeby trafić w moment gdy pierwsze piętro przekwita, a strączka nie są jeszcze do końca zawiązane. Bo gdy już się zawiążą pierwsze strączka, to oprysk nie będzie skuteczny na larwy w nich się znajdujące. Zabiegi na początku fazy kwitnienia nie zwalczą strąkowca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

średnio 2-3 strąki źle to wygląda. Bobik pryskany od mszycy. połowa kwiatów uschnięta i czarna jedynie górne piętra jeszcze kwitną. Mszycy nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Witajcie czym pryskacie bobik na strączkowca i kiedy pryskać u mnie na jednym polu już są strączki , pryskałem raz na mszyce  i nawet nie ma ich dużo ,pierwszy raz uprawiam bobik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

U mnie na mszyce poszedł decis mega i pierwszy raz na strąkowca karate zeon. Do końca fazy kwitnienia można na strąkowca pryskać, ale gwarancji nie ma czy w zawiązanych strąkach szkodnika nie będzie, bo środek do strączek nie wniknie. Natomiast na dopiero zawiązujące się strączka będzie to dobry czas. Ja planuje jeszcze jeden zabieg. Jak dotychczas bobik ładnie wygląda, jest średnio około 15 strączek i jeszcze kwitnie. Na plamistość już pryskałem, także może nie pochoruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Z opryskiem rano to ciężka sprawa bo pszczoła wcześnie zaczyna oblot szczególnie jak jest tak ciepło jak teraz.

Jak tam wasz bobik bo u mnie do tej pory na jednym kawałku nieźle ale susza zaczyna mu dokuczać i teraz jeszcze nadają upały więc górne strąki pewnie się nie zawiążą  :(  Miałem pryskać na plamistość ale bobik więdnie więc stwierdziłem że nie ma sensu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj