pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
masa24    2338

butoxone, basagram.  drogo wychodzi ale nic nie poradzisz

na perz to fusilade forte, leopard np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam ,uprawiam bobik oena zaczynają w kilku miejscach liście zwijać się ku górze czy to choroba?,pryskany był na robactwo

 

Prawdopodobnie nie umyłeś dobrze opryskiwacza jak pryskałeś bobik jest bardzo wrażliwy nawet na niewielkie ilości niektórych środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pytanie do kogoś obytego w uprawie bobiku zaraz po siewie stosowałem w bobiku linuron w dawce 1l i chlomazom w dawce 0,2l ze wzgledu na niedobór wody środek działa tak sobie i teraz pytanie za 100ptk mogę na poprawkę zastosować jeszcze butoxone po wschodach, stosował ktoś takie rozwiązanie jak bobik to zniósł?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy samosiewy rzepaku wezmie to nie wiem. jak opryskasz 250 litrami wody ha to ja dałbym 2,5l, w galerii mam zdięcie bobiku, jest czyściutki,a był zawalony ostrożniem  widac go nie było i pięknie wszystko padło. Decyzja należy do Ciebie  jaką dawkę dasz.

Jest jeszcze Basagran 480sl ale on to dopiero drogo wchodzi.

Bierze samosiewy rzepaku

http://fnagro.pl/download/ulotki/Butoxone-M-400-SL.pdf

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie do kogoś obytego w uprawie bobiku zaraz po siewie stosowałem w bobiku linuron w dawce 1l i chlomazom w dawce 0,2l ze wzgledu na niedobór wody środek działa tak sobie i teraz pytanie za 100ptk mogę na poprawkę zastosować jeszcze butoxone po wschodach, stosował ktoś takie rozwiązanie jak bobik to zniósł?

 

Nie polecam sąsiad prysnoł właśnie tak i niezle go trzyma po tym zabiegu ale może ktoś jeszcze się wypowie bo sam jestem ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Dzięki za podpowiedz w tamtym roku był uprawiany czosnek i pewnie coś zostało w glebie bo pryskałem na ostrożeń punktowo galerą,uprawiał ktoś bobik oena ,jak to plonuje itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati332    0

Witam.panowie pryskałem zaraz po siewie bobik afalonem.mogę teraz poprawic basagranem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam, jak wysoki musi być bobik aby opryskać go betoxone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie jak sytuacja się ma z Basagranem 480sl? dalej można przypalić plantacje bobiku w dawce dzielonej? bo dawniej był 600sl to tym można było przypalić.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja raz basagranem przypaliłem bobik do tego stopnia że zahamowało go na długi czas i ledwie się zebrał. Zawsze pryskałem linurexem ale te doglebowe to loteria ponieważ wszystko zależy od pogody. W tym roku zamiast bobiku mam groch. Przedwschodowo poszedł linurex+command. Niestety efekt mizerny a powód to susza jak diabli w moim regionie. Wczoraj z przymusu pojechałem dodatkowo basagranem w dawce 2,5l\ha. Zobaczymy co będzie. Mam nadzieję że groch będzie w porządku a chwasty diabli wezmą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
Napisano (edytowany)

karol19920 a jakby w dawce dzielonej spróbować bobik po 1l/ha i pod wieczór zrobić zabieg, ciekawe czy też by przy jarało...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja stosuje Afalon+command i jestem zadowolony chyba nawet nie będę musiał pryskać na jednoliścienne bo wychodzi chwastnica ale ją  command pali. Stosuje drugi rok i jestem zadowolony chociaż po wschodach bobik był żółty ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Leopard Extra 05 EC Załatwi sprawę jednoliściennych w bobiku ? 2l/ha  Na etykietach wyczytałem że można go używać w rzepaku,niektórych warzywach ziemniakach i burakach. Dla roślin strączkowych jest nieszkodliwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Leopard Extra 05 EC Załatwi sprawę jednoliściennych w bobiku ? 2l/ha  Na etykietach wyczytałem że można go używać w rzepaku,niektórych warzywach ziemniakach i burakach. Dla roślin strączkowych jest nieszkodliwy ?

Ja leopardem juz 3-4 lata pryskam i nic negatywnego sie nie dzieje, u mnie największy problem jest z owsem głuchym  i w dawce 1lha 250 l wody owies kaput.

Zastanawiam sie dlaczego pryskacie basagranem jak faktycznie on lubi przypalic, dawniej moi znajomi go stosowali ale w dawce dzielonej, potem chyba go wycofali a teraz znowu jest ale chyba słabszy. 9 maja pryskałęm butxone i efekty już widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

lebek, a jak go stosowali w dawce dzielonej to też przypalili? bo zauważ, że ten nowy basagran jest słabszy, ma 480g/l bentazonu a ten stary miał 600g/l bentazonu.

Mam basagran i mam chwasty w bobiku bo glebówka kiepsko zadziałała z powodu suchego kwietnia, jakby zastosować pod wieczór w dawce dzielonej basagran po 1l/ha,w odstępie 1 tygodnia. Pogoda jest teraz dobra wilgoci jest w miarę dużo.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

jaco25. Myśle że to dobry pomysl. Tylko że w dawce dzielonej  zastosowałbym po 1,5l w odstępie tygodniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

planujecie ochrona grzybowa bobiku? jak tak to w jakiej fazie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

lebek, a jak go stosowali w dawce dzielonej to też przypalili? bo zauważ, że ten nowy basagran jest słabszy, ma 480g/l bentazonu a ten stary miał 600g/l bentazonu.

Mam basagran i mam chwasty w bobiku bo glebówka kiepsko zadziałała z powodu suchego kwietnia, jakby zastosować pod wieczór w dawce dzielonej basagran po 1l/ha,w odstępie 1 tygodnia. Pogoda jest teraz dobra wilgoci jest w miarę dużo.

 

z tego co pamiętam to nie przypaliło, ale oni  jechali po dwóch tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Ja stosuje 1.25l basagranu i w tamtym roku wystarczyło. A jak by dodac pilota do tego na jednoliścienne to coś się stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

panowie ponAWIam pytanie ktore juz kiedys zadalem

jaka obsade stosujecie? bo cholera wyszlo mi chyba dosc rzadko , jakies 30-35 roslin na metrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4
Napisano (edytowany)

a czy ktos spotkal sie z żólknieciem lisci czy to efekt jakies choroby czy bardziej niedoborow?  dodam ze nie byly w ostatnim czasie stosowane zadne opryski, co moze sie dziac?

Edytowano przez mariusz27

zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

nie no wlasnie nie dlatego mnie to zdziwilo, w sumie 17 byl spory przymrozek -5 u nas wiec mysle ze to przymrozek tak narobil


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Mogło to mu zaszkodzić... U mnie też żółknie, ale sądzę, że to przez oprysk, który dopiero teraz dostał się w głębsze warstwy gleby, albo też to, że sucho się robi. Na szczęście dziś pada, zobaczymy co będzie dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj